Aktualności

2024-07-02

 

Atrakcje Poznań – co warto zobaczyć w Poznaniu?

2024-07-02
Atrakcje Poznań – co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań jest miastem wielu atrakcji i może Cię zaskoczyć na każdym kroku. Jest ich na tyle dużo, że warto wybrać się tam na kilka dni. Weekend natomiast wystarczy, aby zobaczyć te najważniejsze z nich. To jedno z najstarszych miast Polski przepełnione jest historią, kulturą i niezwykłymi miejscami, które warto odwiedzić. Poznań zachwyca swoją różnorodnością zarówno turystów, jak i samych mieszkańców. Zaplanuj wizytę w tym miejscu, aby cieszyć urokami tego fascynującego miasta i chłonąć jego wyjątkowy klimat. W poniższym artykule podpowiadamy, co warto zobaczyć w Poznaniu.

Jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć w Poznaniu?

Zwiedzanie miasta bardzo dobrze zacząć od Starego Miasta. W tym miejscu nie zabraknie historycznych zabytków i ciekawych atrakcji. Rynek w Poznaniu jest trzecim co do wielkości rynkiem w Polsce. Znajduje się zaraz po rynkach Wrocławia i Krakowa. Wytyczono go w połowie XIII wieku i zabudowano uroczymi kolorowymi kamieniczkami. W środku mieszczą się nie tylko lokale mieszkalne, lecz także restauracje, kawiarnie i innego rodzaju miejsca usługowe. Stary Rynek jest sercem Poznania i jednym z najpiękniejszych miejsc idealnych na spacer. Renesansowy Ratusz jest jednym z najważniejszych zabytków Poznania. Na jego wieży codziennie w południe można oglądać słynne poznańskie koziołki, które wybijają godzinę dwunastą. Na Starym Rynku znajduje się również piękna barokowa fontanna, fontanna Prozerpiny. Jest to jeden z charakterystycznych elementów tego miejsca. Co więcej, na Rynku znajdują się także liczne restauracje, kawiarnie i puby. Tętnią one życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Dodatkowo w ratuszu znajduje się siedziba Muzeum Poznania, do którego w każdy wtorek wejdziemy za darmo.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest najstarsza dzielnica PoznaniaOstrów Tumski. Znajdują się tam liczne zabytki sakralne i archeologiczne. Jest to gratka dla wszystkich miłośników historii. Z pewnością warto odwiedzić Katedrę Poznańską. Jedną z najstarszych katedr w Polsce jest bazylika archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła. W jej wnętrzu oglądać można groby pierwszych władców Polski. Przed wytyczeniem rynku to właśnie Ostrów Tumski był głównym miejscem spotkań poznaniaków. To jedyna ocalała w tym mieście wyspa na Warcie. Co jeszcze warto zobaczyć w Ostrowie Tumskim? Z pewnością uwagę na Psałteria, Złotą Kaplicę, Pałac Arcybiskupi, Akademię Lubrańskiego oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, w którym można oglądać pozostałości najstarszej poznańskiej osady. Lubisz podróżować? Sprawdź atrkacje Wrocławia.

Co warto zobaczyć w Poznaniu? Poznaj najpiękniejsze miejsca

Jeśli chcesz zobaczyć najstarszą zachowaną rezydencję królewską w Polsce, odwiedź Zamek Królewski w Poznaniu. To właśnie w tym miejscu w XIII wieku Przemysł I wzniósł wieżę mieszkalną. Została ona rozbudowana przez syna, Przemysła II, a dzieło dokończył w XIV wieku Kazimierz Wielki. Uczynił ją największą świecką budowlą w całej Europie. Zamek był wiele razy niszczony, a potem odbudowywany. Dzisiaj mieści się w nim Muzeum Sztuk Użytkowych (oddział Muzeum Narodowego) oraz taras widokowy, z którego oglądać można przepiękną panoramę zabytkowego Starego Miasta.

Za jedną z najważniejszych poznańskich atrakcji uznaje się Zamek Cesarski. Zbudowany został na początku XX wieku i przedstawia styl neoromański. Trzy razy gościł tutaj cesarz Wilhelm II, a w czasie II wojny światowej zamek przebudowano według potrzeb Hitlera. Po wojnie obiekt ten został wpisany na listę zabytków i przeznaczony na działalność Rady Miejskiej. Dzisiaj funkcjonuje tam Centrum Kultury Zamek. Oferuje ono liczne wydarzenia kulturalne, spotkania, warsztaty oraz wykłady. Można skorzystać z pracowni plastycznych i muzycznych oraz kina. Zamek zwiedzać można samodzielnie, z audio przewodnikiem lub z przewodnikiem zamkowym

Lubisz wodę i związane z nią atrakcje? Malta to kompleks rekreacyjno-sportowy położony nad jeziorem Maltańskim. Tutaj możesz zarówno aktywnie wypocząć, jak i zrelaksować się. Termy Maltańskie to doskonały pomysł na spędzenie czasu całą rodziną. Szczególnie w deszczowy dzień. Warto się wybrać także do centrum sportów zimowych Malta Ski, które oferuje możliwość jazdy na nartach i snowboardzie przez cały rok. Jeśli natomiast lubisz sztukę, wybierz się na jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w Europie. Odbywa się raz do roku w Poznaniu. Wyśmienitą atrakcją dla maluchów będzie też Kolejka Maltanka. Ta kolej wąskotorowa na 4-kilometrowej trasie pozwala obejrzeć miasto z zupełnie innej perspektywy

Ciekawe miejsca w Poznaniu

Jedna z największych palmiarni w Europie mieści się właśnie w Poznaniu, a dokładnie w Parku Wilsona. Warto odwiedzić to miejsce, aby podziwiać egzotyczne rośliny z różnych zakątków świata. Natomiast idealny na spacery i wypoczynek będzie największy park miejski w Poznaniupark Cytadela. Znajdziesz tutaj liczne pomniki, tereny rekreacyjne oraz muzea: Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań. Jeśli natomiast chcesz poznać historię i sposób wypieków słynnych rogali świętomarcińskich, odwiedź Rogalowe Muzeum Poznania. Interaktywne pokazy połączone z degustacją sprawiają, że jest to ciekawe miejsce dla młodszych i starszych. 

Obowiązkowy jest także Stary Browar. Ten nowoczesny obiekt został stworzony w miejscu po dawnym browarze Huggera, a jego pełna nazwa brzmi Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. W tym miejscu od końca XIX wieku aż do końca lat 70. XX wieku było warzone piwo. W 1980 roku browar przeniesiono na Franowo. Po latach, po kompleksowym remoncie, w 2003 roku zostało otwarte pierwsze skrzydło Starego Browaru. Budynek otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień i nagród. W obiekcie możesz znaleźć sklepy, restauracje, kawiarnie czy lokale usługowe, a cyklicznie organizowane są tutaj liczne wydarzenia kulturalne. To doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością.

Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu? Wybierz się na wycieczkę Wartostradą, czyli nowoczesnym traktem pieszo-rowerowym. Napotkasz tam na plaże, miejsca piknikowe oraz restauracje. Cała trasa pokryta jest powierzchnią asfaltową. Po drodze możemy natknąć się na nowoczesne liczniki, które wyświetlają liczbę rowerzystów korzystających z traktu. Kolejnym szlakiem turystyczno-kulturowym jest trakt Królewsko-Cesarski. Jest to świetny sposób na to, aby bardzo dobrze poznać Poznań. Trakt wiedzie przez Śródmieście, Stary Rynek, Ostrów Tumski aż do Bramy Poznania. Każdego lata na tej trasie są organizowane spacery z przewodnikami, dzięki którym można poznać wiele ciekawostek o Poznaniu. Trakt można zwiedzać nie tylko pieszo, lecz także rowerem czy transportem publicznym.

pexels-antonia-spantzel-774939153-18923572.jpg

Poznań godny uwagi wypożyczonym samochodem

Mało kto wie, że w XII wieku Poznań był stolicą Polski i że to właśnie w poznańskiej katedrze znajdują się symboliczne groby Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Dzisiaj jest to miasto, które oferuje wiele atrakcji dla każdego. Od historycznych zabytków, przez nowoczesne miejsca kultury, po miejsca idealne na aktywny wypoczynek. Warto wziąć pod uwagę wszystkie takie obiekty, aby w pełni docenić urok i różnorodność tego wyjątkowego miasta. Co więcej, Poznań cechuje się bardzo dobrze rozwiniętą siecią komunikacji miejskiej. Dzięki temu możesz w łatwy sposób poruszać się po mieście. Jeśli zamierzasz korzystać z wielu atrakcji, warto rozważyć zakup Poznańskiej Karty Turystycznej, która oferuje darmowe wejścia do wielu atrakcji oraz zniżki w restauracjach i sklepach. Przed przyjazdem do Poznania warto też sprawdzić kalendarz i spojrzeć na sezonowe wydarzenia. Udział w festiwalu, targach czy innych imprezach organizowanych w Poznaniu gwarantuje niezapomniane wspomnienia.

Nie masz własnego samochodu i obawiasz się podróży? Wypożyczalnia samochodów przychodzi z pomocą. W Carfree możesz wypożyczyć samochód w jednym oddziale, a oddać w zupełnie innym. Dzięki temu możesz wygodnie i bezpiecznie dojechać do miejsca docelowego i tam poruszać się już komunikacją miejską. Wszystkie samochody z naszej floty są sprawdzane pod względem technicznym i estetycznym. Wszelkie niezbędne formalności załatwisz online. Co więcej, nie ograniczają Cię kaucja i limity kilometrów. Działamy 24/7 przez wszystkie dni w tygodniu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1.    Z czego jest znany Poznań?

Poznań znany jest przede wszystkim z koziołków. Trykające się na ratuszowej wieży koziołki to często główny cel wyprawy do stolicy Wielkopolski. Oprócz tego ważny jest oczywiście Stary Rynek – trzeci pod względem wielkości w Polsce.

2.    Czy Poznań jest drogim miastem?

Życie w Poznaniu może być droższe niż w mniejszych miastach Polski. Jednak w porównaniu do Warszawy czy Krakowa, koszty utrzymania są niższe.

3.    Jak poruszać się po Poznaniu?

Komunikacja miejska w Poznaniu jest bardzo dobrze rozwinięta. Funkcjonują tutaj tramwaje i autobusy na liniach dziennych i na liniach nocnych

Ile kosztuje autostrada Katowice-Kraków? Koszt przejazdu A4
2024-07-09

Ile kosztuje autostrada Katowice-Kraków? Koszt przejazdu A4

Autostrada A4 jest jedną z najważniejszych tras w Polsce. Łączy zachód kraju z jego wschodnią częścią. Zastanawiasz się, ile obecnie kosztuje przejazd autostradą A4? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jaki jest koszt przejazdu A4. 


Jak dojechać na lotnisko Wrocław? Dojazd Wrocław-Strachowice
2024-07-05

Jak dojechać na lotnisko Wrocław? Dojazd Wrocław-Strachowice

Lotnisko Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika to jeden z głównych portów lotniczych w Polsce. Zastanawiasz się, jak dojechać na lotnisko Wrocław? W poniższym artykule przedstawimy sposoby na to, jak ułatwić sobie dojazd Wrocław-Starachowice i szybko dostać się na lotnisko.


Ile kosztuje wjazd na lotnisko Pyrzowice – jak zapłacić za wjazd?
2024-07-04

Ile kosztuje wjazd na lotnisko Pyrzowice – jak zapłacić za wjazd?

Wybierasz się w podróż z lotniska w Katowicach? A może tylko odbierasz stamtąd bliską osobę? Niezależnie od celu, przyda się miejsce parkingowe. Jak je znaleźć? Ile kosztuje wjazd na lotnisko Pyrzowice? Jak zapłacić za wjazd? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat