Aktualności

2024-02-09

 

Darmowy parking przy lotnisku Chopina

2024-02-09
Darmowy parking przy lotnisku Chopina

Jeśli długo wyczekiwana podróż z lotniska Chopina zbliża się wielkimi krokami, a Ty martwisz się o to, czy znajdziesz tam odpowiednie miejsce parkingowe, przychodzimy z pomocą. W którym miejscu znaleźć darmowy parking przy lotnisku Chopina? Gdzie możemy zaparkować najtaniej? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj przydatne wskazówki dotyczące parkowania przy hali odlotów.

Czy lotnisko Chopina posiada darmowy parking?

Parking na lotnisku Chopina w Warszawie jest parkingiem płatnym i udostępnia ponad 3 tys. miejsc. Cena różni się w zależności od miejsca (strefy parkowania) i czasu postoju. Opłaty za parking na lotnisku Chopina obowiązują przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Aktualne stawki i dostępność miejsc można sprawdzić na oficjalnej stronie lotniska Warszawa Okęcie. Jedyną bezpłatną opcją jest strefa Kiss&Fly – 89 bezpłatnych miejsc postojowych. Mieści się ona przed budynkiem terminala A, przed halą odlotów. W pobliżu lotniska Chopina jest możliwość również skorzystania z oferty prywatnych parkingów, gdzie można znaleźć miejsca parkingowe w przystępnych cenach. Wjazd na parking wiąże się z rozpoczęciem przez operatora strefy świadczenia usługi parkingowej. Jeśli natomiast nie potrzebujesz parkingu przy samym lotnisku, może zainteresuje Cię oferta darmowych parkingów w Warszawie.

Jak działa darmowy parking na lotnisku Chopina? Jedyny bezpłatny parking, na jaki możemy liczyć przy lotnisku w Warszawie to tzw. strefa krótkiego postoju Kiss&Fly. Możemy się tam zatrzymać wyłącznie na 7 minut – liczone razem z przejazdem do strefy. Jeden pojazd z darmowego miejsca parkingowego tego typu może korzystać 3 razy na dobę. Przekroczenie czasu bądź kolejny wjazd będą się wiązać z dodatkowymi kosztami parkingu. Jest to strefa przeznaczona w szczególności dla tych, którzy przywożą kogoś bądź odbierają kogoś z lotniska. Jest ona strzeżona i dozorowana. 

pexels-oleksandr-p-1008155.jpg

Gdzie zaparkować samochód na lotnisku Chopina?

To największe międzynarodowe lotnisko w Polsce mieści się 10 kilometrów od centrum Warszawy. Oferuje zarówno krótkoterminowy. jak i długoterminowy parking lotnisko Chopina. Jedyny terminal, jaki się tam znajduje, oferuje klientom wiele udogodnień, w tym parkingi. Gdzie zaparkować samochód na lotnisku Chopina?
Na terenie lotniska znajdują się:
•    parkingi P1 i P2 – są to wielopoziomowe parkingi, można tutaj zatrzymać się zarówno na kilka godzin, jak i na kilka dni. Znajduje się blisko terminalu, dzięki czemu mamy łatwo dostęp do hali odlotów. Na parkingu P1 wyznaczono kilka miejsc dla samochodów osób z niepełnosprawnością. Rozmieszczone są one przy windach. Każda kolejna rozpoczęta godzina postoju wiąże się z opłatą 10 zł, a każdy kolejny rozpoczęty dzień – 20 zł. Za jeden dzień parkingu zapłacimy 100 zł, za drugi 180 zł, za trzeci 260 zł itd. Postój 6-10 dni wyniesie nas 220 zł, a od 11 do 15 dni – 270 zł.
•    parkingi P3 i P4 – parkingi całodobowe dla kierowców, którzy chcą się zatrzymać przynajmniej na jeden dzień. Parking P4 jest również całodobowo strzeżony. Jeśli twój pojazd pa powyżej 2 metrów wysokości i wagę powyżej 1,8 tony, możesz korzystać wyłącznie z parkingu P4. Za korzystanie z parkingu P4 od 1 do 5 dni zapłacisz 200 zł. Za 6-10 dni postoju będziesz musiał uiścić opłatę w wysokości 220 zł, a za 11-15 dni – 270. Każda kolejna rozpoczęta doba to koszt 10 zł.
•    Parkingi P42, P43 i P44 – są to parkingi z parkomatem. Jest to jedna z tych najtańszych opcji dogodna zarówno do postoju godzinowego, jak i dobowego. Parking P43 przeznaczony jest wyłącznie dla autobusów.
•    Parking P47 – położony jest na poziomie przylotów i udostępnia 9 miejsc parkingowych. Samochód będzie tam przechowywany bezpiecznie  przez kilka godzin bądź nawet przez kilka dni.

•    Parking Premium – jest to jedna z najdogodniejszych lokalizacji. Te 58 przestronnych miejsc najlepiej sprawdza się przy odbiorze pasażerów z parkingu lub terminala. Parking Premium oferuje najtańsze 15 minut w porównaniu z innymi parkingami. Od momentu wjazdu możemy tutaj zaparkować samochód na 24godziny, dlatego jest to również dobra opcja podczas wszystkich jednodniowych podróży. Warto jednak wiedzieć, że na ten parking nie mogą wjeżdżać samochody dłuższe niż 6 metrów.

•    Kiss&Fly – wspomniana już strefa udostępnia 89 miejsc parkingowych w dogodnej lokalizacji – parking mieści się przed samym terminalem na poziomie odlotów. Bezpłatny postój jest do 7 minut, co powinno wystarczyć na powitanie lub pożegnanie pasażera. W tym czasie kierujący nie powinien oddalać się od samochodu. Osoby z niepełnosprawnością i o ograniczonej sprawności ruchowej mają możliwość bezpłatnego zatrzymania się na 20 minut. Oprócz limitu czasowego musimy również pamiętać o tym, że obowiązuje limit wjazdowy – bezpłatnie do strefy Kiss&Fly możemy wjechać 5 razy na dobę.

Ile kosztuje parking w pobliżu lotniska Chopina?

Jeżeli nie chcemy korzystać z oficjalnych parkingów lotniskowych, warto spojrzeć na ofertę prywatnych parkingów zewnętrznych, których nie brakuje w pobliżu lotniska. Najczęściej w ofercie dostajemy możliwość krótkoterminowego prakowania oraz długoterminowego parkowania. Dodatkowo możemy liczyć na transfer do terminala, mycie samochodu i inne dodatkowe udogodnienia. Prywatne parkingi zewnętrzne oferują to wszystko w konkurencyjnych cenach, znacznie niższych niż oficjalny parking Okęcie

Ile kosztuje parking w pobliżu lotniska Chopina? Cena za 7 dni postoju waha się w granicach 260-340 zł. Możemy wybierać z takich miejsc jak Park King 24H, Parking R1 24h Comfort, Krispit Parking 24, Parking Dominik 24H, Parking Odlot P1 24H Comfort, Parking R2 24H, Atrium Garage 24H Deluxe, smart Premium Parking 24H.
Wartymi uwagi są również:
•    Premiere Parking Okęcie – mieści się 4 km od lotniska, lecz oferuje bezpłatny transfer. Jest strzeżony i monitorowany parking, a dostęp do niego mamy przez 24 godziny na dobę. Za jeden dzień postoju zapłacimy tutaj 120 zł, za pięć dni 210 zł, a za 7-8 dni – 270 zł. Parking mieści się przy ul. Aleja Krakowska 285B
•    Start Parking – ten parking znajduje się 5 km od lotniska. Oferuje darmowy transfer i jest strzeżony. Czynny przez całą dobę. Mieści się przy ul. Wykusz 56.
•    Parking Instalatorów – cena parkingu tutaj to 235 zł za 7 dni. Odległość od lotniska wynosi 4,3 km, ale również mamy zapewniony darmowy transfer. Znajduje się przy ul. Rakowskiej 1, jest strzeżony i czynny przez całą dobę.

okecie-2790123_1280.jpg

Parkuj i Jedź przy lotnisku Chopina

System „Parkuj i jedź” jest jedną z tych najbardziej komfortowych opcji. Wystarczy, że jesteś posiadaczem aktywnego biletu okresowego komunikacji miejskiej i możesz korzystać z wielu dostępnych miejsc parkingowych rozłożonych na terenie całej Polski. Twój samochód zyskuje wtedy bezpieczne miejsce parkingowe, a Ty, dzięki bliskiej odległości węzłów komunikacji miejskiej, możesz sprawnie przemieścić się w wybrane miejsce, np. lotnisko Chopina.
Lista parkingów Park&Ride (P+R) dostępnych w Warszawie:
•    Parking P+R Metro Kondratowicza – parking czynny poniedziałek-niedziela 4:30-2:30
•    Parking P+R Warszawa Jeziorki – parking czynny całą dobę
•    Parking P+R Żerań PKP – parking czynny całą dobę
•    Parking P+R Metro Młociny – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Metro Młociny II – parking czynny całą dobę,
•    Parking P+R Metro Młociny III – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Metro Młociny IV – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Metro Wawrzyszew – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Metro Marymont – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Połczyńska – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Ursus Niedźwiadek – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Al. Krakowska – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Metro Wilanowska – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Metro Ursynów – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Metro Stokłosy – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Wawer SKM – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30,
•    Parking P+R Anin SKM – parking czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 4:30-2:30.

Przy lotnisku Okęcie znajduje się również szereg parkingów Park&Fly Warszawa. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z któregoś z nich, warto nadmienić, że kierowcy często mogę skorzystać z oferty, która obejmuje m.in. kupony rabatowe do restauracji, profesjonalna myjnia ręczna, czy nawet Auto Detailing (tzw. kosmetyka auta). Ma to, chociażby w niewielkim stopniu, zrekompensować koszty związane z samym miejscem parkingowym.

Darmowy parking lotnisko Chopina

Planujesz podróż samolotem? Jeśli nie chcesz martwić się o miejsce parkingowe i szukanie własnego samochodu, dobrze jest wziąć pod uwagę oferty wynajmu aut. W dzisiejszych czasach wszelkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu, a samochód zostanie podstawiony w wybrane przez Ciebie miejsce o wybranym czasie. W naszej ofercie znajdziesz samochody na każdą okazję – dobre do poruszania się po mieście bądź do dłuższych rodzinnych podróży. W naszej ofercie dostępne są samochody elektryczne, samochody z automatyczną i manualną skrzynią biegów. W wypożyczalni samochodów CarFree możesz wypożyczyć samochód w jednej z wielu naszych lokalizacji rozsianych po całej Polsce, a zwrócić w zupełnie innej. I tak na przykład możesz wyjechać samochodem z Krakowa, a oddać go w Warszawie.

Lotniska w Warszawie są zapełnione przez cały rok – szczególnie w okresie świąt, ferii zimowych i wakacji. Oczywiście, jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest skorzystanie z parkingów oferowanych przez lotnisko, jednak jest to dosyć kosztowna opcja i z pewnością nie każdy może sobie na nią pozwolić. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na strefę Kiss&Fly, która umożliwia do 7 minut bezpłatnego postoju. Wokół lotniska Chopina mamy również kilka prywatnych parkingów zewnętrznych. Znajdują się one w dogodnej lokalizacji i są przystępne cenowo. Kolejną propozycją są parkingi Park&Fly. Znajdują się one przy lotniskach, a ceny uzależnione są od lokalizacji danego parkingu. W cenie mamy natomiast zapewniony transfer na lotnisko – bezpośrednio pod wejście na terminal. Dobrą alternatywą są również parkingi Park&Ride, gdzie możesz zostawić samochód i sprawnie dojechać w wybrane miejsce komunikacją miejską. Jeszcze jedną opcją, która może okazać się najlepszą, jest skorzystanie z wypożyczalni samochodów

Zależy Ci na tanim lub nawet darmowym parkingu Lotnisko Chopina? Masz wiele możliwości, z których możesz skorzystać. Wystarczy przeanalizować, co się nam najbardziej opłaca – i to nie tylko jeśli chodzi o finanse. Warto również wziąć pod uwagę takie wartości jak czas, komfort i spokój.

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?
2024-05-17

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?

Chcesz sprawdzić, czy Twoja polisa ubezpieczeniowa nie straciła ważności? A może planujesz zakup używanego auta i nie potrzebujesz zweryfikować, czy i do kiedy ważne jest ubezpieczenie OC zbywcy samochodu. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób za pomocą stronach internetowych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, CEPiK lub mObywatel.


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat