Aktualności

2020-03-23

 

Czy można przedłużyć okres wynajmu samochodu w wypożyczalni? Kiedy najczęściej konieczne jest wydłużenie okresu najmu?

2020-03-23
Czy można przedłużyć okres wynajmu samochodu w wypożyczalni? Kiedy najczęściej konieczne jest wydłużenie okresu najmu?

Czy można przedłużyć okres wynajmu samochodu w wypożyczalni? Kiedy najczęściej konieczne jest wydłużenie okresu najmu?

Wakacje, delegacja, przeprowadzka – wynajem samochodu to usługa, która świetnie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Co zrobić, gdy okazuje się, że auta potrzebujemy na więcej dni, niż zakładaliśmy? Możemy przedłużyć okres wypożyczenia samochodu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Krótkoterminowy wynajem samochodu to wygodny sposób na podróżowanie bez ponoszenia stałych kosztów związanych z eksploatacją pojazdu. Jeśli potrzebujemy skorzystać z auta okazjonalnie do celów prywatnych, wszystkie samochody w firmie są zajęte, a musimy wyjechać do klienta bądź mamy spory towar do przewiezienia, wypożyczenie będzie dobrą opcją.

Tym bardziej że wypożyczalnie o pewnej pozycji rynkowej, takie jak CarFree, oferują przystępne ceny. Firma wynajmująca samochód będzie w dodatku elastyczna, gdy przydarzy nam się nieprzewidywalna sytuacja i będziemy musieli przedłużyć okres najmu auta. Jak wygląda taki proces i kiedy takie rozwiązanie może być przydatne?

Jak wypożyczyć samochód?

Zacznijmy od tego, jak przebiega procedura wypożyczania samochodu. Wynajem krótkoterminowy to usługa polegająca na korzystaniu z auta do miesiąca. Nie płacimy za ubezpieczenie pojazdu czy serwis. Po naszej stronie są tylko koszty paliwa.

Dobre firmy świadczące usługi wynajmu starają się uprościć proces do minimum. Przykładowo, w CarFree możemy wypożyczyć auto, kontaktując się telefonicznie lub bezpośrednio na stronie carfree.pl. Rezerwacja online to tylko kilka prostych kroków. Na początek wybieramy okres, na jaki potrzebujemy samochodu oraz miejsce odbioru i zwrotu pojazdu. Następnie decydujemy się na konkretne auto z szerokiego przekroju: od miejskich, przez SUV-y, po dostawcze. Określamy szczegóły, w tym metodę płatności i dodatkowe opcje (fotelik dla dziecka, możliwość wyjazdu poza granicę Polski itd.). I gotowe!

Warunkiem wypożyczenia samochodu jest to, żeby kierowca miał minimum 21 lat i uprawnienia do kierowania od co najmniej roku. Prawo jazdy i drugi dokument potwierdzający tożsamość przedstawiamy przedstawicielowi firmy, po czym możemy ruszać w trasę.

Kiedy najczęściej przedłużamy okres wypożyczenia auta?

Z wypożyczalnią podpisujemy umowę na wynajem samochodu na konkretny czas. Jakie sytuacje mogą sprawić, że będziemy potrzebować przedłużenia tego okresu?

Bodaj najprzyjemniejszą jest wydłużenie okresu wypoczynku. Wypożyczyliśmy samochód na weekend lub kilkudniowy urlop. Okazuje się jednak, że możemy zostać poza domem kilka dni dłużej. Zamiast oddawać auto, zwiedzamy dalej.

Druga sytuacja nie jest tak przyjemna, a wynika z zawodowej konieczności. Musimy zostać w delegacji na dłużej, dostaliśmy zlecenia do wykonania „na już”, służbowy samochód będzie dostępny później, niż pierwotnie zakładaliśmy – to codzienność w działalności wielu firm.

Mamy swój samochód, ale nie możemy z niego korzystać? Wynajem to świetny sposób, żeby zapełnić lukę po własnym pojeździe. I tu przedłużenie okresu wynajmu auta może okazać się niezbędne, np. wtedy, gdy nasz samochód musi zostać dłużej w serwisie.

Wynajem krótkoterminowy to dobra metoda, żeby przetestować samochody z różnych kategorii. Załóżmy, że wypożyczyliśmy auto, ale mieliśmy czas wypróbować je tylko w mieście. Przydałoby się również sprawdzić jego możliwości w trasie, prawda? Jeśli wiemy, że w określonym uprzednio terminie nie uda nam się tego zrobić, powiadommy wypożyczalnię o chęci przedłużenia wynajmu.

Przedłużenie okresu wynajmu auta krok po kroku

Jak wydłużyć okres wypożyczenia samochodu? Procedura jest jeszcze prostsza niż w przypadku samego wynajmu. Przede wszystkim musimy wiedzieć, jak długo będziemy jeszcze potrzebowali wypożyczonego pojazdu. Gdy korzystamy z usług CarFree, kontaktujemy się z konsultantem firmy. Co bardzo istotne: o chęci przedłużenia wynajmu samochodu musimy poinformować najpóźniej dzień przed końcem umowy wypożyczenia!

Co dalej? Dostajemy informację o opłacie za wynajem na dodatkowy okres. Regulujemy rachunek przelewem lub korzystając z płatności online. Możemy też zapłacić w placówce firmy wynajmującej pojazd. I już, możemy dalej korzystać z wypożyczonego samochodu.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdej życiowej sytuacji, która będzie od nas wymagała przedłużenia okresu wynajmu auta. Na szczęście wynajęcie auta na dodatkowy czas jest banalne i wymaga tylko jednego telefonu.

 
Skontaktuj się z CarFree

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550