Aktualności

2018-02-04

 

Koziołki, park cytadela, stary rynek – perły Poznania, które musisz zobaczyć

2018-02-04
Koziołki, park cytadela, stary rynek – perły Poznania, które musisz zobaczyć

Poznań – miasto będące stolicą Wielkopolskim, w którym panuje wspaniały klimat do życia i gdzie raz na jakiś czas pachnie niezwykłym aromatem rogali świętomarcińskich. Carfree to wypożyczalnia, oferująca kompleksowy wynajem aut w Poznaniu i jednocześnie zapraszając swoich klientów do wizyty w tym pięknym mieście, gdzie atrakcji jest co niemiara - zarówno dla osób ceniących sobie możliwość zwiedzania zabytków, raczenia się wysokiej jakości kulturą, jak również osób lubiących doskonałą rozrywkę. Oto najważniejsze miejsca, jakie można odwiedzić w Poznaniu!

Gdzie warto wybrać się, będąc w Poznaniu?

Miejsc, które warto tu zobaczyć jest bardzo wiele, a my pragniemy to Państwu ułatwić, oferując profesjonalny wynajem aut. Jako specjaliści w tej dziedzinie pragniemy dać wszystkim gościom tego miasta możliwość docierania w każde miejsce warte uwagi. Mówiąc o wszelkiego rodzaju atrakcjach, na samym początku warto wymienić z całą pewnością poznański rynek, bo to centrum tutejszej rozrywki i miejsce, które jest bardzo cenione – zarówno przez mieszkańców, jak i odwiedzających – za uroczy klimat, wyjątkowo piękne kamieniczki i życie, które szybko się tutaj toczy. Będąc w mieście warto zobaczyć okazały Ratusz, poznańską bramę oraz Ostrów Tumski – bardzo charakterystyczne miejsca, będące jednocześnie wizytówką Poznania.

Do najważniejszych zabytków miasta, poza tymi już wymienionymi, należą Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny, słynne Koziołki Poznańskie, Sanktuarium św. Józefa i wiele innych obiektów, w tym kościołów, które imponują pod względem architektury oraz dbałości o detale (kościół św. Franciszka, Marcina, Wojciecha itd.). Oczywiście Poznań znany jest również z dużej liczby posągów, wśród których z pewnością wyróżnia się ten Adama Mickiewicza oraz Starego Marycha.

Bardzo cenionym miejscem i jednocześnie sposobem na wspaniałe spędzanie czasu w Poznaniu jest Jezioro Maltańskie, nad którym spacery, bieganie czy jazda rowerem dają ogrom satysfakcji – poza pięknymi widokami i świeżym powietrzem, bardzo blisko jest tutaj do ZOO czy centrum miasta. Nasza wypożyczalnia proponuje wynajem aut, dzięki którym będziecie Państwo mogli bezproblemowo przemieszczać się po mieście. Poznań to również bardzo wiele różnego rodzaju parków i skwerów, wśród których zdecydowanie wyróżniają się Park Sołacki, Park Wilsona czy Cytadela. Latem warto również wybrać się nad Jezioro Rusałka – bardzo atrakcyjne tereny do odpoczynku.

Czy to wszystko, co warto zobaczyć w Poznaniu?

Oczywiście nie, ponieważ jest to miasto, które słynie między innymi z bardzo atrakcyjnej oferty kulturalnej. Warto wspomnieć o Centrum Kultury Zamek, które jest jednocześnie ważnym obiektem historycznym na mapie miasta, a także Muzeach – szczególnie tym Narodowym oraz Archeologicznym, w którym podziwiać można naprawdę wyjątkowe eksponaty, jakich nie znajdzie się nigdzie indziej. Miłośnicy muzyki oraz teatru powinni odwiedzić poznańską filharmonię, Teatr Muzyczny, Teatr Polski czy Teatr Moniuszki. Wybór jak widać jego bardzo duży, a jeżeli dodamy do tego jeszcze różnego rodzaju galerie sztuki czy liczne kina, okaże się, że Poznań jest jednym z najbardziej atrakcyjnych pod kątem kultury miast w naszym kraju.

Wynajem samochodów w Poznaniu – zapraszamy wszystkich z Państwa!

Poznań jest miastem, w którym dzieje się niezwykle duże i które jest naprawdę różnorodne, w związku z czym zwiedzenie wszystkich najważniejszych miejsc i zapoznanie się z tutejszymi atrakcjami zajmuje sporo czasu. Wynajem aut oferowany przez naszą wypożyczalni pozwoli Państwu na pełną mobilność i satysfakcjonujące, komfortowe podróżowanie. Warto dodać również, że Poznań słynie z bardzo bogatej oferty gastronomicznej i rozrywkowej – jednym słowem nie da się tutaj nudzić, niezależnie od pory roku i można spędzić tu przyjemnie czas. Niezależnie od tego czy jesteście Państwo miłośnikami turystyki, czy też odpoczynku nad wodą. Przekonajcie się sami i odwiedźcie Poznań, a jesteśmy przekonani, że nie będziecie żałować swojej decyzji!

 
Skontaktuj się z CarFree

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550