Aktualności

2019-07-29

 

Wynajem samochodu z kierowcą – zbędny luksus czy praktyczne rozwiązanie?

2019-07-29
Wynajem samochodu z kierowcą – zbędny luksus czy praktyczne rozwiązanie?

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Jednak oferta niektórych firm wychodzi poza standardowy zakres usług i umożliwia nie tylko wynajem samego auta, ale również kierowcy, który zawiezie nas na miejsce przeznaczenia.

Wynajem samochodów jest usługą przygotowaną zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Możliwość korzystania z nowego samochodu bez konieczności zakupu własnego pojazdu jest bardzo kuszącym i praktycznym rozwiązaniem. Oferta wynajmu krótkoterminowegośrednio- i długoterminowego pozwala dopasować usługę do aktualnych potrzeb klientów. Osoby najbardziej wymagające mogą skorzystać z usługi obejmującej wynajem samochodu z kierowcą.

Wynajem samochodu z kierowcą – na czym to polega?

Wynajem auta z kierowcą to opcja skierowana do osób, które potrzebują nie tylko środka transportu, ale również szofera, który będzie je bezpiecznie przewoził na wybranej trasie. Firmy oferujące taką usługę zatrudniają doświadczonych kierowców, którzy odznaczają się bardzo wysoką kulturą osobistą oraz znajomością języków obcych. Bardzo często w takich przedsiębiorstwach oferowane są samochody segmentu premium, dzięki czemu pasażer ma zapewnione bardzo komfortowe warunki podróżowania i może się poczuć jak prawdziwy VIP. Auta z kierowcą są dostępne w wybranej przez klientów porze, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku długich spotkań biznesowych. Dzięki temu nie pojawiają się problemy z rozwożeniem uczestniczących w nich gości.

Wynajem samochodu z kierowcą a przepisy

Wynajem samochodów osobowych z kierowcą jest usługą zapisaną w Ustawie o podatku od towarów i usług (załącznik nr 3) pod symbolem PKWiU 49.32.12.0. W tym przypadku podatnik decydujący się na świadczenie wynajmu pojazdu do transportu osób łącznie z kierowcą nie musi w umowie oraz na fakturze rozdzielać takiej usługi na dwie odrębne (np. wynajem pojazdu i oddelegowanie kierowcy). Jest to rodzaj usługi objęty stawką VAT w wysokości 8%. Nie obejmuje ona jednak wynajmu samochodów dostawczych i ciężarowych, nawet jeśli wynajmowany jest również kierowca (PKWiU 49.41.20.0).

Kto najczęściej decyduje się na wynajem samochodu z kierowcą?

Wynajem samochodu z kierowcą to idealne rozwiązanie dla właścicieli zarówno mniejszych, jak i większych firm. Przedsiębiorca korzystający z takiej usługi dba o profesjonalny wizerunek swojej firmy. Zamawiając samochód wraz z kierowcą, który odbierze kontrahenta z lotniska i przywiezie go do siedziby firmy lub na konferencję do hotelu, właściciel firmy pokazuje, jak ważna jest dla niego współpraca z daną osobą. Takie działanie prowadzi do zacieśniania się dobrych relacji między firmami. Wartością dodaną jest w tym przypadku również umiejętność szofera posługiwania się językami obcymi , co również ma ogromne znaczenie w przypadku współpracy międzynarodowej.

Przedsiębiorcy dbający o dobre relacje swoich pracowników organizują również bankiety, które mają dodatkowo podbudowywać przyjazną atmosferę w firmie. Wynajęcie większego pojazdu wraz z kierowcą daje możliwość pełnego zaangażowania w zorganizowaną przez pracodawcę imprezę integracyjną.

Wynajem auta z kierowcą jest również powszechnie stosowany przy wszelkiego rodzaju uroczystościach – szczególnie do obsługi ślubów i wesel. Przewiezienie młodej pary do urzędu lub kościoła, a następnie na uroczystość weselną to tylko część oferty. Pojazdy udostępniane są również podczas sesji fotograficznych. Warto nadmienić, że nie tylko młoda para może skorzystać z tych usług – można zapewnić je również najbliższej rodzinie. Zależnie od potrzeb, kierowca może poruszać się większym samochodem np. busem, i przewieźć gości z dworca PKP.

Auto z kierowcą wynajmują również osoby, które zmieniają miejsce zamieszkania i muszą przewieźć ładunki o większych wymiarach, takich jak pralka, lodówka i meble. Wiele osób na co dzień nie porusza się pojazdami dostawczymi, co może stanowić dla nich dodatkowe utrudnienie, zwłaszcza, że manewrowanie takimi samochodami wymaga od kierowców dużej wprawy i wyczucia.

Wynajem kierowcy bez samochodu?

Zdarzają się sytuacje, kiedy właściciele aut nie mogą sami zasiąść za kierownicą. Przygotowanie się do spotkania podczas podróży, zapoznanie się ważną dokumentacją czy też chęć zrelaksowania się w trakcie jazdy – to tylko niektóre z przyczyn. W takim przypadku z pomocą przychodzi usługa wynajmu kierowcy bez samochodu. Osoba, która na określony czas będzie pełnić funkcję szofera, dysponuje na ogół co najmniej kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu różnego rodzaju pojazdów. Dzięki temu pasażerowie tylnej kanapy mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Atutem takiego rozwiązania jest znajomość topografii danego miasta przez kierowców pracujących w firmie świadczącej takie usługi. To pozwala uniknąć korków i jednocześnie punktualnie dotrzeć do umówionego miejsca.

Wynajem samochodu z kierowcą jest praktycznym, a czasem wręcz rozwiązaniem. Świadczenie przez firmy takiego rodzaju usług pozwala dokładnie skupić się na rzeczach najważniejszych, podczas gdy na podróży będzie koncentrował się kierowca.

 
Skontaktuj się z CarFree

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550