Aktualności

2024-09-23

 

Co warto zobaczyć w Częstochowie? Atrakcje Częstochowa

2024-09-23
Co warto zobaczyć w Częstochowie? Atrakcje Częstochowa

Co warto zobaczyć w Częstochowie? Atrakcje Częstochowy

Częstochowa to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Warto jednak wiedzieć, że miasto to ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko Jasna Góra. Oprócz skalnych zabytków, można tu znaleźć interesujące muzea, historyczne obiekty i malownicze parki.

Częstochowa to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych atrakcji w województwie śląskim. Co warto zobaczyć w Częstochowie i jak wygodnie zorganizować podróż? Podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Częstochowa - atrakcje

Częstochowa jest położona w północnej części województwa śląskiego. Miasto oferuje liczne atrakcje turystyczne, które mogą zaciekawić miłośników historii, kultury, architektury, ale i przyrody. To dobry kierunek, niezależnie od tego, czy szukasz miejsca sprzyjającego duchowej refleksji czy zwyczajnie chcesz ciekawie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Co warto zobaczyć w Częstochowie?

Centrum miasta

Zwiedzanie Częstochowy najlepiej rozpocząć od centrum miasta. To tam najłatwiej poczuć jego unikalny klimat i zagłębić się w bogatej historii. Co ciekawe, nie ma tutaj tradycyjnego rynku, jaki znajduje się w wielu innych polskich miastach, ale za to reprezentacyjnym punktem i główną arterią miasta jest Aleja Najświętszej Maryi Panny. To miejsce pełne urokliwych kawiarni, restauracji i sklepów. Ulica ta jest równocześnie prowadzącą wprost do Jasnej Góry. Podczas spaceru można także podziwiać zabytkowe kamienice i nowoczesną architekturę. To idealne miejsce na relaksujący spacer lub spotkanie z przyjaciółmi.

Aleje Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cz%C4%99stochowa_Aleje_NMP.JPG)

Aleja Najświętszej Maryi Panny to rejon, wzdłuż którego znajduje się wiele zabytków, m. in. ratusz miejski, kościół św. Jakuba czy mural "Wieża Babel". Przemierzając Aleję Najświętszej Maryi Panny miniesz też słynną ławeczkę Haliny Poświatowskiej. To pomnik poetki, który przedstawia jej postać, a u stóp znajduje się kot, bo była ona znana ze swojej miłości do tych zwierząt i często ich motyw przewijał się w jej twórczości.

Mural

Ważną część miasta stanowi też Stary Rynek, w pobliżu którego znajduje się kościół św. Zygmunta. Stary Rynek pełnił kiedyś funkcję głównego placu w dawnej Starej Częstochowie. Niestety przy rynku zachowały się jedynie kamienice wschodniej oraz północnej pierzei, bo reszta zabudowań została zniszczona podczas potopu szwedzkiego. Ciekawostką jest natomiast to, że podczas marszu na Moskwę w karczmie przy Starym Rynku nocował sam Napoleon Bonaparte.

Stary Rynek w Częstochowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:SM_Cz%C4%99stochowa_Stary_Rynek_14_(1)_ID_639710.jpg)

Poruszając się po centrum miasta, warto zobaczyć też Plac Biegańskiego w pobliżu kościoła św. Jakuba Apostoła. To centralny plac, który często bywa wykorzystywany do organizacji wydarzeń kulturalnych. Znajduje się na nim słynny pomnik Józefa Piłsudskiego.

Muzeum Produkcji Zapałek

Do ciekawych miejsc na mapie Częstochowy zdecydowanie należy też Muzeum Produkcji Zapałek. Znajduje się ono w działającej do dziś fabryce zapałek, w dodatku jednej z najstarszych w kraju, co czyni tę wizytę jeszcze bardziej wyjątkową. Można tam zobaczyć zabytkowe maszyny, które nadal produkują zapałki oraz poznać historię tej branży, która odegrała bardzo ważną rolę w przemyśle Częstochowy. Zbiory Muzeum Zapałek obejmują nie tylko różne rodzaje tych produktów, ale i pudełka po zapałkach pochodzące z czasów z okresu dwudziestolecia międzywojennego i z czasów powojennych. Muzeum Zapałek zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych, bo pozwala poznać tajniki jednego z najstarszych rzemiosł i zabiera w fascynującą podróż do czasów, kiedy zapałki były nieodłącznym elementem życia codziennego.

Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Muzeum_zapa%C5%82ek_sala2z.jpg)

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

To kolejne miejsce na szlaku atrakcji turystycznych Częstochowy. Mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej i powstało w 2011 roku z inicjatywy częstochowskiego przedsiębiorcy i filantropa Krzysztofa Witkowskiego. Muzeum upamiętnia życie oraz pontyfikat papieża Polaka i posiada kolekcję, która jest kilkunastokrotnie większa w porównaniu do zbiorów znajdujących się w muzeach watykańskich. Znajdziemy tutaj między innymi unikalne numizmaty wybite z okazji papieskich wizyt, a także pamiątki związane z Janem Pawłem II, takie jak zdjęcia, elementy zastawy stołowej czy ornaty. Niesamowitą kolekcję stanowią też relikwie, a wśród nich fragment podkoszulka, w którym zmarł papież czy fragment bandaża, którym opatrywano jego ranę po zamachu.

Muzeum Częstochowskie

Ważną atrakcją miasta Częstochowy jest także Muzeum Częstochowskie. Składa się ono z kilku oddziałów rozsianych po całym mieście. Warto odwiedzić przede wszystkim Ratusz, w którym znajduje się stała wystawa poświęcona historii miasta oraz liczne ekspozycje czasowe. Polecanym miejscem jest także Dom Poezji, znany też jako Muzeum Haliny Poświatowskiej, gdzie można zagłębić się w życie i twórczość literacką tej wybitnej polskiej poetki. Z racji tego, że Muzeum Częstochowskie prezentuje eksponaty związane z bogatą historią miasta, a także ze sztuką, rzemiosłem oraz tradycjami tego regionu, stanowi doskonałą przestrzeń edukacyjną zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Muzeum Poezji w Częstochowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Muzeum_Poswiatowskiej,_fot_Ivonna_Nowicka.jpg)

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza to atrakcja Częstochowy, która zaciekawi wszystkie osoby zainteresowane historią przemysłu, geologią i pracą górników. Dostępne tam interaktywne wystawy pozwalają odkryć tajemnice ziemi i przenoszą w fascynujący świat górnictwa, który miał niegdyś kluczowe znaczenia dla rozwoju tego regionu. Muzeum Górnictwa Rud Żelaza prezentuje narzędzia i maszyny wykorzystywane w procesie wydobycia rud, a także bogaty zbiór okazów geologicznych, w tym minerałów i skamieniałości.

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Muzeum_G%C3%B3rnictwa_Rud_%C5%BBelaza_w_Cz%C4%99stochowie_(4).JPG)

Muzeum Historii Kolei

Jeżeli jesteś pasjonatem kolei i zastanawiasz się, co zwiedzać w Częstochowie, koniecznie odwiedź Muzeum Historii Kolei. Działa ono od 2001 roku, dokumentując i upamiętniając rozwój kolejnictwa w regionie częstochowskim. Główne atrakcje, jakie czekają na zwiedzających w tym obiekcie, to zegar trzytarczowy z 1925 roku, bogata kolekcja lamp oraz symulator jazdy lokomotywą. Poznasz tutaj także dwa zabytkowe parowozy i elementy wyposażenia lokomotyw, wagonów oraz stacji kolejowych.

Muzeum Historii Kolei w Częstochowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:WK15_Muzeum_Historii_Kolei_w_Cz%C4%99stochowie_(1)_Travelarz.jpg)

Jasna Góra

Jasna Góra to popularne miejsce pielgrzymek i jedno z najważniejszych sanktuariów maryjnych na świecie. To tutaj znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, do którego co roku pielgrzymują miliony wiernych z całego świata. Kompleks klasztorny to także imponująca Bazylika Jasnogórska, kaplice, skarbiec oraz muzeum 600-lecia, które mieści się w pomieszczeniach dawnej jasnogórskiej drukarni. Historia Jasnej Góry sięga 1382 roku, kiedy to za sprawą księcia Władysława Opolczyka utworzono tu zakon paulinów. Nawet jeśli nie jesteś osobą religijną, warto odwiedzić to miejsce ze względu na jego historyczne i kulturowe znaczenie.

Wspomniany obraz znajdujący się Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze zyskał sławę jako obiekt licznych łask i uzdrowień. To miejsce indywidualnej refleksji i modlitw, choć wciąż niejasne pozostaje autorstwo i dokładna data powstania tego dzieła.

Jasna Góra to nie tylko przeżycia duchowe, ale i coś dla miłośników historii i architektury, bo odwiedzając Salę Rycerską, możesz podziwiać piękne, XVII-wieczne sklepienia kolebkowe i spędzić chwilę w tym wyjątkowym miejscu, gdzie niegdyś odbywały się obrady Sejmu. Na Jasnej Górze znajduje się też Wieża Jasnogórska licząca ponad 106 metrów. Gdy wejdziesz na jej szczyt, będziesz mógł podziwiać piękny widok na Częstochowę i okolicę. To jedna z najwyższych wież kościelnych w Polsce.

Jasna Góra (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jasna_G%C3%B3ra_DSCF7191.jpg)Wejście do Bazyliki Jasnogórskiej (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jasna_G%C3%B3ra_DSCF7196.jpg)Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Black_Madonna_Jasna_G%C3%B3ra_Poland.jpg)

Mural "Strażnik czasu"

Do atrakcji Częstochowy zaliczamy też słynny mural znajdujący się obok dworca kolejowego, w niewielkiej odległości od Muzeum Zapałek. Jest największym tego typu malowidłem w Europie, bo pokrywa powierzchnię liczącą niemal 1500 metrów kwadratowych. Powstało ono w 2018 roku, a jego autorem jest Tomasz Sętkowski. Mural „Strażnik czasu” to kompozycja pełna detali, dlatego warto docenić misterny kunszt jej stworzenia. Zasługuje na docenienie również ze względu na fakt, iż umiejętnie wkomponowano w nią 19 okien i 6 par drzwi znajdujących się na ścianie budynku. Przygotowanie dzieła było utrudnione również z uwagi na nierówną powierzchnię ściany.

Mural

Park im. Stanisława Staszica

Jeżeli zwiedzając atrakcje w Częstochowie zapragniesz chwili wytchnienia na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej zieleni, koniecznie udaj się do parku im. Stanisława Staszica. Oprócz wielu gatunków drzew, jest tam malowniczy staw, fontanna i wiele zabytkowych elementów architektonicznych, takich jak altany, mostki czy ławeczki, które dodają temu miejscu romantycznego charakteru. Spacerując wzdłuż alejek spacerowych natrafisz też na pomnik Staszica - wybitnego polskiego filozofa, działacza politycznego i społecznego. Warto wybrać się tutaj z dziećmi, bo okazały i bogato wyposażony plac zabaw dostarczy im wiele frajdy.

Park im. Stanisława Staszica w Częstochowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cz%C4%99stochowa_Park_Staszica_Fontanna.JPG)

Skate park

Jeżeli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku, w Częstochowie do dyspozycji masz aż dwa skateparki. Pierwszy - otwarty - znajduje się na Promenadzie, natomiast drugi - kryty - w CitySkate Park przy ul. Rydza Śmigłego 36/38. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem jazdy na deskorolce, hulajnodze, rolkach czy BMX, tutaj możesz swobodnie doskonalić swoje umiejętności i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Skatepark w Częstochowie na Promenadzie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Skatepark_Czestochowa.JPG)

Park wypoczynkowy Lisiniec

Doskonałą alternatywą jest także Park wypoczynkowy Lisiniec, znajdujący się w zachodniej części Częstochowy, na trasie wylotowej na Opole. To miejsce zapewni rozrywkę dla całej rodziny. Główną atrakcją jest tam park linowy, który oferuje aż 3 trasy o różnym poziomie trudności i położone na różnej wysokości, dzięki czemu z tej atrakcji mogą skorzystać nawet małe dzieci (powyżej 3. roku życia). Na terenie parku znajdują się też 3 zbiorniki wodne, 2 korty tenisowe i skatepark. Jest tam także wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Park Lisiniec w Częstochowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cz%C4%99stochowa_park_Lisiniec_Adriatyk_19.06.2021_p.jpg)

Częstochowa - atrakcje w pobliżu

Atrakcje w Częstochowie to nie wszystko, bo wiele ciekawych punktów turystycznych jest też w okolicy. Przykładowo, w odległości zaledwie 15 km znajduje się malownicza miejscowość Olsztyn (Olsztyn Jurajski), która jest bramą do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Główną atrakcją jest tutaj ruina średniowiecznego zamku, który kiedyś pełnił funkcje obronną. Okolice Olsztyna to także doskonałe miejsce na piesze wędrówki i wspinaczkę skałkową. Można tam zaznać pięknych widoków na wapienne formacje skalne.

Zamek w Olsztynie obok Częstochowy (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20140619_Zamek_w_Olsztynie_pod_Cz%C4%99stochow%C4%85_4088.jpg

Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem przyrody, nie możesz ominąć Rezerwatu Przyrody Sokole Góry. Znajduje się on na południu Częstochowy i jest jednym z najpiękniejszych obszarów chronionych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Rezerwat obejmuje kompleks skał wapiennych, jaskiń oraz bujną roślinność. Jest to także popularne miejsce do uprawiania wspinaczki i turystyki pieszej.

Rezerwat Przyrody Sokole Góry (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rezerwat_Sokole_G%C3%B3ry_21.07.2012_p4.jpg)

Do okolicznych atrakcji Częstochowy można zaliczyć też Szlak Orlich Gniazd. To szlak turystyczny liczący około 164 km, który łączy Częstochowę z Krakowem i prowadzi do wielu ciekawych warowni, strażnic i zamków. Jeżeli jesteś miłośnikiem rowerowych przejażdżek, wiedz, że istnieje też odrębna trasa o długości około 190 km, określana jako Rowerowy Szlak Orlich Gniazd.

Jak dotrzeć do Częstochowy?

Jak widać, atrakcje w Częstochowie są dość różnorodne, począwszy od sakralnych zabytków po malownicze rezerwaty przyrody. Trzeba jednak być uważnym, bo niektóre miejsca, choć widnieją na mapie, są już praktycznie zamknięte, np. Park Miniatur Sakralnych. Skoro wstępny plan podróży jest już przygotowany, pozostaje jeszcze kwestia organizacji transportu.

Częstochowa to miasto położone w województwie śląskim, które jest dobrze skomunikowane z innymi częściami Polski. Można dotrzeć tutaj różnymi środkami transportu, ale najbardziej popularnym sposobem dojazdu jest podróż samochodem, zwłaszcza że miasto to leży przy autostradzie A1, łączącej północ i południe Polski. W pobliżu znajduje się również droga krajowa nr 46, która prowadzi w kierunku Opola. Dzięki temu podróż z takich miast jak Warszawa, Katowice czy Łódź jest szybka i wygodna. Jeżeli nie masz własnego środka transportu, skorzystaj z usług wypożyczalni CarFree w Częstochowie. To również doskonały sposób na poruszanie się po mieście i okolicach. 

Częstochowa ma także dobre połączenia kolejowe z większymi miastami Polski. Pociągi Intercity i regionalne kursują stąd regularnie do takich miast jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Główne stacje kolejowe to Częstochowa Główna i Częstochowa Stradom. Z różnych miast Polski kursują również autobusy dalekobieżne, które dojeżdżają do Częstochowy. Większe firmy, takie jak FlixBus czy PKS, oferują bezpośrednie połączenia z miastami w całym kraju.

Jeśli natomiast chcesz dostać się do Częstochowy z lotniska, również jest na to sposób. Najbliższe lotniska to Katowice-Pyrzowice (ok.50 km) i Kraków-Balice (ok.100 km). Z lotniska do Częstochowy można dotrzeć samochodem wynajętym w wypożyczalni samochodów. Wiele oddziałów znajduje się bezpośrednio na lotnisku. Można również skorzystać z transportu publicznego.

Jakie auto wynająć do zwiedzania Częstochowy i okolic?

Podróżowanie po Częstochowie i okolicach może być znacznie wygodniejsze dzięki odpowiedniemu samochodowi. Które modele sprawdzą się podczas takiej wycieczki? Kompaktowym samochodem, który łączy w sobie niskie zużycie paliwa i komfort jazdy jest chociażby Hyundai i20 albo Opel Corsa. To doskonały wybór dla osób, które planują zwiedzać miasto oraz okoliczne atrakcje.

Na dłuższych trasach sprawdzi się z kolei Opel Mokka albo Paugeot 2008. To przestronne auta, na które warto się zdecydować zwłaszcza jeśli planujesz zabrać ze sobą dużo bagaży. Są znane z niezawodności i komfortu, co sprawia, że każda podróż jest przyjemniejsza.

Wypożyczalnia samochodów Częstochowa

Wynajem samochodów Częstochowa to idealny sposób na komfortowe zwiedzanie zarówno samego miasta, jak i jego okolic. Dzięki szerokiej ofercie wypożyczalni CarFree, można wybrać auto idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Będzie to doskonałe rozwiązanie niezależnie od tego, czy planujesz tylko weekendowy wypad, czy może dłuższy pobyt.

Chcesz wypożyczyć auto? Skorzystaj z usług wypożyczalni samochodów Częstochowa. W CarFree dbamy o to, aby każdy, nawet ten najbardziej wymagający klient, znalazł samochód idealny dla siebie. W naszej flocie dostępne są modele z różnych segmentów w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego. 

1.    Czy można wynająć auto tylko w Częstochowie?

W Częstochowie przy ulicy Kopernika 13 znajduje się punkt odbioru naszej wypożyczalni, ale możemy podstawić samochód w dowolnie wybrane przez Ciebie miejsce na terenie Częstochowy lub innego miasta.

2.    Jakie warunki trzeba spełnić, aby wypożyczyć auto?

W momencie, w którym chcesz wypożyczyć auto, musisz mieć skończone 21 lat i posiadać prawo jazdy wydane co najmniej rok temu.

3.    Czy wypożyczonym samochodem można wyjechać za granicę?

Wypożyczonym samochodem można wyjechać do krajów Unii Europejskiej, ale wcześniej należy poinformować wypożyczalnię o tym fakcie.

Data aktualizacji artykułu: 10.12.2024

Kazimierz Dolny - atrakcje, co warto zwiedzić w Kazimierzu i okolicach?
2025-01-16

Kazimierz Dolny - atrakcje, co warto zwiedzić w Kazimierzu i okolicach?

Kazimierz Dolny przyciąga turystów licznymi zabytkami, ale i malowniczym położeniem nad rzeką Wisłą. Jeżeli więc szukasz pomysłu na weekendowy wyjazd z najbliższymi, warto tutaj zajrzeć. Zapraszamy do przejrzenia naszego przewodnika, z którego dowiesz się więcej na temat największych atrakcji Kazimierza Dolnego i okolic oraz poznasz prosty sposób na wygodne zorganizowanie takiej wycieczki. 


Za co można stracić prawo jazdy w Polsce?
2025-01-15

Za co można stracić prawo jazdy w Polsce?

Jesteś świadomym i uważnym kierowcom, który zawsze przestrzega przepisów? A może czasami zdarza Ci się je złamać, bo przecież nic i tak się nie stanie? Prowadzenie pojazdów to ogromna odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za innych. Utrata prawo jazdy może być jedną z najlżejszych kar, jakie możemy otrzymać za złamanie przepisów. Sprawdź, za co można stracić prawo jazdy i zadbaj o bezpieczeństwo na drodze!


Szlak orlich gniazd samochodem - co warto zobaczyć i co zwiedzić?
2025-01-14

Szlak orlich gniazd samochodem - co warto zobaczyć i co zwiedzić?

Szlak Orlich Gniazd to jedna z najciekawszych tras turystycznych w Polsce, rozciągająca się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Szlak prowadzi przez malownicze okolice, pełne ruin średniowiecznych zamków i warowni, wzniesionych na wapiennych wzgórzach. Sprawdź, na co jeszcze natrafisz podróżując Szlakiem Orlich Gniazd.


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Zaakceptuj wszystkie', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli nie wyrażasz zgody na korzystanie przez nas z plików cookie innych niż niezbędne pliki cookie, prosimy kliknij 'Odrzuć wszystkie'. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zarządzaj cookies'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat