Na polskich drogach możemy zauważyć coraz więcej samochodów elektrycznych. To wyraźny sygnał trendu i zmiany preferencji konsumentów. Marka Izera wyszła naprzeciw tym potrzebom. Ta polska marka samochodów elektrycznych doskonale wpisała się w nurt. Jakie polskie samochody elektryczne tam znajdziemy? Poznaj markę Izera!
Wszystko o Polskiej marce samochodów elektrycznych
Izera była inicjatywą przedsiębiorcy i filantropa Marka Kamińskiego. Ten samochód elektryczny przedstawiono w 2020 roku. Głównym celem pomysłodawców jest innowacyjność. Izera chce produkować samochody elektryczne, które będą zarazem funkcjonalne, ekologiczne i będą charakteryzowały się dobrymi osiągami. Pojazdy mają być przede wszystkim autami o wysokiej jakości i zapewniać kierowcy bezpieczną i wygodną jazdę. Filozofia marki zakłada również, że samochody tej produkcji będą dostępne dla wszystkich, nie tylko dla zamożnych.
Inteligentny system zarządzania baterią – Izera stawia właśnie na takie nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu ładowanie samochodu staje się szybkie i przyjemne. Oprócz tego w pojazdach tej marki możemy znaleźć również system nawigacji satelitarnej oraz zaawansowana technologia multimedialna. Co więcej, Izera przejmuje się również kwestiami ekologicznymi. Każdy samochód spełnia najnowsze normy i posiada certyfikaty dotyczące ochrony środowiska. Dzięki temu samochody marki Izera są przyjazne środowisku.
Warto zaznaczyć, że w tym momencie marka jest jedynie projektem. Powstałe do tej pory modele są prototypowe. W sprzedaży mają pojawić się w 2026 roku. Marka Izera ma w planach dwa modele samochodów – SUV i hatchback. Oba samochody zostały zaprojektowane w ten sposób, aby zapewniać jak największą wygodę i jak największe osiągi oraz jak najmniejszy poziom emisji CO2.
Izera – modele samochodów elektrycznych
Na podstawie informacji, które zostały udostępnione mediom, mamy pewne wyobrażenia o tych dwóch modelach samochodów. SUV będzie wyposażony w napęd tylnych kół i silnik o mocy 200 kW. Będziemy mogli wybierać z dwóch pojemności baterii – 51 kWh i 61 kWh – co odpowiednio pozwoli na przejechanie odpowiednio 340 km i 450 km bez potrzeby uzupełniania baterii. Natomiast maksymalna moc ładowania prądem stałym ma wynieść 150 kW. Czas potrzebny na uzupełnienie 80% akumulatora powinien wynieść 30 minut. Planowana jest również długość drogi hamowania, która ma wynosić 37 metrów przy prędkości 100 km/h. Hamulce tarczowe będą miały elektryczne wspomaganie i będą wentylowane na obu osiach. Hamulec postojowy będzie działał na tylne koła, a zawieszenie zostanie wykonane w technologii McPherson.
Jeśli natomiast chodzi o hatchback na temat tego auta wiadomo znacznie mniej. Ma on zaliczać się do klasy średniej Bagażnik pomieści do 500 l, a zasięg wynosi do 400 km. Ten samochód elektryczny będzie rozwijał się do prędkości 180 km/h i przyspieszał od 0 do 100 km/h w ok. 8 sekund.
Polska marka – innowacyjne rozwiązania!
W przedstawionych powyżej pojazdach znajduje się kilka nowoczesnych technologii. Po pierwsze, platforma Geely, czyli podwozie. Na tym zespole elementów konstrukcyjnych opierają się: karoseria, układ napędowy i zawieszenie. Stworzono ją na podstawie najnowszych osiągnięć technologicznych w ten sposób, aby spełniała najwyższe zasady bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Jeśli natomiast chcesz kontrolować różne funkcje pojazdu za pomocą smartfona, będziesz mieć taką możliwość dzięki systemowi zdalnego sterowania. Natomiast systemom autonomicznej jazdy samochód będzie mógł poruszać się samodzielnie.
Zastanawiasz się nad kupnem elektryka? Wcześniej możesz go wypróbować! Nie zwlekaj i skorzystaj z usług wypożyczalni już dziś! Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu za pomocą formularza dostępnego na stronie. Wystarczy go wypełnić, a my podstawimy samochód w wyznaczone przez Ciebie miejsce. W CarFree znajdziesz auta z różnych segmentów, te elektryczne również. Co więcej, nasze samochody są dokładnie sprawdzane pod względem technicznym i estetycznym. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego oraz długoterminowego.
FAQ – najczęściej zadawane pytania
1. Z jakiego kraju jest Izera?
Izera to polska marka aut elektrycznych.
2. Gdzie w Europie jest najwięcej samochodów elektrycznych?
W całej Europie pod tym względem przoduje Norwegia.
3. Czy samochody elektryczne są awaryjne?
Części takie jak silnik, instalacja elektryczna oraz oświetlenie psują się z taką samą częstotliwością, jak w autach spalinowych. Średnio samochody elektryczne ulegają awariom stosunkowo rzadziej niż spalinowe.