Aktualności

2023-12-19

 

Alternatywne Opcje Transportu Podczas Mikołajkowego Szaleństwa: Wynajem Samochodu kontra Inne Rozwiązania

2023-12-19

Przedświąteczny czas to często okres, w którym wszystko dzieje się szybko. Chodzimy po sklepach w poszukiwaniu prezentów, myślimy o tym, co kupić na wigilijną kolację, odwiedzamy bliskich. Taka atmosfera często sprzyja pokonywaniu wielu kilometrów. Chcemy się przemieścić z jednego punktu do drugiego w jak najkrótszym czasie i najlepiej jak najbardziej wygodnie. Który środek transportu wybrać podczas mikołajkowego szaleństwa? Czy warto korzystać z wynajmu samochodu? W poniższym artykule omówimy kilka propozycji.

Pieszo po mieście – tylko dla zapaleńców? Połącz to z wynajmem samochodu!

Jeśli lubisz spacerować, ten sposób może okazać się najlepszą opcją. Szczególnie jeśli w grę wchodzi poruszanie się po samym centrum miasta w okresie przedświątecznym. Wtedy czasami naprawdę szybciej przejść dany dystans pieszo, niż np. czekać na komunikację miejską. Łatwo to połączyć z usługą wynajmu samochodu. Z obrzeży miasta wypożyczonym autem możemy dojechać do centrum, a dalej poruszać się już na własnych nogach. Takiemu rozwiązaniu sprzyja bogata oferta darmowych parkingów, szczególnie w tych większych miastach (Warszawa, Gdańsk, Kraków). Tym samym można zaoszczędzić i czas, i pieniądze.

Komunikacja miejska, czyli alternatywna opcja transportu dla wytrwałych

W większych miastach możemy zdecydować się na przemieszczanie się komunikacją miejską. Autobusy, metra, pociągi – to dobre alternatywne opcje transportu dla tych, którzy mają pracowity grudzień. Podczas korzystania z tej opcji transportu nasza uwaga nie musi skupiać się na drodze. W tym czasie możemy zająć się pracą, poczytać książkę czy po prostu odpocząć. Warto jednak zaznaczyć, że sezon świąteczny najczęściej związany jest ze wzmożonym natężeniem ruchu. Korki oraz duża liczba ludzi na ulicy nie sprzyjają przemieszczaniu się. W komunikacji miejskiej również zwiększa się ruch, a zimowe warunki służą awariom i opóźnieniom. Podczas uciążliwych mrozów jest to opcja dla szczególnie wytrwałych, gdyż przystanki często są oddalone od punktu docelowego. W dodatku należy pamiętać o tym, że w okresie świątecznym godziny kursowania poszczególnych środków transportu mogą ulec zmianie. Jeśli nie posiadamy własnego auta, skorzystanie z wypożyczalni samochodów CarFree może być wyśmienitą alternatywną opcją transportu. Z nami jest to łatwe, szybkie i  przyjemne. Nie trzeba stać na mrozie. Wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie, a samochód będzie czekał na Ciebie w wyznaczonym miejscu.

Taxi lub Uber – opcja dla wygodnych

Korzystanie z usług transportu samochodowego typu Uber w ostatnich latach stało się w Polsce bardzo popularną alternatywną opcją transportu. Równie dobrym rozwiązaniem może okazać się taksówka. Wystarczy zadzwonić lub wybrać kierowcę w aplikacji i zostajemy podwiezieni bezpośrednio pod wskazany adres. Nie musimy wystawiać się na mróz ani jechać w ścisku z gromadą ludzi. Jednak za taką przyjemność trzeba zapłacić – często nawet niemało. W porównaniu do innych opcji transportu jest to najdroższa możliwość, a czas przedświąteczny to niekoniecznie dobra pora na większe wydatki. Co więcej, jeśli chcemy dojechać do małej miejscowości lub z takowej się wydostać, transport może być utrudniony. Jeśli nie chcesz mieć takich problemów, wypożyczenie auta będzie dobrą alternatywną opcją transportu. W wypożyczalni samochodów CarFree umożliwiamy wynajem krótkoterminowy, wynajem średnioterminowy i wynajem długoterminowy.

Kupno używanego samochodu

Jeśli od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad kupnem samochodu, grudzień może być dobrym miesiącem. Wtedy taki samochód można przetestować w trudnych warunkach i sprawdzić, jak sobie poradzi. Okres zimowy to czas, w którym sprzedaje się mniej samochodów, a co za tym idzie, możemy liczyć na atrakcyjne ceny. Zdecydowanie łatwiej też znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, gdyż oferty nie znikają z dnia na dzień. Kiedy posiadamy używany samochód, problem przemieszczania się po mieście mamy z głowy. Jest to jednak kosztowne rozwiązanie, które wiąże się z różnymi dodatkowymi obowiązkami. Jeśli chcesz ich uniknąć, warto zastanowić się nad alternatywną opcją transportu, jaką jest najem aut. Z wypożyczalnią samochodów CarFree wystarczy wypełnienie formularza online. Potem dostajemy sprawdzone wcześniej auto i możemy ruszać w drogę, nie martwiąc się o opony, przeglądy czy serwisy.

Leasing – alternatywa dla sprzedaży na raty

Czym jest leasing? To umowa cywilnoprawna najczęściej zawierana między osobą finansującą a korzystającą z przedmiotu danej umowy. Jest to forma bardzo zbliżona do sprzedaży na raty. Firma, która wynajmuje samochód, oddaje go do prywatnego użytku klientowi, oczekując w zamian comiesięcznej zapłaty. Rata ta zwykle jest wyższa od zapłaty za wynajem auta, gdyż klient musi spłacić całą wartość samochodu. Ponadto, koszty związane z eksploatacją samochodu, serwisem i oponami są po stronie klienta. Z założenia konsument odkupuje auto na koniec umowy po jak najniższej cenie. Wtedy może użytkować auto przez kolejne lata. W przypadku, w którym chcesz poruszać się po mieście autem bez tych dodatkowych opłat, warto zapoznać się z ofertą wypożyczalni samochodów CarFree. Ta alternatywna opcja transportu podczas mikołajkowego szaleństwa może pozwolić nie tylko na oszczędności, lecz także na wygodę i bezpieczeństwo.

Czas i komfort – zalety wynajmu samochodów

Wynajem samochodu to opcja, która staje się coraz bardziej popularna. Święta to czas, w którym warto z niej skorzystać. Wiele wypożyczalni w tym okresie oferuje promocyjne ceny. To dobry moment, żeby sprawdzić, czy usługa wypożyczenia samochodu jest czymś dla nas. Wyznaczonego przez nas dnia auto zostanie dostarczone we wskazane przez nas miejsce. To bardzo wygodne rozwiązanie. Wynajem samochodu kontra inne rozwiązania niesie za sobą wiele zalet.

Skorzystanie z wypożyczalni samochodów jest komfortowym rozwiązaniem. Zwykle wypożyczalnie aut oferują różne okresy wypożyczenia. Najczęściej dostępne są trzy warianty: okres krótkoterminowy, średnioterminowy i długoterminowy. Z łatwością możemy dopasować czas wypożyczenia do swoich potrzeb. Jeśli samochód potrzebny jest nam tylko w czasie przedświątecznych przygotowań i podróży, możemy zdecydować się na okres krótkoterminowy. Ta opcja, podobnie jak wynajem średnioterminowy, jest dobra również w przypadku, w którym chcemy wypróbować dany model. Natomiast okres długoterminowy to dobra alternatywa dla kupna nowego samochodu. Warto nadmienić, że wypożyczane pojazdy są dokładnie sprawdzane pod względem sprawności i aktualnego ubezpieczenia.

Z wypożyczalnią samochodów stukanie w kole nie jest straszne

Wynajem auta, to nie tylko komfort, lecz także wiele oszczędności. W dzisiejszych czasach coraz więcej rzeczy można załatwić online, co często zachęca do skorzystania z danej usługi. Dotyczy to również wypożyczalni samochodów. Większość z nich na stronie internetowej ma dostępny formularz z informacjami, jakie auto chcemy i na jak długo. Wszelkie formalności z łatwością można zrealizować w domowych warunkach, a samochód będzie gotowy do użytku o wyznaczonym przez nas czasie i w wyznaczonym miejscu.

Najem samochodów pozwala na więcej spokoju w życiu. Trzeba jedynie pilnować, żeby wynajęte auto było zatankowane. Klient nie musi martwić się o wymianę opon, przeglądy czy serwisy. To wszystko jest po stronie wypożyczalni pojazdów. Natomiast w przypadku awarii wypożyczalnia zapewnia pełne wsparcie lub auto zastępcze. Jedynym zadaniem wypożyczającego samochód jest zachowanie balansu między ostrożnością a radością z użytkowania. Dzięki wynajęciu auta, klient ma również stałe kwoty do zapłaty, co może bardzo pomóc w zaplanowaniu budżetu.

Moc wyboru – wypożyczalnia samochodów CarFree

W momencie, w którym nie chcemy kupować auta, a marzymy o przejażdżce jakimś konkretnym modelem, wypożyczalnie pojazdów przychodzą z pomocą. Wypożyczalnia samochodów CarFree oferuje szeroki wachlarz aut do wyboru. Dostępne są samochody kombi, Suv-y, crossovery oraz samochody elektryczne i busy. Wiele z nich ma napęd na cztery koła, a ich wynajem możliwy jest bez wpłacania wcześniejszej kaucji. W zależności od tego, czy chcemy pojechać z rodziną na świąteczną kolację, czy wybieramy się większą grupą na narty bądź szukamy dobrego samochodu do poruszania się po mieście w trakcie mikołajkowego szaleństwa – wybór auta będzie inny. W każdej z tych sytuacji lepiej sprawdzi się inny model. Na rodzinny wyjazd na święta można wybrać Kie Ceed Kombi, przy wyjeździe na narty może przydać się wynajęcie busa, natomiast na zakupowy szał polecamy Toyotę Corollę Cross. U nas z powodzeniem możesz dostosować wybór do swoich potrzeb.

Spędź świąteczny czas z wypożyczalnią samochodów Carfree

Wypożyczalnia samochodów CarFree pragnie spełnić jak najwięcej oczekiwań klientów, żeby każdy czuł się dobrze i znalazł coś dla siebie. Umożliwiamy błyskawiczną rezerwację z dnia na dzień, bez limitu kilometrów. Działamy na terenie całej Polski i obsługujemy 24/7 przez wszystkie dni w roku. Szeroki wybór samochodów pozwala natomiast na wybranie najlepszego modelu, który spełniałby jak najwięcej wymogów klienta.

Co więcej, nasza wypożyczalnia aut charakteryzuje brakiem kaucji. W zależności od oferty klient nie musi się martwić tym, że straci pieniądze. Bardzo często modele dostępne są od ręki, jednak zachęcamy, aby na wynajem auta w okresie świąt Bożego Narodzenia decydować się z odpowiednim wyprzedzeniem. Nasza oferta jest dogodna zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową!

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?
2024-05-17

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?

Chcesz sprawdzić, czy Twoja polisa ubezpieczeniowa nie straciła ważności? A może planujesz zakup używanego auta i nie potrzebujesz zweryfikować, czy i do kiedy ważne jest ubezpieczenie OC zbywcy samochodu. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób za pomocą stronach internetowych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, CEPiK lub mObywatel.


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat