Aktualności

2018-02-02

 

Magiczny Kraków – wakacje w stolicy małopolski

2018-02-02
Magiczny Kraków – wakacje w stolicy małopolski

Kraków – miasto można rzec legendarne, w którym grasował smok, które było polską stolicą, a które obecnie jest kolebką kultury oraz rozrywki naszego kraju. Jego zwiedzenie to absolutny obowiązek każdego Polaka, tym bardziej, że jest to miasto, w którym głosy zachwytu słyszy się również z ust obcokrajowców. Jeżeli planujecie Państwo wizytę w stolicy małopolski, zapraszamy na stronę Carfree – nasza wypożyczalnia samochodów w Krakowie oferuje wysokiej klasy pojazdy, dzięki którym będziecie Państwo mogli podróżować swobodnie. Również z lotniska Balice, gdzie może podstawić auto. Tymczasem zapraszamy po krótką, opisową wyprawę po Krakowie, dzięki której dowiecie się Państwo, które z miejsc najlepiej jest odwiedzić będąc tutaj na krócej albo dłużej.

Od zabytków, do bogatej oferty kulturalnej

Na samym początku warto przypomnieć, że Kraków jest jednym z największych pod względem powierzchni miast w Polsce, dlatego też nasza wypożyczalnia samochodów poleca podróżowanie komfortowym i bezpiecznym autem – dzięki niemu będziecie Państwo mogli dostać się w każde interesujące Was miejsce.

A na samym początku z całą pewnością nie można nie wspomnieć o Zamku Królewskim na Wawelu, który łączy się z Katedrą Wawelską – to wizytówka Krakowa już od stuleci. Gotycka architektura, potężne obiekty oraz znaczenie historyczne (miejsce koronowania królów czy spoczynku najwybitniejszych Polaków) sprawia, że każdy odwiedzający to miejsce jest pod ogromnym wrażeniem. Dodajmy do tego słynną, legendarną już Smoczą Jamę i zyskujemy jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w tej części Europy.

Obok Wawelu, niezwykłym miejscem, które świadczy o bogatej historii Krakowa i stało się wyjątkowe ze względu na swoją formę, są podziemia krakowskiego rynku, w których znajduje się ogromna liczba wspaniałych obiektów, sięgających bardzo odległych czasów (np. najazdu tatarskiego w XIII wieku). Wrażenie – szczególnie na miłośnikach II wojny światowej – zrobi również Muzeum Schindlera. Tego samego, który w czasach okupacji niemieckiej uratował przed śmiercią ogromną liczbę Żydów i w którego rolę w hollywoodzkim hicie wcielił się sam Liam Neeson.

Będąc w Krakowie nie trzeba tylko jeździć – nasza wypożyczalnia samochodów zachęca również do spacerów. Po niezwykle klimatycznym Rynku, wspaniałych Bulwarach Wiślanych, Sukiennicach, Skałkach Twardowskiego czy Lesie Wolskim. Warto dotrzeć również do Domu Matejki oraz licznych muzeów. A tych w Krakowie jest bardzo, bardzo wiele i każdy znajdzie wśród nich coś interesującego. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOCAK podziwiać można to, co aktualne, aby cofnąć się nieco w czasie warto odwiedzić Muzeum Sztuki Polskiej XIX wieku, a by oderwać się nieco od ziemi, polecamy obejrzeć efektowne Muzeum Lotnictwa Polskiego. Oczywiście obiektów tego rodzaju, podobnie jak teatrów, kin czy miejsc, w których odbywają się różnego rodzaju koncerty – jest w Krakowie bardzo dużo. Wynajem samochodów  - zarówno w centrum, jak i na lotnisku Balice, może więc okazać się absolutnie niezbędny.

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie! Kraków to miasto wielkie, bogate w atrakcje i niezwykle zróżnicowane. Stykają się tu różne kultury i religie, przyjemnie czas spędzą tutaj miłośnicy różnych atrakcji, a w dodatku niezwykle rozwinięte są tu gastronomia i rozrywka. Piękne są tu również parki i skwery, które zachwycają tak samo latem, jak i zimą, a do tego wszystkiego dochodzi klimat, w którym naprawdę można się zakochać.

Kraków jest rozległy, dlatego na jego pełne zwiedzenie będziecie Państwo potrzebowali wiele dni. Z tego też względu proponujemy wynajem długoterminowy samochodów, dzięki któremu w komforcie i bezpieczeństwie odwiedzać będziecie mogli Państwo kolejne wspaniałe miejsca. Nasza krakowska wypożyczalnia samochodów oferuje również wynajem aut na lotnisku Balice – jest to rozwiązanie dla osób przybywających do Krakowa z odległych regionów Polski, a także z zagranicy. Dajcie nam znać, a samochód zostanie podstawiony w miejsce, które będzie dla Państwa najbardziej korzystne i z którego rozpoczniecie swoją niezapomnianą wycieczkę!

 
Skontaktuj się z CarFree

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat