Aktualności

2019-03-08

 

Auto dostawcze na firmę – leasing czy wynajem długoterminowy?

2019-03-08
Auto dostawcze na firmę – leasing czy wynajem długoterminowy?

Przedsiębiorcy wykorzystujący w swoim biznesie samochody dostawcze często stają przed dylematem: wynająć samochód czy sfinansować jego zakup leasingiem. Które z tych rozwiązań jest lepsze i najbardziej się opłaca? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – obydwa mają zarówno wady, jak i zalety, a występujące pomiędzy nimi różnice sprawiają, że rozpatrywane są jako dwie zupełnie różne usługi. Chcesz dowiedzieć się na ich temat więcej? Zapraszamy do lektury!

Wynajem a leasing

wynajmu długoterminowego korzysta coraz więcej osób. Decydują się na niego również ci, którzy wcześniej byli leasingobiorcami. Co ich ku temu skłania? Przede wszystkim korzystne warunki. Wynajmując auto (zarówno osobowe, jak i dostawcze), jedynym kosztem, jaki ponosi przedsiębiorca, jest miesięczna rata. Gdy zgodnie z harmonogramem wszystkie raty zostaną spłacone, wynajmujący może przedłużyć umowę lub wynająć zupełnie inny pojazd. Taką możliwość ma także w trakcie umowy, która w nowoczesnych wypożyczalniach samochodów jest bardzo elastyczna. Możliwości tej nie mają leasingobiorcy, którzy rezygnując z wykupu pojazdu po zakończeniu umowy, bezpowrotnie tracą zainwestowane w niego środki. Należy bowiem zauważyć, że rata leasingu bardzo często jest znacznie wyższa niż ta za wypożyczenie busa czy auta dostawczego. A co z osobami, które na koniec wynajmu chciałyby wykupić samochód? Oczywiście mogą to zrobić po cenie rynkowej.

Wynajem auta dostawczego – na co zwrócić uwagę?

Wynajem busów to rozwiązanie, które często okazuje się korzystniejsze niż zakup samochodu. Wynika to przede wszystkim z wysokich kosztów eksploatacji pojazdu oraz cen badań technicznych. Na co zwrócić uwagę, decydując się na wynajem auta dostawczego do swojej firmy? Przede wszystkim należy dokładnie przemyśleć własne potrzeby. Inne auto sprawdzi się w przypadku przeprowadzek, inne zaś, gdy w grę wchodzić będzie transport materiałów budowlanych czy osób. Koniecznie należy więc sprawdzić, jaka jest ładowność pojazdu i czy odpowiada ona potrzebom przedsiębiorstwa. Istotne jest również to, by upewnić się, że będzie można odebrać pojazd w dogodnym, zarezerwowanym wcześniej terminie, a firma wypożyczająca auto jest elastyczna i dopasuje czas wynajmu do potrzeb przedsiębiorcy. Przykładem wypożyczalni, w której nie obowiązują limity przejechanych kilometrów czy godzin jest Carfree – wypożyczalnia samochodów dostawczych. Na życzenie klienta wypożyczalnia podstawia samochód w wybrane miejsce, a klient ma możliwość zarezerwowania go przez internet. O czym jeszcze należy pamiętać? Oczywiście o formalnościach i kosztach! Warto wybrać taką wypożyczalnię, w której formalności za wypożyczenie busa są uproszczone, a warunki wynajmu transparentne i zrozumiałe.

Sposób na tanią przeprowadzkę? Wynajmij samochód dostawczy!

W przeciwieństwie do leasingu wynajem samochodu okaże się atrakcyjnym rozwiązaniem również wtedy, gdy trzeba się będzie przeprowadzić. Każdy, kto choć raz zmieniał lokum wie, jak trudno jest przewieźć nagromadzone rzeczy. Jeśli zamierzasz przenieść się z całym swoim dobytkiem, zdecydowanie warto postawić na wynajem krótkoterminowy. Decydując się na skorzystanie z usług Carfree, zapłacisz mniej niż za usługi profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Auto dostawcze – leasing czy wynajem długoterminowy?

No właśnie – co wybrać? To zależy – jeśli chcesz kupić samochód na własność, ale nie stać Cię na jednorazowy, duży wydatek, być może korzystnym rozwiązaniem będzie leasing. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by auto w pełni odpowiadało Twoim zmieniającym się potrzebom, lepszym rozwiązaniem będzie wynajem, który daje możliwość zmiany auta na inne w dowolnym momencie. Wynajęcie busa w mniejszym stopniu wpływa również na zdolność kredytową przedsiębiorstwa, dlatego warto rozważyć go także wtedy, gdy planujesz inwestycje, które finansowane będą kredytem. W przeciwieństwie do leasingodawców, wypożyczalnie samochodów ponoszą całość wydatków związanych z serwisowaniem oraz ubezpieczeniem samochodu, co także ma znaczenie – zwłaszcza w przypadku aut eksploatowanych na co dzień do prowadzenia działalności. Co więcej, niektóre wypożyczalnie, np. Carfree, oferują dodatkowy, pełen pakiet ubezpieczeń.

Sprawdź nasze busy – Citroen Jumper i Peugeot Boxer

Carfree to sieć wypożyczalni zlokalizowanych w największych miastach Polski. W swojej ofercie ma zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Wśród nich także najnowsze, zaawansowane technologicznie i kultowe, pożądane modele: Citroen Jumper i Peugeot Boxer. Chcesz wiedzieć, jakie jeszcze modele są dostępne?

Wypożyczyć czy wynająć – oto jest pytanie! Chcąc na nie odpowiedzieć, warto przeanalizować wady i zalety obydwu rozwiązań, by zdecydować się na najlepszą dla swojego biznesu opcję. W przypadku wątpliwości warto również skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców Carfree, którzy podpowiedzą, jaki wybrać samochód i dopasują warunki umowy do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

 
Skontaktuj się z CarFree

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550