wynajem aut carfree - rent a car fb
dymek Infolinia 24 H (+48) 794 500 550
wypożyczalnia samochodów Jesteśmy w całej polsce
PL
menu MENU

Zarezerwuj samochód

to samo miejsce podstawienia i zwrotu
Data i godzina odbioru auta
Data i godzina zwrotu auta

Miejsce podstawienia

Miejsce zwrotu

Godzina odbioru

Godzina zwrotu

Data podstawienia

Data zwrotu

TYLKO 4 KROKI

wynajem samochodów

Teraz łatwo, szybko i bezpiecznie dokonasz rezerwacji online wybranego samochodu

BRAK KAUCJI

wypożyczalnia samochodów

Nie pobieramy kaucji od naszych Klientów za wynajem samochodu

PODSTAWIENIE ZA DARMO

wynajem aut

Podstawienia samochodów wykonujemy za darmo na wszystkich lotniskach w Polsce dla rezerwacji od 7 dni

CAŁODOBOWA OBSŁUGA

wynajem długoterminowy samochodów

Zapewniamy całodobowe wsparcie telefoniczne - dzięki temu zawsze możesz liczyć na naszą pomoc

SPECJALNIE DLA CIEBIE BOGATA FLOTA NOWYCH AUT

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OŁAWA

Oława to jedno z miast położonych w województwie dolnośląskim. Należy do aglomeracji wrocławskiej i jest siedzibą powiatu oławskiego oraz gminy Oława. Leży nad Odrą i Oławą. Od Wrocławia dzieli ją zaledwie ok. 27 km. Miasto położone jest na terenie Pradoliny Wrocławskiej. Nazwa miejscowości najprawdopodobniej nawiązuje do jej położenia – pomiędzy dwoma rzekami. Ma ona wywodzić się od przedrostka oła, który oznaczał wodę, coś związanego z nią. Pierwotnie wzmiankuje się nazwy Oleva (pojawia się ona już w 1201 roku) oraz Olaua.

Z uwagi na wielowiekową historię, miasto oferuje przyjezdnym wiele atrakcji do zobaczenia. Zabytki pochodzą z różnych okresów historycznych. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy wypoczynku na łonie przyrody, a także aktywności na świeżym powietrzu. Znajdzie się również kilka ciekawych miejsc, w których można zjeść pyszne dania kuchni regionalnej.

Poruszanie się po Oławie znacznie może ułatwić wynajęcie samochodu. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie czasu, który jest tak cenny w czasie zwiedzania miasta i jego okolic. Wypożyczalnia samochodów Oława oferuje szeroki wybór pojazdów. Oprócz tego, że we flocie znajdują się samochody najpopularniejszych marek, są one pogrupowane w segmenty, w zależności od standardu. Carfree – najtańsza wypożyczalnia samochodów w Oławie to także możliwość wyboru długości okresu najmu pojazdu. Klienci mogą wybierać pomiędzy krótko, średnio i długookresowym wynajęciem wybranego przez siebie pojazdu.

Carfree to wypożyczalnia samochodów Oława bez kaucji i limitu kilometrów czy godzin, dzięki czemu każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z takiej usługi, nie musi się martwić o tego typu ograniczenia. Warto też podkreślić, że od klientów nie jest pobierana dodatkowa opłata za podstawienie samochodu we wcześniej wskazane miejsce.

Decydując się na korzystanie z usług Carfree, można liczyć między innymi na:

 • profesjonalną obsługę;
 • możliwość rezerwacji samochodu przez internet;
 • dostęp do floty nowoczesnych samochodów, w tym osobowych, dostawczych i busów;
 • możliwość wyboru długości okresu najmu;
 • jasne zasady działania.

Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek pytania o wynajem aut w Oławie, można zwrócić się do konsultantów Carfree, którzy odpowiedzią na każde pytanie związane z korzystaniem z usługi.

Krótki przewodnik po mieście Oława – wynajem aut bez kaucji w Oławie

Pierwsze osady lokalizowane na terenach dzisiejszej Oławy powstały prawdopodobnie już w XII wieku. Oława została lokowana na prawie średzkim w 1234 roku i od tego czasu rozwijała się. Punktem w historii nieco hamującym rozwój miasta w okresie średniowiecza był najazd Mongołow. Jednak i to nie sprawiło, że miasto całkowicie upadło. Wręcz przeciwnie z czasem powstała tutaj mennica i zakłady sukiennicze. Kolejne wieku nie oszczędzały Oławy. Miały miejsce między innymi pożary, a także epidemia dżumy. Późniejsza historia regionu jest dość burzliwa i przechodziły one z rąk do rąk. Pod koniec XVIII wieku Oława znalazła się w granicach Królestwa Prus. Po II wojnie światowej znacznie rozwinął się tutaj przemysł papierniczy i chemiczny.

Dzisiejsza Oława przyciąga turystów głównie ze względu na piękną, zabytkową zabudowę z różnych okresów historycznych. Szczególnie warte uwagi są budynki barokowe i klasycystyczne, które znajdują się przy wielu uliczkach. Ciekawym obiektem jest także Zamek Piastów Śląskich, który został wzniesiony w XIV wieku, a następnie przebudowany. Innym zabytkowym obiektem wartym zobaczenia jest miejski ratusz, który został wzniesiony w 1823 roku w stylu neoklasycystycznym. W budynku ratusza oprócz władz miasta swoje siedziby mają tutaj także: Izba Muzealna Ziemi Oławskiej oraz biblioteka.

Chcąc sprawnie poruszać się po Oławie, warto wynająć samochód, który pozwoli na optymalizację czasu dotarcia do poszczególnych zabytków miasta. Wynajem samochodów Oława to także dobry pomysł w sytuacji, gdy w planach są dalsze wycieczki poza miasto. A warto się na nie zdecydować. Już niecałe 30 km dzieli Oławę od Wrocławia, gdzie na turystów czeka ogrom atrakcji. Wiele zakątków Dolnego Śląska kryje też w sobie sporo tajemnic, np. oddalony od Oławy o 50 km zamek Niemodlin. Jest to budowla z 1313 roku. Zwiedzając ten obiekt, można liczyć na spotkanie z duchem Białej Damy. Ma to być dusza panny młodej, która uciekając przed mężem, przypadkowo zatrzasnęła się w stojącej na katafalku trumnie. W okolicy znajduje się również Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie można podziwiać drewnianą zabudowę miejską z okolic Śląska Opolskiego.

CZEKAMY NA CIEBIE W 17. LOKALIZACJACH W POLSCE
zobacz oddziały
-->
SKONTAKTUJ SIĘ Z CARFREE
wynajem aut carfree - rent a car
 • Obsługa rezerwacji:
 • rezerwacje@carfree.pl
 • Biuro Obsługi Klienta:
 • biuro@carfree.pl
 • Dział Marketingu:
 • marketing@carfree.pl
 • Dział księgowości
 • ksiegowosc@carfree.pl
wynajem samochodów bez kaucji