Aktualności

2023-12-13

 

Darmowy parking lotnisko Wrocław - sprawdź, gdzie za darmo zaparkować auto na lotnisku we Wrocławiu

2023-12-13

Jedziesz na lotnisko we Wrocławiu i zastanawiasz się gdzie zostawić swoje auto, tak by nie ponosić przy tym dużych kosztów związanych z opłatami? Sprawdziliśmy, które parkingi znajdujące się w okolicy oferują najlepsze warunki. Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi informacjami i zaplanuj swoją podróż tak, by była w pełni opłacalna!

Darmowy parking lotnisko Wrocław - podstawowe informacje

Lotnisko Wrocław zapewnia swoim pasażerom najwyższą jakość obsługi. Widać to po statystykach, które pokazują, że z roku na rok coraz więcej osób odlatuje w różne strony świata właśnie z tego miejsca. Co jednak z kierowcami?

Odprawa bagażowa i odlot samolotem może stać się początkiem wspaniałych wakacji i wstępem do niezapomnianych przygód. Zanim jednak zawitasz na pokładzie, musisz gdzieś zostawić auto, którym udało się dojechać na miejsce.

Wokół lotniska we Wrocławiu nie brakuje opcji postoju umożliwiających pozostawienie samochodu. Nie wszystkie jednak oferują równie atrakcyjne warunki i z tego powodu wybór pomiędzy nimi może być bardzo ciężki. Nie warto parkować na pierwszym z brzegu miejscu i zamiast tego należy rozważyć wszystkie dostępne możliwości. Chętnie Ci w tym pomożemy.

Jako CarFree oferujemy nie tylko korzystny wynajem samochodów, ale także profesjonalne porady dla wszystkich kierowców. W poniższym artykule przyjrzeliśmy się dokładnie, czy darmowe parkowanie w pobliżu portu lotniczego jest w ogóle możliwe, a także sprawdziliśmy płatne alternatywy. Dzięki naszemu poradnikowi na pewno będziesz w stanie zaoszczędzić nieco więcej.

Pamiętaj jednak o tym, że bezpłatny postój może być trudny do znalezienia. Nie tylko przez wzgląd na małą dostępność tego rodzaju parkingów, ale także bardzo duży ruch panujący przy lotnisku. Z tego powodu zalecamy nienastawianie się wyłącznie na jedno rozwiązanie i nieodrzucanie z góry wszystkich dodatkowych opcji. W ten sposób na pewno przygotujesz się na każdą ewentualność.

Parking lotnisko Wrocław - wszystkie możliwości

Jeśli interesuje Cię darmowy parking lotnisko Wrocław, to od razu musimy Cię rozczarować. Przy samym porcie lotniczym ani na terenie, który podlega pod jego zarząd, darmowe miejsca parkingowe po prostu nie funkcjonują. Przynajmniej nie takie, na których mógłbyś zostawić auto na dłużej.

Na samo lotnisko można wjechać bezpłatnie i zatrzymać się w strefie krótkiego postoju Kiss & Fly tuż obok hali przylotów. Jednakże ta służy tylko i wyłącznie do wysadzania pasażerów i szybkiego wznowienia dalszej jazdy.

Jeśli opłata nie jest Ci straszna, to port lotniczy Wrocław dysponuje wieloma płatnymi miejscami postojowymi, które umiejscowione są blisko terminala. Wyjście z samochodu i wejście do hali odlotów zajmie Ci dosłownie parę minut. Są zorganizowane w tak zwane parkingi A, B i C. Z kolei na parkingu G znajdują się także miejsca z ładowarkami dla aut elektrycznych.

Każdy parking lotnisko Wrocław jest otwarty przez 24 godziny na dobę, więc możesz skorzystać z wybranego miejsca niezależnie od tego, o której masz wylot. Szczegółowy cennik z opłatami za parkowanie znajdziesz bezpośrednio na stronie portu lotniczego. Znajdziesz tam też kontakt do lokalnego biura obsługi klientów, którego pracownicy chętnie pomogą Ci w razie jakichkolwiek wątpliwości lub pojawienia się dodatkowych pytań.

Pobranie biletu jest wymagane od kierowców tylko w przypadku wjazdów w obręb parkingu przy lotnisku, bez dokonania wcześniejszej rezerwacji online. Opłaty naliczane są dopiero po pierwszych 15 minutach od przekroczenia bramek, dlatego osoby, które nie chcą zostawić auta, a jedynie podrzucają kogoś na samolot, nie muszą martwić się o żadne koszty.

Rezerwacja parkingu na wrocławskim lotnisku

Jeśli zależy Ci na możliwości skorzystania z parkingu na lotnisku we Wrocławiu szybko i bezproblemowo, najlepszym rozwiązaniem jest dokonanie rezerwacji online. Możesz zrobić to za pośrednictwem strony internetowej, która poprowadzi Cię przez wszystkie etapy związane z załatwianiem formalności.

Rezerwacja parkingu znajdującego się na terenie lotniska wymaga podania podstawowych informacji takich jak data przyjazdu oraz dane potrzebne do dokonania transakcji i płatności. Przejście przez wszystkie kroki skutkuje otrzymaniem potwierdzenia rezerwacji.

W przypadku dokonania wcześniejszej rezerwacji online, nie będzie Ci już potrzebny bilet parkingowy. System rozpoznaje tablice rejestracyjne Twojego samochodu i automatycznie otworzy przed Tobą bramki. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na dodatkowe formalności ani opłaty w kasie.

Co istotne, na wcześniej zarezerwowanym parkingu można wykupić także usługi dodatkowe. Jedną z nich jest Meet & Assist, czyli zapewnienie przez obsługę lotniska pomocy w postaci asysty, szybszej odprawy i kontroli dokumentów, a także dostępu do saloniku Executive Lounge. Inna opcja to Fast Track, która pozwoli ominąć Ci kolejki do kontroli bezpieczeństwa i szybciej przejść do hali odlotów.

Ważne jest także to, że zarezerwować parking można tylko pod warunkiem dokonania tego z odpowiednim wyprzedzeniem. Wszystkie formalności muszą być załatwione na minimum 6 godzin przed Twoim przyjazdem na lotnisko. W innym przypadku musisz pobrać bilet parkingowy i zająć miejsce w tradycyjny sposób.

Parking długoterminowy na dłuższy pobyt

W przypadku dłuższego wyjazdu, port lotniczy Strachowice we Wrocławiu ma przygotowaną dla kierowców specjalną ofertę. Wskazane miejsce na pozostawienie samochodu to znajdujący się w obrębie lotniska parking długoterminowy. Szczególnie zachęcani do korzystania z tej możliwości są pasażerowie lotów czarterowych.

Dlaczego warto skorzystać właśnie z tego rozwiązania? Parkingi krótkoterminowe mogą mieć mniej opłacalne stawki przy zostawieniu auta na dłużej. Zobacz szczegółowe ceny obowiązujące na długoterminowym parkingu w lotnisku Wrocław Strachowice na jego stronie internetowej.

Co istotne, wcześniejsza rezerwacja na postoju długoterminowym to zagwarantowane dostępne miejsce parkingowe, na którym na pewno nie stanie nikt inny. Dzięki temu nie musisz się stresować, że kiedy dojedziesz do celu, nie będziesz miał gdzie zostawić pojazdu. Nie stracisz też cennego czasu na szukanie wolnego skrawka parkingu, tylko od razu udasz się w przygotowane dla Ciebie miejsce.

Jako że tak zwany  parking D znajduje się wciąż na terenie lotniska, ale nieco dalej niż te krótkoterminowe, w sezonie letnim międzynarodowy port lotniczy zapewnia także dodatkową usługę w postaci transportu pasażerów z parkingu pod terminal za pomocą meleksa lub busa.

Bezpłatny postój w strefie kiss

Wspominaliśmy, że na lotnisku Wrocław funkcjonuje także specjalna strefa Kiss & Fly, do której można wjechać bezpłatnie swoim samochodem. Sprawdź, jakie dokładnie zasady w niej obowiązują, żeby uniknąć dodatkowych opłat.

Parking znajdujący się w strefie Kiss & Fly, zlokalizowany jest pod samym terminalem w pobliżu wejścia, najbliżej ze wszystkich dostępnych na lotnisku. Niestety nie jest przeznaczony do długotrwałego pozostawiania samochodu, gdyż limit czasu postoju 10 minut sprawia, że kierowca zdąży jedynie wysadzić i pożegnać swoich pasażerów, zanim będzie zmuszony do opuszczenia miejsca parkingowego.

Z tego powodu polecamy korzystać z niego jedynie w sytuacjach, gdy jako osoba kierująca podrzucasz kogoś na samolot lub odbierasz pasażerów z hali przylotów. W innym wypadku zaparkowanie tutaj auta na dłużej będzie wiązać się z bardzo dotkliwymi kosztami.

Co istotne, osoby korzystające ze strefy Kiss & Fly są poddane pewnym ograniczeniom, które mają zagwarantować przestrzeganie przepisów. Darmowy dojazd na miejsca postojowe oznaczone w ten sposób, dotyczy tylko pierwszych trzech wjazdów. Każdy kolejny wjazd podlega opłacie w wysokości 10 zł, więc kierowcy chcący oszukać system mogą się srogo rozczarować.

Warto wspomnieć, że przez wzgląd na bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące wykorzystywania miejsca parkingowego tuż przed terminalem, w strefie Kiss & Fly zawsze panuje duża rotacja samochodów. Oznacza to, że na pewno znajdziesz tutaj miejsce na krótki postój i możesz bez żadnych obaw podjechać do samej hali odlotów, mając gwarancję, że dasz radę wysadzić swoich pasażerów. To szczególnie przydatna informacja w przypadku gdy goni Cię czas i musisz postarać się, by zdążyć ze wszystkim przed odlotem.

Parking VIP - jakie udogodnienia oferuje?

Najbliżej wejścia do terminalu, poza miejscami do postoju w strefie Kiss & Fly, znajduje się parking VIP. Jest to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie maksymalnie wygodne podejście do podróży. Niestety, jest to też opcja, w której za wykupiony bilet trzeba zapłacić najwięcej.

W zamian możesz zaparkować samochód praktycznie pod wejściem do portu lotniczego. Dzięki temu nie będziesz tracił czasu na przemieszczanie się po terenie lotniska i zamiast tego od razu po wyjściu z samochodu będziesz mógł zająć się przygotowaniem do lotu.

Przy korzystaniu z parkingu VIP można zamówić także dodatkowe usługi premium o standardzie obsługi. Przekłada się to na skrócony czas odprawy bezpieczeństwa i pozostałych formalności, dostęp do specjalnej strefy zapewniającej catering i wypoczynek na najwyższym poziomie, a także inne udogodnienia.

Miejsce parkingowe w pobliżu portu lotniczego

Port Lotniczy Strachowice jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części Wrocławia, która znajduje się w znacznej odległości od centrum miasta. Oznacza to, że możliwości znalezienia miejsc parkingowych poza samym lotniskiem są ograniczone.

Wokół znajduje się co prawda wiele prywatnych parkingów, aczkolwiek stawki obowiązujące na ich terenie są zmienne i nie możemy z całą pewnością polecić któregokolwiek z nich. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego rodzaju usług, zachęcamy do samodzielnego sprawdzenia regulaminu poszczególnych obiektów. W ten sposób będziesz mieć pewność, że ceny obowiązujące na miejscu są dla Ciebie faktycznie korzystne.

W zachodniej części Wrocławia mieści się też nieco miejsc parkingowych usytuowanych w strefie mieszkalnej na osiedlu Strachowice. Nie podlegają one żadnej dodatkowej opłacie, gdyż nie znajdują się w obrębie strefy płatnego parkowania, jednakże nie są one usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Nie ma też żadnej gwarancji, że znajdziesz na tego rodzaju parkingach jakiekolwiek wolną przestrzeń na pozostawienie auta, gdyż ta jest zazwyczaj zajmowana przez mieszkańców. Mimo wszystko, jeśli zależy Ci na braku kosztów, może to być rozwiązanie warte spróbowania.

Wypożyczalnia CarFree na lotnisku Wrocław Strachowice

Nie chcesz zastanawiać się co zrobić ze swoim autem po przyjeździe na lotnisko? W takim wypadku zrezygnuj z własnego pojazdu i zamiast tego postaw na wynajem. Wypożyczalnia samochodów Wrocław CarFree chętnie Ci w tym pomoże i zaoferuje najlepsze warunki. To szczególnie korzystna oferta dla tych, którzy przyjeżdżają z daleka!

Dzięki temu, zamiast szukać parkingu dla auta, możesz po prostu zakończyć wynajem i oddać je do naszego oddziału znajdującego się na miejscu. Nie stracisz czasu, nerwów, ani pieniędzy, a zyskasz pełen komfort i spokój ducha, które pomogą skoncentrować Ci się na czerpaniu radości z wyjazdu!

Wypożyczalnia samochodów Wrocław lotnisko to także świetne miejsce dla tych, którzy dopiero co przylatują do Wrocławia. Jeśli nie chcesz polegać na komunikacji miejskiej i wolisz podróżować na własnych warunkach, wynajem pojazdu w CarFree to zdecydowanie najlepsza opcja na opuszczenie portu lotniczego. Zwłaszcza że możesz dokonać rezerwacji auta z wyprzedzeniem!

Dysponujemy bardzo rozbudowaną i nowoczesną flotą pojazdów, spośród których na pewno znajdziesz idealny model dla siebie. Wszystko to przy naprawdę korzystnych warunkach, które sprawią, że to rozwiązanie będzie dla Ciebie w pełni opłacalne. Postaw na pełną wygodę podczas podróży samochodowej razem z CarFree.

Zanim jednak zasiądziesz za kierownicą, zapoznaj się z resztą przygotowanych przez nas poradników dla kierowców. Opisujemy sposoby na darmowy lub tani postój w wielu popularnych miastach polski i innych lotniskach. Sprawdź darmowe parkingi Warszawa i przekonaj się, że warto nam zaufać. Dbamy o to, by wszyscy nasi klienci mogli podróżować bezpiecznie, bez stresu i odpowiednim przygotowaniem do każdego wyzwania!

 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat