Aktualności

2019-03-05

 

Wygodny miejski samochód dla kobiety – poznaj opinie specjalistów Carfree

2019-03-05
Wygodny miejski samochód dla kobiety – poznaj opinie specjalistów Carfree

Niemalże z każdym dniem zwiększa się odsetek kierowców-kobiet na polskich drogach. Jaki samochód jest najlepszy dla pań? Sprawdź, jakie pojazdy polecają eksperci Carfree!

Cechy idealnego samochodu dla kobiety

Nie istnieje zapewne jeden idealny samochód dla kobiety - jak i nie istnieje doskonały model dla każdego mężczyzny. Niemniej jednak możemy wskazać cechy pojazdów, które docenia płeć piękna:

 • Estetyka pojazdu.
  Nie możemy się spierać, że wygląd samochodu nie ma znaczenia dla kobiet. Ma, i to ogromne! Panie z natury mają większe wyczucie estetyki niż panowie, co wpływa na wybór nie tylko butów czy torebki, ale również i pojazdu. Dla niektórych wygląd auta odgrywa nawet ważniejszą rolę niż pozostałe parametry... Trudno jednak określić, który samochód jest ładny, a który brzydki - bo o gustach się przecież nie dyskutuje.
 • Wygoda i komfort.
  Współcześnie samochody wyposażane są przez producentów w różnego typu "bajery", które mają ułatwiać podróżowanie. Automatyczna skrzynia biegów, system start-stop czy wsparcie przy ruszaniu pod górę - dzięki tym nowinkom technicznym mężczyźni imponują innym panom, a kobietom jeździ się o wiele lepiej!
 • Ekonomika jazdy.
  Wbrew wszelkim pozorom to kobiety są bardziej oszczędne niż mężczyźni. W końcu te dodatkowe pieniądze można przeznaczyć na zakupy... Dlatego też panie doceniają pojazdy, które nie są paliwożerne. Nowoczesny samochód miejski może spalać nawet mniej niż 4 l/100 km! Dodatkową zaletą są systemy typu start-stop, dzięki którym silnik wyłącza się np. na światłach - a tym samym zużywa jeszcze mniej paliwa.
 • Łatwość parkowania.
  To panie zdecydowanie częściej niż panowie wybierają małe samochody miejskie, głównie ze względu na ich rozmiar - a tym samym łatwiejsze parkowanie. Czy naprawdę nie potrafią wykonywać tego manewru? Na pewno nie wszystkie - ale jeszcze żadnej pani nie zaszkodziły udogodnienia ułatwiające parkowanie, takie jak czujniki, kamerki cofania czy system wspomagania parkowania tyłem.
 • Pakowność.
  Jest jeszcze jedna cecha, którą doceni na pewno KAŻDA kobieta - pakowność pojazdu. Nawet zwykłe codzienne zakupy spożywcze potrafią zająć mnóstwo miejsca... a co dopiero zakupy na cały tydzień, fotelik dla dziecka i do tego jeszcze torebka! To dlatego podczas wyboru samochodu, panowie podziwiają moc silnika, a panie w tym czasie otwierają bagażnik i oceniają, ile są w stanie w nim zmieścić.
 • Bezpieczeństwo.
  Dla kobiet ważne jest także bezpieczeństwo - zwłaszcza w przypadku mam. Samochód idealny powinien więc być wyposażony w poduszki powietrzne, być sprawny... ale i posiadać systemy, które na bieżąco ostrzegają o możliwym ryzyku, by móc je wyeliminować i beztrosko cieszyć się z jazdy. Na bazie powyższych cech specjaliści z Carfree (http://carfreee.pl) wybrali trzy auta, które powinny przypaść do gustu kobietom. Dowiedzcie się więcej o wytypowanych przez ekspertów samochodach dla kobiet!

Ford Ka – zwrotny i dynamiczny

Małe auta miejskie często są również powolne i niezbyt zwrotne. Do tej grupy nie należy Ford Ka! Jest to niewielki, ale niezwykle zwinny pojazd. Ponadto jest również bardzo wygodny w prowadzeniu - najnowszy model posiada zaawansowany układ elektronicznego wspomagania kierownicy (EPAS), który nie tylko ułatwia manewrowanie w mieście, ale i zapewnia pewność prowadzenia w trasie.

Ten samochód nie zżera też zbyt dużo paliwa, a w ostatniej wersji na ekonomikę jazdy wpływa również system Auto-Start-Stop, opony o niskim oporze toczenia oraz niezwykle aerodynamiczna linia nadwozia. Warto również wiedzieć, że nowy Ford Ka+ jest dostępny nie tylko w tradycyjnej wersji, ale również crossover.

Nissan Micra – niewielki i efektowny

Nissan Micra, jak już sama nazwa wskazuje, to mały samochód - dla kobiety idealny! Jego twórcy przewidzieli wiele opcji kolorystycznych, dzięki którym panie będą mogły wyrazić same siebie. W połączeniu z efektownym designem i przyjemnymi w dotyku materiałami wewnątrz, auto stanowi stylistyczny majstersztyk, który zachwyci największe estetki. Najnowszy model samochodu ma także wbudowane w zagłówek kierowcy głośniki, pozwalające cieszyć się ukochaną muzyką w najgłębszym wydaniu.

Ponadto Nissan Micra naładowany jest nowoczesnymi technologiami, zapewniającymi bezpieczeństwo, pełen komfort i wygodę jazdy. Szczególnie przydatny może okazać się system audio-nawigacyjny, dzięki któremu zawsze dociera się do celu - nawet gdy zupełnie nie zna się miasta.

Komfortowa i przestronna Skoda Fabia

Skoda Fabia tylko w teorii jest niewielkim samochodem, w rzeczywistości jednak komfortowo rozsiądzie się w niej nawet 5 osób. Wewnątrz odnajdziesz mnóstwo skrytek, kieszonek i siatek, które pomogą w wygodnym podróżowaniu nawet z maluchami.

W przypadku tego auta komfort idzie w parze z estetyką i dopracowaniem nawet najdrobniejszych szczegółów. Jednak podstawą dla twórców Skody Fabii jest bezpieczeństwo - dlatego w wyposażeniu znajdziesz m.in. system monitorowania odległości od samochodu jadącego z przodu. Z jednej strony ostrzega on o możliwości kolizji, z drugiej zaś automatycznie hamuje, minimalizując grożące ryzyko. Oprócz tego Skoda Fabia posiada też system Blind Spot - funkcję monitorowania martwego pola, czyli dwa radary ukryte w tylnym zderzaku, obserwujące pole za pojazdem.

 
Skontaktuj się z CarFree

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat