Aktualności

2018-11-23

 

Samochód dla firmy z wypożyczalni aut na wynajem krótkoterminowy i długoterminowy

2018-11-23
Samochód dla firmy z wypożyczalni aut na wynajem krótkoterminowy i długoterminowy

Samochód dla firmy z wypożyczalni aut na wynajem krótkoterminowy i długoterminowy.

Coraz więcej firm decyduje się na wynajem samochodów długoterminowy, gdyż jest to rozwiązanie bardzo opłacalne. Co ciekawe pojawiają się również oferty na wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych. Jednak to rozwiązanie jest nieco mniej popularne, gdyż osoby fizyczne wolą z reguły wynajem krótko lub średnioterminowy. Jakie zalety ma długoterminowy wynajem samochodu? Kiedy warto jednak zastanowić się nad krótkoterminowym najmem auta dla swojej firmy?

Skorzystaj z oferty wypożyczalni w opcji długoterminowej

Oferta wypożyczalni samochodów dostosowywana do potrzeb klientów. Wśród wielu propozycji znajduje się wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych, a także dla firm. Z tej opcji szczególnie chętnie korzystają właśnie przedsiębiorcy, gdyż pozwala ona im zaoszczędzić formalności związanych z zaciąganiem kredytów czy umów leasingowych. W wypożyczalni dostępne są również różnorodne modele samochodów podzielone na poszczególne klasy. Są to zarówno ekonomiczne, miejskie auta, jak i pojazdy luksusowe. Wiele przedsiębiorstw wynajmuje również samochody dostawcze, co znacznie zwiększa atrakcyjność ich oferty dla wielu firm, szczególnie budowlanych czy przeprowadzonych. Ciekawą opcją jest też możliwość wypożyczenia busów osobowych do przewozu pracowników do siedziby firmy oddalonej znacznie od miejsca ich zamieszkania.

Wynajem długoterminowy. Na jak długo i za ile?

Długookresowy wynajem samochodu na firmę przeważnie obejmuje okres powyżej dwóch lat. Umowy najczęściej podpisywane są na 5 lat i po tym czasie, albo umowa jest rozwiązywana, albo przedłużana na kolejny okres z możliwością zmiany samochodu. Wszystko zależy od polityki firmy oferującej wynajem długoterminowy samochodów. Cennik będzie tutaj zależał przede wszystkim od tego, jaki samochód chcemy wypożyczyć, na jak długo oraz czy interesują nas opcje dodatkowe jak np. ubezpieczenie czy nawigacja w każdym pojeździe. Najtańsze zazwyczaj są samochody ekonomiczne tzw. miejskie, a najdroższe luksusowe pojazdy z pełnym wyposażeniem, a także samochody dostawcze.

Wynajem długoterminowy – warunki i zalety

Wynajem długoterminowy pozwala na optymalizację kosztów firmy i lepsze ich planowanie. Nie obciąża też tak mocno budżetu firmy, jak np. jednorazowy koszt zakupu nowego pojazdu i jego późniejsza eksploatacja. Jednak to nie jedyne zalety, jakie ma wynajem samochodu. Zwrot VAT za paliwo to kolejna z nich. Przedsiębiorca korzystający z takiej opcji może w całości lub częściowo odliczyć sobie VAT za zakupione paliwo do wynajmowanego samochodu. Kolejną często poruszaną kwestią jest zagadnienie „najem długoterminowy a leasing”. Najem jest wskazywany jako rozwiązanie bardziej komfortowe i tańsze, z uwagi na to, że to firma zewnętrzna, a nie dany przedsiębiorca zajmuje się utrzymaniem pojazdu w dobrym stanieopłaca jego przeglądy i ubezpieczenia. To sprawia, że najemca ma mniej formalności do załatwienia.

Wynajem samochodu na godziny

Jedną z form krótkoterminowego najmu samochodów, jest wynajem na godziny. Jest to rozwiązanie, które często stosowane jest w przypadku, gdy samochód potrzebny jest w trakcie krótkiej podróży służbowej. Przykładowo wyłącznie do przejechania z lotniska do miejsca spotkania biznesowego czy konferencji i później nie będziemy z niego korzystać. Jest to też dobra opcja w nagłej sytuacji, np. kiedy firmowy samochód się zepsuje czy dojdzie do pilnej sytuacji, w której musimy skorzystać z samochodu. W związku z tego rodzaju najmem można spotkać wiele ogłoszeń typu „wynajmę samochód prywatnie” jednak w przypadku firm o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Wówczas możemy być pewni, że wszystko odbędzie się zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, a cenę wynajmu samochodu będziemy mogli wliczyć w koszty utrzymania przedsiębiorstwa.

Chcąc skorzystać z takiej oferty możemy zarezerwować samochód dla siebie wcześniej, nawet kilkanaście dni przed planowanym wynajmem. Druga opcja to wyszukanie wolnego samochodu przy pomocy specjalnej aplikacji i opłacenie jego wynajmu kartą kredytową lub szybkim przelewem bankowym. W takiej sytuacji wymagane jest najczęściej konto w aplikacji przygotowanej przez firmę zajmującą się tego rodzaju wynajmem samochodów.

Zalety wynajmu krótkoterminowego

Najem krótkoterminowy to pojęcie dość szerokie. Oprócz wynajmowania samochodu na godziny, czy nawet na minuty, o czym wspominamy wyżej, najczęściej pod tym pojęciem kryje się wynajęcie samochodu na okres od kilku do kilkudziesięciu dni. Zazwyczaj okres krótkoterminowego najmu nie przekracza miesiąca. Jednak tutaj dużo zależy od wewnętrznego regulaminu firmy i tego, jak opracowana jest jej oferta. Wynajem samochodu na miesiąc lub na krótszy okres jest dobrą opcją dla osób, które potrzebują samochodu jedynie na określony ściśle czas i nie chcą wiązać się z wypożyczalnią dłuższą umową. A także, gdy chwilowo zwiększa się zapotrzebowanie firmy na ilość potrzebnych pojazdów w danym okresie, np. gdy trzeba zapewnić transport przedstawicielom kontrahentów biznesowych, którzy przyjechali na ważne spotkanie lub konferencję. Będzie to rozwiązanie tańsze niż wynajęcie taksówki i bardziej komfortowe niż podróżowanie komunikacja miejską. Daje ono nam też pełną niezależność od ustalonych terminów przejazdów miejskich autobusów czy tramwajów oraz cen korporacji taksówkarskich.

 
Skontaktuj się z CarFree

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat