Jakie dostawczaki sprawdzają się najlepiej w wypożyczalni busów?
Coraz więcej Polaków decyduje się na wynajem samochodów. Wśród popularnych modeli znajdują się zarówno auta osobowe, jak i busy. Jednak zainwestowanie w otwarcie wypożyczalni wymaga podjęcia szeregu decyzji, które mogą zaważyć na sukcesie lub porażce firmy. Jedną z nich jest wybór samochodów do oferty. W tym momencie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie dostawczaki sprawdzają się najlepiej w wypożyczalni busów.
Samochody dostawcze do 3,5 tony – najpopularniejsze modele
Z wypożyczalni samochodów korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Dlatego też warto mieć na uwadze, że nie każdy klient będzie posiadał uprawnienia do kierowania samochodami dostawczymi powyżej 3,5 tony. W związku z tym prowadząc wynajem dostawczaków, bez wątpienia należy pomyśleć o inwestycji w busy nieprzekraczających tej masy. Dzięki temu docelowa grupa klientów poszerzy się również o osoby posiadające jedynie prawo jazdy kategorii B. Jaki samochód dostawczy do 3,5 tony wybrać? Możliwości jest wiele. Należy skupić się przede wszystkim na dostosowaniu pojazdów do potrzeb klienta. Przykładowymi modelami mogą być:
- Citroen Jumper, który zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Jest wyposażony w system ABS, poduszki powietrzne, a także wspomaganie kierownicy. Dzięki wysokości wynoszącej 2 metry oraz przestrzeni użytkowej o długości 4 metrów otrzymujemy powierzchnię ładunkową 15 m3. Warto zwrócić również uwagę, że samochód został wyposażony w klimatyzację, co znacząco wpłynie na komfort jazdy w czasie upałów. Ważną kwestią jest również spalanie, które może ograniczyć lub zwiększyć koszt benzyny. W przypadku Citroena Jumper spalanie w cyklu miejskim wynosi 5,2 l/100 KM, z kolei w trasie 6,7 l/100 KM.
- Warto przeznaczyć miejsce w swojej ofercie na większe samochody dostawcze do 3,5 tony. Przykładem może być Peugeot Boxer, którego wysokość wynosi 3 metry. Dzięki temu najemca zyskuje dodatkową przestrzeń użytkową, a jej całkowita powierzchnia wynosi 17 m3. W tym przypadku moc silnika to 163 KM przy zachowaniu spalania na poziomie 5,2 l/100 KM w cyklu miejskim oraz 5,7 l/100 KM w trasie. Bez wątpienia jest to ekonomiczny samochód, który przyciągnie wielu zainteresowanych.
Należy jednak pamiętać o przejrzeniu wszystkich możliwości i wybraniu tej, która dla charakteru danej wypożyczalni okaże się najlepsza.
Jaki samochód dostawczy sprawdzi się najlepiej w wypożyczalni samochodów?
Wynajem samochodów dostawczych wymaga rozeznania rynku. Należy wziąć pod uwagę, że z takiej oferty skorzystają zarówno Ci, którzy potrzebują busa jedynie do przewiezienia kilku rzeczy, jak i prowadzący działalność gospodarczą polegającą na udostępnianiu usług transportowych. Dlatego też warto pomyśleć nie tylko o wynajmie długoterminowym, ale również krótkoterminowym. Wynajem dostawczaków można nazwać realną alternatywą dla leasingu, przez co coraz więcej instytucji oraz firm decyduje się na skorzystanie z wypożyczalni bez konieczności wykupu pojazdu. Być może warto pomyśleć również o inwestycji w mniejsze samochody dostawcze typu Van, które będą odpowiednie dla przedsiębiorstw zajmujących się przewożeniem przedmiotów niewielkich gabarytów oraz osób prywatnych wynajmujących pojazd na własny użytek. Warto również zwracać uwagę na rozmiar kabiny. Przedsiębiorcy oraz pracownicy przebywający w trasie często korzystają z niej jako tymczasowego biura, które pozwoli na szybkie załatwienie formalności w komfortowych warunkach czy też spożycie posiłku.
Ważną kwestią, na którą z pewnością zwrócą uwagę zawodowi kierowcy, jest również dodatkowe wyposażenie samochodu dostawczego w system głośnomówiący umożliwiający bezpieczną rozmowę w czasie jazdy. Ponadto coraz więcej samochodów posiada radio z interfejsem, które umożliwia wgranie nawigacji GPS, co w pracy kierowcy często jest niezbędne. Jeśli zdecydujemy się na wynajem samochodów dostawczych bez takiej funkcji, warto uwzględnić w ofercie możliwość dobrania za niewielką opłatą lub w ramach gratisu urządzenia nawigacyjnego.
Wynajem dostawczaków – o czym należy pamiętać?
Jak zostało wspomniane, najlepsze auto dostawcze to takie, które będzie dostosowane do potrzeb klienta. W zależności od tego, kto zdecyduje się skorzystać z naszych usług odpowiednim rozwiązaniem może być inny model samochodu. Jednak powyższe wskazówki znajdą zastosowanie w każdym przypadku, ponieważ wszyscy kierowcy cenią sobie komfort jazdy, odpowiednią powierzchnię ładunkową i bezpieczeństwo. Posiadanie w ofercie wyższych oraz niższych dostawczaków nie ograniczy dostępu do oferty osobom, które na swojej trasie mogą napotkać przeszkody takie jak zakazy wjazdu samochodów o wysokości powyżej 2,5 metra. Zadaniem wypożyczalni jest przewidzieć każdą sytuację i zapewnić możliwość wyboru klientowi.
Warto pamiętać, że na drodze zdarzają się różne sytuacje. Dlatego też w ofercie powinna znaleźć się również możliwość dodatkowego ubezpieczenia, z którego część klientów na pewno zdecyduje się skorzystać. Dzięki temu wypożyczalnia oraz klient zyska dodatkowego zabezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu. Aktualnie dużą zaletą dla konsumentów okazuje się ograniczenie formalności do minimum oraz możliwość rezerwacji przez internet. Powinniśmy przewidzieć takie rozwiązanie w swojej ofercie, zachowując jednocześnie alternatywę pozwalającą na osobisty kontakt najemcy z doradcą.