Aktualności

2018-02-02

 

Magiczny Kraków – wakacje w stolicy małopolski

2018-02-02
Magiczny Kraków – wakacje w stolicy małopolski

Kraków – miasto można rzec legendarne, w którym grasował smok, które było polską stolicą, a które obecnie jest kolebką kultury oraz rozrywki naszego kraju. Jego zwiedzenie to absolutny obowiązek każdego Polaka, tym bardziej, że jest to miasto, w którym głosy zachwytu słyszy się również z ust obcokrajowców. Jeżeli planujecie Państwo wizytę w stolicy małopolski, zapraszamy na stronę Carfree – nasza wypożyczalnia samochodów w Krakowie oferuje wysokiej klasy pojazdy, dzięki którym będziecie Państwo mogli podróżować swobodnie. Również z lotniska Balice, gdzie może podstawić auto. Tymczasem zapraszamy po krótką, opisową wyprawę po Krakowie, dzięki której dowiecie się Państwo, które z miejsc najlepiej jest odwiedzić będąc tutaj na krócej albo dłużej.

Od zabytków, do bogatej oferty kulturalnej

Na samym początku warto przypomnieć, że Kraków jest jednym z największych pod względem powierzchni miast w Polsce, dlatego też nasza wypożyczalnia samochodów poleca podróżowanie komfortowym i bezpiecznym autem – dzięki niemu będziecie Państwo mogli dostać się w każde interesujące Was miejsce.

A na samym początku z całą pewnością nie można nie wspomnieć o Zamku Królewskim na Wawelu, który łączy się z Katedrą Wawelską – to wizytówka Krakowa już od stuleci. Gotycka architektura, potężne obiekty oraz znaczenie historyczne (miejsce koronowania królów czy spoczynku najwybitniejszych Polaków) sprawia, że każdy odwiedzający to miejsce jest pod ogromnym wrażeniem. Dodajmy do tego słynną, legendarną już Smoczą Jamę i zyskujemy jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w tej części Europy.

Obok Wawelu, niezwykłym miejscem, które świadczy o bogatej historii Krakowa i stało się wyjątkowe ze względu na swoją formę, są podziemia krakowskiego rynku, w których znajduje się ogromna liczba wspaniałych obiektów, sięgających bardzo odległych czasów (np. najazdu tatarskiego w XIII wieku). Wrażenie – szczególnie na miłośnikach II wojny światowej – zrobi również Muzeum Schindlera. Tego samego, który w czasach okupacji niemieckiej uratował przed śmiercią ogromną liczbę Żydów i w którego rolę w hollywoodzkim hicie wcielił się sam Liam Neeson.

Będąc w Krakowie nie trzeba tylko jeździć – nasza wypożyczalnia samochodów zachęca również do spacerów. Po niezwykle klimatycznym Rynku, wspaniałych Bulwarach Wiślanych, Sukiennicach, Skałkach Twardowskiego czy Lesie Wolskim. Warto dotrzeć również do Domu Matejki oraz licznych muzeów. A tych w Krakowie jest bardzo, bardzo wiele i każdy znajdzie wśród nich coś interesującego. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOCAK podziwiać można to, co aktualne, aby cofnąć się nieco w czasie warto odwiedzić Muzeum Sztuki Polskiej XIX wieku, a by oderwać się nieco od ziemi, polecamy obejrzeć efektowne Muzeum Lotnictwa Polskiego. Oczywiście obiektów tego rodzaju, podobnie jak teatrów, kin czy miejsc, w których odbywają się różnego rodzaju koncerty – jest w Krakowie bardzo dużo. Wynajem samochodów  - zarówno w centrum, jak i na lotnisku Balice, może więc okazać się absolutnie niezbędny.

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie! Kraków to miasto wielkie, bogate w atrakcje i niezwykle zróżnicowane. Stykają się tu różne kultury i religie, przyjemnie czas spędzą tutaj miłośnicy różnych atrakcji, a w dodatku niezwykle rozwinięte są tu gastronomia i rozrywka. Piękne są tu również parki i skwery, które zachwycają tak samo latem, jak i zimą, a do tego wszystkiego dochodzi klimat, w którym naprawdę można się zakochać.

Kraków jest rozległy, dlatego na jego pełne zwiedzenie będziecie Państwo potrzebowali wiele dni. Z tego też względu proponujemy wynajem długoterminowy samochodów, dzięki któremu w komforcie i bezpieczeństwie odwiedzać będziecie mogli Państwo kolejne wspaniałe miejsca. Nasza krakowska wypożyczalnia samochodów oferuje również wynajem aut na lotnisku Balice – jest to rozwiązanie dla osób przybywających do Krakowa z odległych regionów Polski, a także z zagranicy. Dajcie nam znać, a samochód zostanie podstawiony w miejsce, które będzie dla Państwa najbardziej korzystne i z którego rozpoczniecie swoją niezapomnianą wycieczkę!

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?
2024-02-23

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?

Ładowanie samochodu elektrycznego staje się coraz bardziej powszechnym tematem. Postęp technologiczny i rosnące zainteresowanie ekologią sprawiły, że na ulicach widzimy coraz więcej samochodów elektrycznych. Z coraz większą popularnością takich samochodów łączy się również coraz więcej wątpliwości, a te najczęściej dotyczą kwestii ładowania.


Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?
2024-02-16

Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?

Najbardziej niepozornie wyglądająca stłuczka może być źródłem wielu problemów, dlatego warto wiedzieć już wcześniej, jak się zachować, kiedy już dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Mandat za kolizję przewiduje wiele sytuacji i dla każdej z nich przypisana jest odpowiednia cena oraz liczba punktów karnych. 


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)

CarFree 2024 © Wszystkie prawa zastrzeżone

European Union

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat