Aktualności

2024-03-01

 

Darmowy parking Gdynia – sprawdź, gdzie za darmo zaparkować auto w Gdyni

2024-03-01
Darmowy parking Gdynia – sprawdź, gdzie za darmo zaparkować auto w Gdyni

Wybierasz się samochodem do Trójmiasta i zastanawiasz się, gdzie znaleźć darmowy parking? Gdynia może się okazać bardzo dobrym miejscem. Parking w Trójmieście najczęściej wiąże się z dość wysokimi opłatami, dlatego zachęca się, aby jak najczęściej podróżować komunikacją miejską. Jednak z odrobiną wiedzy i szczęścia znalezienie bezpłatnego miejsca w centrum Gdyni również jest możliwe. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, gdzie za darmo zaparkować auto w Gdyni.

Ile kosztuje parking w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni? Czy strefy płatnego parkowania są darmowe?

W ubiegłym roku w Gdyni zwiększono liczby stref płatnego parkowania, teraz obowiązują dwie – Strefa Płatnego Parkowania i Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Zarząd Dróg i Zieleni, postój w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania jest płatny codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 8:00-20:00, z wyjątkiem niektórych świąt. Za parking w tej strefie zapłacimy 5,50 zł za pierwszą godzinę, a za drugą i każdą kolejną – 6,60 zł. Jeśli natomiast chodzi o Strefę Płatnego Parkowania, obowiązuje ona w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Tutaj za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 3,90 zł, a za drugą i każdą kolejną godzinę opłata wyniesie nas 4,60 zł. Jeśli chcesz oszczędzić, dobrą opcją może okazać się wynajem samochodów w Gdyni.

Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania obejmuje Śródmieście i Kamienną Górę, a Strefa Płatnego Parkowania zajmuje tereny Wzgórza św. Maksymiliana, Działki Leśne, Orłowo i część Grabówka. Za postój w każdej z nich obowiązują wyżej wspomniane opłaty, jednak są sytuacje, w których z tych parkingów możemy skorzystać za darmo. Po pierwsze, z parkingów w strefie płatnego parkowania możemy śmiało korzystać bez żadnych opłat poza godzinami obowiązywania strefy, czyli w godzinach 20:00-8:00. Jeśli jesteśmy w Gdyni przejazdem, może to być idealne rozwiązanie. Po drugie, z wszelkich opłat za postój w każdą niedzielę w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania są zwolnieni w Gdyni posiadacze Identyfikatorów Mieszkańców uprawniających do korzystania z licznych atrakcji. Bezpłatne parkowanie w śródmiejskiej strefie płatnego parkowania to tylko jedna z nich.  Warto jednak wiedzieć, że taki Identyfikator mogą uzyskać wyłącznie mieszkańcy Gdyni posiadający samochód, którzy są zameldowani w tym mieście i to właśnie w nim rozliczają podatek. Jest on przyznawany na maksymalnie 12 miesięcy i może go dostać tylko jeden samochód na całą rodzinę. Identyfikator Mieszkańca danej strefy może zostać przyznany jednemu mieszkańcowi na jeden lokal mieszkalny i może dotyczyć tylko jednego pojazdu. Co więcej, dotyczy to osób posiadających jeden pojazd zarejestrowany. Należy też pamiętać o konieczności fizycznego posiadania identyfikatora. Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni przypomina, że po złożeniu wniosku internetowo, czas na nadanie Identyfikatora Mieszkańca może wynieść kilka dni. Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania załatwia sprawę od ręki.

Kto jeszcze jest zwolniony z opłat w strefie płatnego parkowania? Za miejsce postojowe w strefach płatnego parkowania w Gdyni są zwolnione osoby z niepełnosprawnością, które legitymizują się kartą parkingową oraz właściciele pojazdów elektrycznych.

sailing-ship-6819351_1280.jpg

Śródmiejska Strefa Płatnego parkowania – czy są jakieś alternatywy dla obsługi klienta strefy płatnego parkowania?

Chcesz zaoszczędzić i zrezygnować z kosztów za parking, które często są dość wysokie? W centrum Gdyni znajdziesz kilka możliwości bezpłatnego parkowania:

 
•    Parking przy ul. Kieleckiej obok SKM Wzgórze – co prawda parking ten leży poza strefą płatnego parkowania, ale na piechotę do centrum Gdyni dojdziemy w pięć minut. Jest to parking darmowy, na terenie którego zmieści się kilkadziesiąt aut.
•    Parking przed centrum U7 przy al. Zwycięstwa – to również parking znajdujący się poza strefą płatnego parkowania, zmieści się na nim kilkanaście samochodów.
•    Parking przy bulwarze Nadmorskim – ten parking oferuje ok. 100 miejsc i jego największe oblężenia przypada na lato.
•    Teren przy ul. Armii Krajowej – zmieści się tutaj ok. 30 samochodów. Co ważne, w okolicy znajdują się placówki medyczne i kościół.

Jeśli nie chcesz korzystać ze strefy płatnego parkowania, może zainteresować Cię oferta Park&Ride. Są to bezpłatne parkingi, z których można korzystać za okazaniem ważnego biletu miejskiego. Mają one na celu, podobnie jak strefy płatnego parkowania, zmniejszyć natężenie ruchu w centrum miasta. Najczęściej zlokalizowane są przy dworcach PKP lub przystankach autobusowych czy tramwajowych. Na terenie Gdyni strefa Park&Ride znajduje się w czterech miejscach – na stacjach Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana, Gdynia Grabówek, Gdynia Chylonia oraz przy stacji PKM Gdynia Karwiny. Dzięki strefie Park&Ride unikniemy kłopotów z parkingiem w centrum miasta oraz zaoszczędzimy czas i pieniądze. W godzinach szczytu może być to szczególnie ważne. Robisz sobie wycieczkę po Trójmieście? Może zainteresować Cię darmowy parking w Gdańsku. W centrum Gdańska również można znaleźć sposoby na darmowe parkowanie. To samo mogą powiedzieć mieszkańcy Sopotu.

Nie chcesz być klientem strefy płatnego parkowania? Skorzystaj z parkingów przy galeriach handlowych!

Dlaczego parkowanie przy galeriach handlowych jest dobrym pomysłem? Zazwyczaj pierwsza godzina postoju na takim parkingu jest bezpłatna, a czasami w ogóle nie musimy płacić za miejsce. Zwykle też są one na tyle obszerne, że nie ma problemu ze znalezieniem bezpiecznego miejsca. W Gdyni bezpłatne parkingi posiadają trzy największe w mieście centra handlowe. Pierwszym z nich jest Centrum Handlowe Klif. Parking przy nim oferuje 1200 miejsc, a połowa z nich jest zadaszona. Pomimo niewielkiej odległości od stacji SKM praktycznie zawsze udaje się tam znaleźć miejsce. Podobnym położeniem oraz darmowymi miejscami może się pochwalić Galeria Szperk – tutaj znajduje się ich 600. Centrum Riviera natomiast to doskonały przykład na to, że za parking w samym centrum miasta wcale nie trzeba płacić. W Centrum Handlowym Riviera znajduje się  wielopoziomowy parking wewnętrzny oraz parking zewnętrzny, które znajdują się pomiędzy Polsat Plus Areną Gdynia a Centrum Handlowym Riviera. W sumie kierowcy mają do dyspozycji 2,5 tys. miejsc. W tym miejscu możemy liczyć na bezpłatny postój. Za darmo zaparkujemy również przy marketach Tesco na Karwinach i Chyloni. Jeśli zamierzasz poruszać się po całym Trójmieście warto wiedzieć, że w pozostałych dwóch miastach darmowych miejsc parkingowych również możemy szukać w galeriach handlowych. W Gdańsku jest to Matarnia Park Handlowy oraz Alfa Centrum, w Sopocie natomiast miejsc postojowych możesz szukać w Sopot Centrum oraz w Centrum Huffnera.

Dobre miejsce parkingowe, lecz już płatne, możemy znaleźć przy CH Batory i Centrum Kwiatkowskiego. Oba parkingi parkingami podziemnymi. Opłata za miejsce mieści się w granicach kilku złotych i np. za postój przy pierwszym centrum handlowym zapłacimy 3 zł za godzinę, a 39 zł za pozostawienie samochodu na całą dobę. Płatny parking obowiązuje również pod niektórymi marketami Lidl czy Biedronka. Opłaty w tego typu miejscach zostały wprowadzone z powodu częstych braków miejsc dla klientów, co było problematyczne dla niektórych kierowców. W Gdyni dotyczy się to głównie ul. Świętojańskiej.

Szukasz dobrego parkingu w centrum? Spróbuj pod Parkiem Centralnym!

Pod koniec zeszłego roku został uruchomiony parking podziemny pod Parkiem Centralnym. Ma to na celu zapewnienie nowych miejsc dla kierowców, którzy w poszukiwaniach krążą po centrum, generując przy tym dużo zanieczyszczeń i hałasu. Parking oferuje aż 270 miejsc. Dojazd do niego jest bardzo dobrze oznakowany, najlepiej wjechać na parking od strony ul. Partyzantów. Za pierwsze pół godziny postoju na tym parkingu zapłacimy 1,00 zł, za drugie pół godziny 3,50 zł. Druga godzina postoju będzie nas kosztować 1,00 zł za każde rozpoczęte 12 minut, a trzecia godzina to koszt 1,50 zł za każde rozpoczęte 12 minut. W kolejnych godzinach cena znowu spada do 1,00 zł za każde rozpoczęte 12 minut. Parking ten jest czynny przez całą dobę i o każdej porze zapłacimy za niego w takim samym wymiarze. W tym miejscu możemy pozostawić samochód ze spokojną głową.

sailing-ship-7836429_1280.jpg

Wypożyczalnia samochodów CarFree –  wyrusz w podróż ze spokojną głową bez zmartwień o miejsce parkingowe

Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż do Trójmiasta samochodem i nie chcesz zastanawiać się nad czym, czy znajdziesz miejsce do parkowania, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług z wypożyczalni samochodów CarFree i wynajęciem auta. Nasze lokalizacje znajdują się w całej Polsce. Samochód możesz wypożyczyć w jednym punkcie, a zwrócić w zupełnie innym, co sprzyja podróżowaniu. W CarFree dbamy zarówno o przygotowanie techniczne auta, jak i o jego estetykę. Samochody z naszej floty posiadają aktualne przeglądy techniczne, a klient dostaje razem z nim pakiet podstawowych ubezpieczeń, dzięki czemu może czuć się bezpiecznie. Co więcej, działamy 24/7 przez wszystkie dni w roku. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego.

FAQ – najczęściej zadawane pytania 

1.    Czy parkingi w Gdyni są płatne w soboty i w niedziele?

Parkingi w Gdyni w soboty są płatne dla wszystkich kierowców.  Bezpłatne parkowanie w niedziele przysługuje mieszkańcom miasta posiadającym Identyfikator Mieszkańca, uprawniający do darmowego postoju przez rok.

2.    Kiedy nie trzeba płacić za parkowanie w Gdyni?

Opłaty w strefach płatnego parkowania pobierane są w godzinach 8:00-20:00. W zależności od strefy obowiązuje to codziennie (Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania) bądź od poniedziałku do piątku (Strefa Płatnego Parkowania). W związku z tym za postój w strefie płatnego parkowania nie zapłacimy poza godzinami obowiązywania strefy, a  niekiedy mamy taką możliwość przez cały weekend. Wyjątkiem są niektóre święta – wtedy też kierowcy są zwolnieni z opłat. 

3.    Gdzie w Gdyni parkować za darmo?

W ścisłym centrum miasta za darmo można zaparkować między Polsat Plus Areną Gdynia a centrum handlowym Riviera. Znajdujący się tam wielopoziomowy parking jest dostępny dla wszystkich kierowców.

Ile kosztuje autostrada Katowice-Kraków? Koszt przejazdu A4
2024-07-09

Ile kosztuje autostrada Katowice-Kraków? Koszt przejazdu A4

Autostrada A4 jest jedną z najważniejszych tras w Polsce. Łączy zachód kraju z jego wschodnią częścią. Zastanawiasz się, ile obecnie kosztuje przejazd autostradą A4? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jaki jest koszt przejazdu A4. 


Jak dojechać na lotnisko Wrocław? Dojazd Wrocław-Strachowice
2024-07-05

Jak dojechać na lotnisko Wrocław? Dojazd Wrocław-Strachowice

Lotnisko Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika to jeden z głównych portów lotniczych w Polsce. Zastanawiasz się, jak dojechać na lotnisko Wrocław? W poniższym artykule przedstawimy sposoby na to, jak ułatwić sobie dojazd Wrocław-Starachowice i szybko dostać się na lotnisko.


Ile kosztuje wjazd na lotnisko Pyrzowice – jak zapłacić za wjazd?
2024-07-04

Ile kosztuje wjazd na lotnisko Pyrzowice – jak zapłacić za wjazd?

Wybierasz się w podróż z lotniska w Katowicach? A może tylko odbierasz stamtąd bliską osobę? Niezależnie od celu, przyda się miejsce parkingowe. Jak je znaleźć? Ile kosztuje wjazd na lotnisko Pyrzowice? Jak zapłacić za wjazd? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat