Aktualności

2023-12-27

 

Bezpieczne Powroty do Domu po Świętach: Korzyści Wynajmu Samochodu na Święto Trzech Króli

2023-12-27

Od kilku lat Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy i nauki, dlatego często świąteczne urlopy kończą się na tej dacie. Wielu z nas właśnie w dniu Święta Trzech Króli po wielu rodzinnych spotkaniach będzie wracać do domu. To zrozumiałe, że w takiej sytuacji ruch na drodze jest większy. Bezpieczne powroty do domu po Świętach w dużej mierze zależą od nas samych. Od tego, jak przygotujemy samochód i jak będziemy zachowywać się za kierownicą. Warto zastanowić się, czy na ten czas nie przyda nam się samochód z wypożyczalni. Może nawet okazać się, że najlepszym wyjściem będzie wynajem busa. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie są korzyści wynajmu samochodu na Święto Trzech Króli.

Bezpieczne powroty do domu po Świętach to te bez alkoholu i bez pośpiechu

Policja co roku ostrzega, żeby w okresie świątecznym zachowywać szczególną ostrożność na drodze. Jest to czas, w którym nie trudno o silne emocje – ekscytację ze spotkania z bliskimi lub po nim bądź zdenerwowanie, czy na takie spotkanie się zdąży. W takim wypadku należy zadbać zwłaszcza o to, żeby zachować spokój. Warto jechać wolniej i przyjechać na miejsce pół godziny później, niż spieszyć się i zwiększyć prawdopodobieństwo wypadku.

Świąteczne spotkania, to często spotkania zakrapiane alkoholem. Każdy odpowiedzialny i rozsądny kierowca powinien być świadomy, że nie wsiada się do samochodu pod wpływem. Jest to czyn zabroniony i surowo karany. Jeśli chcemy się upewnić, czy możemy usiąść za kierownicą, warto skorzystać z alkomatu – tego domowego bądź tego na komisariacie policji.

Podczas bezpiecznych powrotów do domu po Świętach dopasuj prędkość do warunków na drodze

Jeśli chcesz bezpiecznie dotrzeć do domu po świątecznych wzruszeniach, dbaj o prędkość. Najważniejsze jest, aby dostosować ją do warunków panujących na drodze. Śnieg, deszcz, ciemność – to wszystko oprócz tego wpływa na słabą widoczność, może też obniżać naszą koncentrację. Co zrobić, żeby zachować koncentrację na jak najwyższym poziomie? Po pierwsze, kierowca przed podróżą powinien porządnie się wyspać. Odpowiednia ilość snu może bardzo pozytywnie wpłynąć na jego reakcje na drodze. Warto też co dwie godziny zatrzymywać się i robić krótki postój. To nie tylko moment na odpoczynek dla kierowcy, lecz także możliwość rozprostowania kości dla wszystkich uczestników podróży. Dlaczego jeszcze należy uważać na drodze? Droga nie zawsze jest gładka i prosta. W niektórych miejscach stan dróg jest słabszy, a co za tym idzie, bardzo łatwo o różnego rodzaju usterki i kolizje. Jeśli chcesz zmniejszyć to ryzyko, zachowuj ostrożność! Należy pamiętać również o tym, żeby myśleć za innych. Stosowanie zasad bezpieczeństwa nie zawsze jest gwarancją bezpieczeństwa. Przy wzmożonym ruchu należy zachować szczególną ostrożność i być uważnym zarówno na innych kierowców, jak i pieszych.

Zaplanuj trasę , żeby powrót do domu po Świętach był bezpieczny

Zaplanowanie trasy jest tak samo ważne w drodze powrotnej. Szczególnie jeśli mówimy o powrotach po świętach, kiedy ruch na drogach jest zdecydowanie wzmożony. Kiedy będziemy świadomi, że w danym miejscu możemy chwilę postać lub że będziemy mogli objechać problematyczne miejsce, może to pozytywnie wpłynąć na nasz spokój. To znowu znacząco przyczyni się do bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze.

Trzeba również pamiętać, że każdy, absolutnie każdy, musi mieć zapięte pasy. Dzieci natomiast powinny znajdować się w fotelikach. Rodzic ma bezwzględny obowiązek przewożenia dzieci do lat 3 w foteliku. Później zależy to już od wzrostu i wagi. Nasza pociecha powinna jeździć na specjalnej podstawce do momentu osiągnięcia 150 cm wzrostu bądź do momentu, w którym nie będzie się mieściła w podstawce. Jeśli chcemy bezpiecznie przewieźć dziecko w samochodzie, najlepiej zrobić to na tylnej kanapie. Kiedy nie mamy innego wyjścia i dziecko jedzie na przednim siedzeniu, trzeba zadbać o wyłączenie poduszki powietrznej po stronie pasażera. Warto również pamiętać o tym, żeby nie rozpraszać kierowcy. Świąteczne podróże zwykle odbywane są w większym gronie. Hałas i muzyka mogą skutecznie odwracać uwagę kierowcy od tego, co dzieje się na drodze.

Przy planowaniu każdej dłuższej trasy, warto zwrócić uwagę na postoje. Żeby zachować odpowiedni poziom skupienia, dobrze jest zatrzymywać się na chwilę co mniej więcej dwie godziny. Może to być dobra okazja do szybkiego zwiedzania bądź spróbowania czegoś z lokalnej restauracji.

Chcesz bezpiecznie wrócić do domu po Świętach! Zadbaj również o życzliwość

O ileż droga byłaby przyjemniejsza, gdyby każdy uczestnik ruchu drogowego wykazywał się życzliwością. Warto jednak zacząć od siebie i samemu empatycznie podchodzić do innych kierowców. Co się pod tym kryje? Na przykład tworzenie korytarza życia oraz stosowanie jazdy na suwak. Piesi natomiast powinni pamiętać o zasadzie: jesteś widoczny, jesteś bezpieczny. Odblaski naprawdę potrafią uratować życie. Poza terenem zabudowanym jest to element wręcz obowiązkowy. Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem jakiegoś pupila, zadbaj również o niego i np. kup mu świecącą obrożę.

Bycie widocznym nie dotyczy jednak wyłącznie pieszych. Powinni o to zadbać także kierowcy i rowerzyści. Bardzo często na drodze widać auta, które nawet podczas mgły lub deszczu mają zapalone wyłącznie przednie światła, natomiast z tyłu pozostają niewidoczne. Sprawia to zagrożenie zarówno dla samochodów jadących z tyłu, jak i pieszych, którzy przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych mogą zbyt późno zauważyć pojazd. Kierowco, pamiętaj o światłach mijania!

Rowerzyści natomiast powinni swój sprzęt wyposażyć w światła elektryczne. Jeśli poruszasz się po zmierzchu rowerem posiadającym wyłącznie światła odblaskowe, jest to wykroczenie. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien również być uważny. Nie ma mowy o patrzeniu w telefon na przejściu dla pieszych czy podczas jazdy za kierownicą. W Polsce od kilku lat obowiązuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Jakie są korzyści wynajmu samochodu na Święto Trzech Króli?

Jeśli nie masz samochodu, warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z wypożyczalni samochodów. W łatwy i wygodny sposób możesz zyskać środek transportu, który uwolni Cię od poruszania się komunikacją miejską, co w świątecznym czasie może nie być przyjemne. Co więcej, w dzisiejszych czasach możesz liczyć na dużą oszczędność czasu w procesie wypożyczania. Z wypożyczalnią samochodów CarFree wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie. Załatwisz wszystko bez wychodzenia z domu. Auto zostanie dostarczone w wyznaczone miejsce.

Skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów może się wiązać z bezpieczeństwem i komfortem. Wypożyczalnia samochodów CarFree gwarantuje dostarczenie samochodu, który został bardzo dobrze sprawdzony pod względem technicznym, a dodatkowo posiada wszystkie niezbędne ubezpieczenia – AC, OC i ASSISTANCE. Możesz usiąść za kierownicą ze spokojną głową i cieszyć się podróżą bez zmartwień. Bez limitu kilometrów i bez kaucji! Co więcej, samochodem wygodnie przewieziesz bagaż. Bez większego zamartwiania się o jego wagę, jak w przypadku samolotu, bez żadnych ograniczeń. Również ryzyko zniszczenia prezentu spada niemalże do zera.

Samochód z wypożyczalni to również ogromna niezależność. Nie musisz być nigdzie na konkretną godzinę. Sam ustalasz o której wyjeżdżasz, jak będziesz jechać i co ze sobą weźmiesz.

W czym jeszcze objawia się wygoda korzystania z wypożyczalni samochodów? Wypożyczalnie samochodów bardzo dostosowują się do klienta. W CarFree możesz odebrać auto z dowolnego miejsca i odstawić je w wybranym oddziale. Wiele z naszych lokalizacji znajduje się na lotniskach. Nasza firma ma oddziały rozlokowane po całej Polsce. Oferujemy auta z różnych segmentów: EV, B, B+, C, C+, CROSSOVER, SUV, CROSSOVER PREMIUM, E PREMIUM, F PREMIUM, SUV PREMIUM. Znajdziesz tutaj samochód na każdą podróż. Dostępny jest również wynajem busa.

CarFree zapewnia bezpieczne powroty do domu po Świętach

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz samochodu na jedną podróż, czy zastanawiasz się nad wypożyczeniem na dłuższy czas, CarFree zapewnia dogodne warunki. Oferujemy wynajem krótkoterminowy, wynajem średnioterminowy i wynajem długoterminowy. Czy jedziesz z rodziną, czy z większą ekipą, na chwilę czy na krótki wyjazd ­– znajdziesz samochód odpowiedni dla Ciebie.

Po dobrze spędzonym czasie w gronie najbliższych dobrze bezpiecznie wrócić do domu. To nie czas na jakieś awarie czy usterki, dlatego wypożyczenie samochodu na powrót do domu po Świętach będzie bardzo dobrym pomysłem. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, zmieścisz wszystkie potrzebne bagaże, wygodnie i bezpiecznie dojedziesz do celu. Jesteśmy w takich miejscowościach jak Gdańsk, Białystok, Kraków, Wrocław, Zakopane, Wałbrzych, Toruń. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. CarFree życzy przyjemnej i bezpiecznej podróży!

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?
2024-05-17

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?

Chcesz sprawdzić, czy Twoja polisa ubezpieczeniowa nie straciła ważności? A może planujesz zakup używanego auta i nie potrzebujesz zweryfikować, czy i do kiedy ważne jest ubezpieczenie OC zbywcy samochodu. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób za pomocą stronach internetowych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, CEPiK lub mObywatel.


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat