Aktualności

2019-07-29

 

Dodatkowe akcesoria do wynajmowanych samochodów, które ułatwią podróż

2019-07-29
Dodatkowe akcesoria do wynajmowanych samochodów, które ułatwią podróż

Wypożyczenie samochodu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki takiej opcji można pozwolić sobie na wyjazd na wymarzone wakacje, jeśli sami nie posiadamy auta lub nasz pojazd nie jest wystarczający na taką wyprawę.

Wiele rodzin mieszkających w dużych i mniejszych miastach nie posiada własnych samochodów, ponieważ nie są im na co dzień potrzebne. Komunikacja miejska lub sieć ścieżek rowerowych pozwala im dotrzeć niemal do wszystkich części miasta, co sprawia, że posiadanie samochodu jest w takim przypadku zbędnym kosztem. Jednak czasami przychodzi moment, kiedy zbliża się urlop i wyjazd na zaplanowane już wcześniej wakacje. Właśnie wtedy warto skorzystać z oferty wybranej wypożyczalni samochodów, która wynajmuje auta różnych segmentów. Bardzo ważną kwestią są dodatkowe akcesoria będące w ofercie danej firmy, ponieważ mogą one zdecydowanie ułatwić podróż.

Fotelik dla dziecka, czyli rodzinny wyjazd autem z wypożyczalni

Małżeństwa mające już dziecko i łatwy dostęp do najważniejszych miejskich placówek, lecz nieposiadające własnego samochodu, nie myślą o zakupie fotelika dla swojej pociechy. Kiedy jednak przychodzi czas, aby wybrać się z potomkiem w odwiedziny do rodziny mieszkającej na drugim krańcu Polski lub na wspólne wakacje i pojawia się myśl, by w tym celu wypożyczyć samochód, to w świetle istniejących przepisów fotelik dla dziecka jest niezbędnym akcesorium.

Po nowelizacji ustawy Prawo o Ruchu Drogowym okazuje się, ze z fotelika powinny korzystać wszystkie dzieci poniżej 150 cm wzrostu, które nie osiągnęły pełnoletności. Od tego przepisu są odstępstwa zwalniające rodziców i opiekunów z obowiązku umieszczania pociech w fotelikach lub innych urządzeniach podtrzymujących. Są to następujące przypadki:

  • Dziecko ma więcej niż 135 cm, ale mniej niż 150 cm, a jego wzrost oraz masa ciała nie dają możliwości dopasowana do niego odpowiedniego fotelika lub innego urządzenia podtrzymującego. W takim przypadku dziecko może podróżować wyłącznie na tylnej kanapie i musi być przypięte pasami bezpieczeństwa.
  • Lekarz wydał zaświadczenie będące przeciwwskazaniem do stosowania fotelika.
  • Występuje konieczność przewożenia trójki dzieci, natomiast w pojeździe istnieje możliwość zamontowania jedynie dwóch fotelików. Wówczas jedno z dzieci może siedzieć na tylnej kanapie pomiędzy fotelikami. Warunkami jest ukończenie przezeń trzech lat oraz przypięcie go pasami bezpieczeństwa

Mając wiedzę o obowiązujących przepisach oraz potrzebę zapewnienia dziecku maksymalnego bezpieczeństwa oraz wygodnej podróży, należy wybrać taką wypożyczalnię samochodów, która pozwala na dobranie takich akcesoriów m. in. jak fotelik dla dzieci. Na przykład Carfree ma w swojej ofercie foteliki samochodowe dla dzieci z różnych grup wiekowych, co sprawia, że klienci mogą szybko i bez większych problemów wybrać najodpowiedniejszy model.

Rodzice często zastanawiają się, czy jest to jedyne godne uwagi urządzenie, zwłaszcza kiedy pociecha jest już trochę większa. W takim wypadku rozwiązaniem jest podkładka dla dziecka do samochodu, która może się wydawać dużo bardziej wygodna. Jednak podstawki nie zapewniają tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa jak foteliki – te urządzenia nie posiadają stabilnego oparcia po bokach, czego wynikiem jest brak zapewnienia dodatkowej ochrony dla górnych części ciała (przede wszystkim karku i głowy).

Nawigacja do samochodu – niezbędna w wynajmowanym aucie

Innym bardzo ważnym akcesorium, które znajduje się w ofertach wypożyczalni samochodów, jest nawigacja GPS. Jest to bardzo ważny element wyposażenia, który pomaga dojechać do miejsca przeznaczenia bez narażania się na pomylenie drogi, co wiąże się ze stratą czasu i powstawaniem niepotrzebnego stresu. GPS zainstalowany w telefonie komórkowym nie zawsze zdaje egzamin, zwłaszcza, gdy telefon straci dostęp do sieci lub w czasie podróży ktoś do nas zadzwoni. Nawigacja do samochodu jest bardzo praktycznym dodatkiem, dzięki któremu możemy m. in. ominąć korki. Urządzenia te również obliczają trasę w czasie rzeczywistym, dlatego zawsze otrzymujemy informację, o której godzinie możemy dotrzeć na miejsce.

Pozostałe dodatki do wynajmowanych samochodów

Wypożyczalnie mają również w swojej ofercie inne dodatki do wynajmowanych samochodów, dzięki którym można dokładnie zaplanować podróż. Na przykład rodziny wybierające się na turystyczną wycieczkę potrzebują czasem dodatkowego miejsca na rowery. Bagażnik dachowy pomoże rozwiązać ten problem i pozwoli zabrać ze sobą własne jednoślady. Osoby panujące urlop zimowy i wyjazd w góry muszą z kolei przygotować się na niesprzyjające warunki atmosferyczne, które mogą znacznie utrudniać jazdę. Podróż po zaśnieżonej lub oblodzonej górskiej drodze będzie znacznie łatwiejsza dzięki zastosowaniu łańcuchów na koła.

Decydując się na wypożyczenie samochodu, warto dowiedzieć się, jak szeroka jest gama pojazdów oferowanych do wynajęcia oraz jakie dodatkowe usługi ma do zaoferowania firma je wynajmująca. Fotelik dla dziecka czy nawigacja GPS są akcesoriami, które pozwolą bezpiecznie podróżować wszystkim członkom rodziny. Kontaktując się z wypożyczalnią, należy dokładnie poznać wszystkie warunki regulaminu, aby uniknąć wszelkich niedopowiedzeń. Skorzystanie z wynajmu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla osób nieposiadających żadnego samochodu, jak również dla tych, które poszukują pojazdu bardziej użytecznego, spełniającego więcej wymagań.

 
Skontaktuj się z CarFree

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat