Aktualności

2019-03-05

 

Wypożyczenie samochodu sportowego – spełnij swoje marzenia

2019-03-05
Wypożyczenie samochodu sportowego – spełnij swoje marzenia

Zakup auta do szybkiej jazdy to nie jedyny sposób, by zaznać sportowych emocji bądź sprawdzić swoje umiejętności na drodze. Dzięki atrakcyjnej cenie wynajmu samochodów sportowych za kierownicą pojazdu z silnikiem o dużej mocy może zasiąść praktycznie każdy kierowca. Jakie auta oferuje wypożyczalnia samochodów sportowych i jak skorzystać z jej usług?

Kto może wynająć samochód sportowy?

Wypożyczenie samochodu sportowego to okazja do przetestowania osiągów auta przystosowanego do dynamicznej jazdy i spełnienia marzeń, które wielu fanom motoryzacji towarzyszą już od dzieciństwa. Kilka dni na drodze umożliwia opanowanie sportowego zawieszenia, wydajnego układu hamulcowego i kilkuset koni mechanicznych ukrytych pod maską, co nie jest możliwe w przypadku krótkich jazd testowych. W ten sposób można łatwo poszerzyć swoje umiejętności kierowania autem i sprawdzić, czy samochód o sportowym charakterze warto kupić w przyszłości.

Zalety wynajmu samochodu sportowego to:

 • niski koszt wynajmu,
 • pełna swoboda – wynajmujący na kilka dni staje się wyłącznym użytkownikiem wozu,
 • zasięg – samochodem można poruszać się po terenie Polski i Unii Europejskiej,
 • możliwość wyboru między wynajmem krótko- i długookresowym,
 • możliwość określenia miejsca odbioru i zwrotu samochodu,
 • doskonały stan techniczny pojazdu, zapewniający bezpieczeństwo i komfort prowadzenia,
 • brak opłat związanych z ubezpieczeniem i eksploatacją (z wyjątkiem paliwa),
 • możliwość dokładnego, praktycznego poznania konkretnego modelu samochodu w różnych warunkach drogowych,
 • proste formalności.

Wynajem samochodów sportowych jest dedykowany każdej osobie, która ukończyła 21 lat i posiada dokument uprawniający do poruszania się po drodze pojazdem osobowym. Może nim być prawo jazdy wydane w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej lub prawo jazdy międzynarodowe. Dzięki temu także obcokrajowcy mogą skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów sportowych i odebrać samochód np. na wskazanym lotnisku lub dworcu kolejowym. Niezbędne jest również przedstawienie innego dokumentu potwierdzającego tożsamość zamawiającego, np. paszportu lub dowodu osobistego, oraz uiszczenie kaucji i opłaty rezerwacyjnej. Jeśli wynajęty samochód sportowy będzie prowadziła także inna osoba, należy poinformować wypożyczalnię o tym fakcie.

Koszt wynajmu samochodu sportowego 

Atrakcyjny koszt wynajmu, który stanowi ułamek ceny zakupu sportowego auta, to najlepsza zachęta do skorzystania z usług wypożyczalni. W Carfree szybki samochód z segmentu S (Sport) można mieć już za 599 zł za dobę, a cena ta zmniejsza się wraz z liczbą zarezerwowanych dni. Jeśli zatem chcesz poruszać się sportowym samochodem przez miesiąc, cena za dobę wypożyczenia spadnie do ok. 239 zł. Co ważne, wypożyczalnia samochodów sportowych Carfree nie nakłada limitu kilometrów, które bez dodatkowych opłat może pokonać wypożyczający. Dzięki temu podróżowanie jest jeszcze wygodniejsze i tańsze.

Warto w tym miejscu zauważyć, że wynajem samochodu sportowego w Carfree nie wymaga też zakupu ubezpieczenia. Dostarczone auto ma niezbędną ochronę AC/OC/NNW/ASSISTANCE, a w razie kolizji lub awarii kierujący otrzyma pojazd zastępczy. Wyjątek stanowią poważne zdarzenia na drodze, do których doszło z winy wypożyczającego. Jeśli obawiasz się wysokich kosztów ewentualnej naprawy, możesz wykupić ubezpieczenie dodatkowe ze zniesieniem udziału w szkodzie. W ten sposób w razie niespodziewanej stłuczki wszystkim zajmie się wypożyczalnia.

Sportowy wóz to pojazd premium, dlatego przy wynajmie należy liczyć się z kaucją, oscylującą w przedziale 3-4 tys. zł. Jest to dodatkowa opłata pobierana przed dostarczeniem auta i spłacana w całości po jego zwróceniu w stanie nienaruszonym. Tankowanie samochodu to obowiązek klienta wypożyczalni, dlatego przy wynajmie warto uwzględnić zużycie i koszt zakupu paliwa.

Mercedes A45 AMG – prestiż i przyspieszenie

Jakie samochody sportowe są dostępne dla wynajmujących w Carfree? Na wspomnianych wcześniej zasadach możesz przesiąść się m.in. do wyczynowego Mercedesa A45 AMG, wyposażonego w najmocniejszy czterocylindrowy silnik na świecie. Imponująca moc 381 KM, turbosprężarka typu twin-scroll z podwójnym przepływem gazów spalinowych i moment obrotowy 475 Nm pozwalają rozpędzić ten pojazd do 100 km w zaledwie 4,2 s. Jest to idealny wybór zarówno dla amatorów, jak i bardzo doświadczonych kierowców – sportowy napęd na 4 koła AMG 4MATIC z elektroniczną stabilizacją toru jazdy (ESP) umożliwia łatwe opanowanie samochodu na zakrętach. W razie potrzeby kontrolę stabilności możesz również całkowicie wyłączyć, uzyskując wrażenia z jazdy znane profesjonalnym kierowcom rajdowym.

Stylowa linia nadwozia z ekskluzywnym wykończeniem i sportowym wydechem AMG to nie jedyne elementy wpływające na prestiż i komfort jazdy. Wynajem Mercedesa A45 AMG otwiera przed użytkownikiem świat luksusu – na wyposażeniu znajdziesz komputer pokładowy z ekranem LCD, skórzane fotele, klimatyzację, centralny zamek oraz elektrycznie regulowane szyby i lusterka. Tym samym samochód sprawdzi się również na dłuższej trasie, dostarczając jego użytkownikowi niezapomnianych wrażeń z jazdy.

Dostęp do sportowych samochodów nie jest już tylko marzeniem – dzięki ofercie wypożyczalni praktycznie każdy może zasiąść za kierownicą szybkiego auta i korzystać z niego jak z własnego pojazdu. Brak limitu kilometrów, elastyczne warunki odbioru i zwrotu oraz dostęp do samochodów klasy premium, takich jak Mercedes A45 AMG, sprawiają, że jest to idealna propozycja zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych, które pragną zaznać sportowych wrażeń.

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?
2024-02-23

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?

Ładowanie samochodu elektrycznego staje się coraz bardziej powszechnym tematem. Postęp technologiczny i rosnące zainteresowanie ekologią sprawiły, że na ulicach widzimy coraz więcej samochodów elektrycznych. Z coraz większą popularnością takich samochodów łączy się również coraz więcej wątpliwości, a te najczęściej dotyczą kwestii ładowania.


Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?
2024-02-16

Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?

Najbardziej niepozornie wyglądająca stłuczka może być źródłem wielu problemów, dlatego warto wiedzieć już wcześniej, jak się zachować, kiedy już dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Mandat za kolizję przewiduje wiele sytuacji i dla każdej z nich przypisana jest odpowiednia cena oraz liczba punktów karnych. 


 
Logo
 • Instagram
 • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)

CarFree 2024 © Wszystkie prawa zastrzeżone

European Union

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat