Aktualności

2020-03-22

 

Bądź eco-friendly – ekologiczne samochody w ofercie wypożyczalni

2020-03-22
Bądź eco-friendly – ekologiczne samochody w ofercie wypożyczalni

Renomowane wypożyczalnie samochodów działają zgodnie ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Jedną z nich jest CarFree. Firmie zależy nie tylko na bezpieczeństwie drogowym. Istotne są dla niej również kwestie ochrony środowiska. Sprawdźmy, jakie samochody ekologiczne znajdziemy w ofercie wynajmu

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe samochody osobowe oferowane na terenie Unii Europejskiej muszą być testowane zgodnie z systemem WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicle Test Procedure). Jest to nowa, zharmonizowana procedura badania pojazdów w zakresie norm zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych substancji.

Co to oznacza dla użytkowników? Normy badawcze WLTP są ostrzejsze. Samochody są sprawdzane w warunkach dużo bliższych rzeczywistości w porównaniu do obowiązującej wcześniej niemal laboratoryjnej procedury NEDC. Innymi słowy, wiemy dokładnie, ile faktycznie auta zużywają paliwa i jaka jest ich rzeczywista emisja dwutlenku węgla.

W związku z wejściem w życie WLTP producenci wprowadzili w swoich modelach szereg usprawnień, które sprawiły, że samochody stały się bardziej eco-friendly. Wypożyczalnie również dostrzegają, że normy emisji spalin są coraz istotniejsze dla klientów. W związku z tym CarFree, jako firma odpowiedzialna, cały czas rozszerza gamę nowoczesnych i ekologicznych samochodów na wynajem.

Mitsubishi Space Star

Dostępne w ofercie wypożyczenia w CarFree Mitsubishi Space Star jest wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1,0 l. Jednostka rozwija moc 71 KM, a jej maksymalny moment obrotowy to 88 Nm. Chociaż wydaje się, że to niewiele, w zupełności wystarcza do dynamicznej jazdy. Mitsubishi Space Star waży bowiem tylko 865 kg.

Mały, ekologiczny samochód zużywa od 4,5 (w trasie) do 6 (w mieście) litrów paliwa na 100 km. Jego emisja CO2 jest niska i wynosi 120 g/km. Tak dobry wynik to zasługa m.in. tego, że silnik ma tylko trzy cylindry. Jednostka pracuje bardzo efektywnie, a w niewielkim zużyciu paliwa pomaga bardzo dobrze zestopniowana skrzynia biegów.

Ford Fiesta

Fiesta z gamy CarFree ma pod maską benzynowy motor 1,0 l o mocy 85 KM. Ford jest producentem, który ma na swoim koncie szereg tytułów za najlepszy silnik roku, dlatego nie dziwi, że konstrukcja spełnia z łatwością rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6.2.

Nie tylko jednostka sprawia, że Ford Fiesta jest ekologicznym samochodem. System Auto-Start-Stop pozwala zmniejszyć zużycie paliwa w mieście nawet o 10%. Auto ma tryb pracy Eco, zwiększający wydajność i obniżający emisję. Przy wyższych prędkość zamyka się aktywna przesłona chłodnicy. Poprawia to aerodynamikę. Nie ma to wpływu na takie osiągi jak prędkość czy przyspieszenie, za to dodatkowo pozwala zredukować zużycie i emisję, która wynosi średnio zaledwie 117 g dwutlenku węgla na 100 km.

Jak to przekłada się na użytkowanie samochodu w wynajmie? Fiesta jest oszczędna. Można nią osiągnąć zużycie paliwa oscylujące wokół 4,5 l/100 km.

Nissan Qashqai

Nissan to jeden z pionierów i światowych liderów, jeśli chodzi o produkcję ekologicznych samochodów elektrycznych. Japoński producent dba jednak również o to, żeby jego silniki spalinowe była jak najbardziej przyjazne dla środowiska.

W CarFree możemy wypożyczyć popularny model Nissan Qashqai. Najnowsza generacja bestsellerowego crossovera została wyposażona w nowoczesną jednostkę benzynową 1,3 l o mocy 140 KM. Silnik został tak skonstruowany, żeby zapewniać przyjemności z jazdy.

Równocześnie cechuje się wysoką wydajnością energetyczną i spełnia rygorystyczne normy europejskie. Zapewnia płynniejszą reakcję przy niskich obrotach, co przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na paliwo. Samochód z tą jednostką zużywa 6,5-7,9 l/100 km, a jego emisja dwutlenku węgla to 153 g/km.

Mazda 6

Mazda 6 to jeden z najładniejszych samochodów w ofercie wypożyczalni CarFree, opracowany zgodnie z zasadami filozofii stylistycznej KODO – dusza ruchu. Auto charakteryzuje się jednak nie tylko świetnym wyglądem i bogatym wyposażeniem. Mazda, idąc pod prąd obowiązującym trendom, montuje w swoich samochodach silniki wolnossące bez turbodoładowania. Producent udowadnia, że również takie rozwiązanie może sprawiać, że auta będą ekologiczne.

W modelu Mazda 6 zastosowane zostały najnowsze rozwiązania z linii SKYACTIV. Auto jest wykonane z lekkich materiałów. Obniżona masa przekłada się na lepsze prowadzenie i osiągi, ale też niższe zużycie paliwa.

Podczas postoju system i-STOP wyłącza silnik, oszczędzając paliwo. Mazda 6 może też być wyposażona w system i‑ELOOP, który magazynuje energię elektryczną wytworzoną podczas hamowania i wykorzystuje ją do zasilania reflektorów czy klimatyzacji, co również obniża spalanie. Mazda 6 z CarFree ma 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 140 KM. Mimo tego, że jest to spora limuzyna, zużycie paliwa może wynosić mniej niż 7 l/100 km.

Wypożyczalnie nieustannie dopasowują się do zmieniającego się świata i zwracają uwagę na kwestie ważne ze społecznego punktu widzenia. Jeśli zależy nam na tym, żeby wynajęty samochód był ekologiczny, w ofercie CarFree znajdziemy przyjazne środowisku modele z wielu różnych segmentów, od małych aut, po reprezentacyjne sedany.

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?
2024-02-23

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?

Ładowanie samochodu elektrycznego staje się coraz bardziej powszechnym tematem. Postęp technologiczny i rosnące zainteresowanie ekologią sprawiły, że na ulicach widzimy coraz więcej samochodów elektrycznych. Z coraz większą popularnością takich samochodów łączy się również coraz więcej wątpliwości, a te najczęściej dotyczą kwestii ładowania.


Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?
2024-02-16

Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?

Najbardziej niepozornie wyglądająca stłuczka może być źródłem wielu problemów, dlatego warto wiedzieć już wcześniej, jak się zachować, kiedy już dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Mandat za kolizję przewiduje wiele sytuacji i dla każdej z nich przypisana jest odpowiednia cena oraz liczba punktów karnych. 


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)

CarFree 2024 © Wszystkie prawa zastrzeżone

European Union

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat