Aktualności

2020-01-05

 

Dobra wypożyczalnia samochodów – co powinno ją cechować?

2020-01-05
Dobra wypożyczalnia samochodów – co powinno ją cechować?

Wypożyczanie samochodów to usługa, z której decyduje się korzystać coraz więcej osób. Wraz z popularnością rynku wypożyczalni rośnie również liczba usługodawców. Nie ulega wątpliwości, że zawsze lepiej mieć wybór. Jednak pojawia się ważne pytanie, jak spośród tak wielu ofert wybrać odpowiednią? Czym powinna charakteryzować się dobra wypożyczalnia samochodów?

Dobra wypożyczalnia samochodów, czyli jaka?

Decydując się na skorzystanie z wypożyczalni samochodów, każdemu z nas zależy na tym, aby wybrać najlepszą ofertę znajdującą się na rynku. Bardzo często nasze preferencje będą się różnić od kwestii, na które zwracają uwagę inni klienci. Dlatego też dobra wypożyczalnia powinna posiadać różnorodną ofertę, dopasowaną do potrzeb każdego zainteresowanego. Bez wątpienia może wydawać się to niemal niemożliwe. Jednak znajdziemy na rynku firmy, którym udało się to osiągnąć. Osoby wypożyczające samochody możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to konsumenci, którzy decydują się zazwyczaj na wynajem krótkoterminowy. Kierują się oni różnymi pobudkami. Jedni korzystają z wypożyczalni w celach turystycznych, inni chcą zyskać mobilność podczas awarii własnego samochodu. Drugą grupą klientów są przedsiębiorcy. Wynajem samochodu może być atrakcyjną alternatywą dla leasingu. Dzięki wypożyczalniom nie musimy martwić się kwestiami technicznymi, pilnować terminu przeglądów. Wszystko to należy do obowiązków usługodawcy. Klient otrzymuje sprawny, gotowy do użytkowania samochód. Zaletą może być również możliwość wymiany auta na inny model po zakończeniu umowy wynajmu. Jeśli porównamy wszystkie koszty miesięczne związane z użytkowaniem samochodu w przypadku wypożyczenia oraz leasingu, korzystniejszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z usług wypożyczalni. Oczywiście wiele zależy również od stopy oprocentowania leasingu. Nie ulega wątpliwości, że znajdziemy na rynku zarówno droższe oferty wynajmu, jak i tańsze. Tak samo będzie również w przypadku leasingu. Jednak wypożyczenie samochodu gwarantuje nam stałą niską kwotę raty. Nie musimy martwić się innymi opłatami ani wykupem samochodu. Firmy decydują się na taką ofertę, aby wzbogacić swoją flotę samochodową o nowy model, zadbać o komfort i mobilność pracowników w trakcie delegacji czy też zorganizować integrację firmową.

Dlatego też nie ulega wątpliwości, że dobra wypożyczalnia powinna udostępniać swoim klientom zarówno krótko, jak i długoterminowy wynajem. Dzięki temu będą mogły zaspokoić potrzeby osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Warto również zwrócić uwagę na dostępność różnych modeli samochodów. Każdy powinien mieć szansę znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Przedsiębiorcy oraz osoby planujące przeprowadzkę mogą być zainteresowane większymi busami lub vanami dostawczymi odpowiednio z segmentu N lub M. Z kolei z samochodów osobowych warto skorzystać podczas wyjazdów służbowych oraz w celach prywatnych. Dzięki nim możemy zyskać doskonały komfort jazdy po mieście, oszczędzając przy tym czas. Pamiętajmy, że powyższe sytuacje są przykładowe, a każdy z samochodów oferowanych przez usługodawców może mieć różne zastosowanie, zgodne z naszymi preferencjami. Dobre wypożyczalnie aut powinny charakteryzować się również dużą dostępnością. Mamy tu na myśli lokalizację oddziałów. W tym przypadku dużą uwagę warto zwrócić na sieci wypożyczalni, których placówki znajdują się niemal w każdym dużym mieście, lotnisku czy też dworcach kolejowych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że bez względu na miejsce uda nam się skorzystać z wybranej oferty. Co jeszcze powinno być dla nas ważne? Dobre wypożyczalnie samochodów to minimum formalności, brak ukrytych opłat oraz jasne warunki. Co kryje się pod tymi frazami?

Cechy dobrej wypożyczalni samochodów

Jeżeli decydujemy się na wynajem samochodów w innej miejscowości, warto zwrócić uwagę na proces rezerwacji. Coraz więcej wypożyczalni samochodów rezygnuje z obsługi stacjonarnej na tym etapie. Oznacza to, że przez całą procedurę możemy przejść za pośrednictwem strony internetowej bez wychodzenia z domu. Jednocześnie warto pamiętać, że dobra wypożyczalnia samochodów gwarantuje również ograniczenie formalności do minimum. Carfree wymaga od swoich klientów jedynie wypełnienia krótkiego formularza, posiadania ważnego dowodu osobistego, 21 lat oraz prawa jazdy od co najmniej roku. Natomiast cały proces rezerwacji to tylko cztery kroki, których wykonanie zajmie dosłownie chwilę. Wystarczy określić lokalizację i termin wynajmu, wybrać model samochodu, a następnie zdecydować, czy skorzystamy z dodatkowych opcji oraz wypełnić formularz. Dobre wypożyczanie aut gwarantują również łatwy dostęp do wszelkich informacji dotyczących kosztów oraz warunków wynajmu. Informacje na ten temat powinny znajdować się w jednej z zakładek na stronie głównej. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę, czy dana firma informuje swojego klienta o szczegółowych kosztach wypożyczenia przed finalizacją rezerwacji. Niektórzy usługodawcy nie wymagają od swoich klientów wpłacania kaucji. W takiej sytuacji możemy mieć pewność, że zapłacimy wyliczoną kwotę i nic ponadto. Jeśli decydujemy się na wynajem krótkoterminowy, sprawdźmy, czy dana wypożyczalnia zwalnia swoich klientów z limitu kilometrów oraz umożliwia wyjazd za granicę. Dzięki temu uda nam się dopasować wybór do własnych preferencji.

Jak zostało wspomniane, dobra wypożyczalnia aut powinna zadbać o elastyczność swojej oferty. Tak, aby każdy mógł dopasować ją do swoich potrzeb i możliwości. Dlatego ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest ubezpieczenie pojazdu. Zazwyczaj samochody są ubezpieczone od Odpowiedzialności Cywilnej. Jednak powinniśmy się upewnić, czy w tej cenie znajduje się również podstawowe ubezpieczenie, na przykład uszkodzeń zewnętrznych. Niektóre wypożyczalnie oferują swoim klientom dokupienie różnego rodzaju ubezpieczeń. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na pakiet pełny, który obejmuje również uszkodzenia karoserii, opon, felg oraz szyb. Carfree oferuje taką możliwość wraz z gwarancją otrzymania auta zastępczego w przypadku szkody. W końcu dochodzimy do jednej z najważniejszych kwestii, jaką jest protokół zdawczo-odbiorczy. Dobre wypożyczalnie samochodów powinna uwzględnić taki dokument podczas procedury przekazania auta. Należy również zwrócić szczególną uwagę na informacje, jakie uwzględniono w dokumencie. Nie mogą zostać pominięte żadne uszkodzenia. Jeżeli niektóre z nich będą pominięte, na podstawie protokołu będziemy zobowiązani do pokrycia kosztów naprawy. Dla dobrych wypożyczalni protokół zdawczo-odbiorczy jest elementem dokumentacji oraz zabezpieczeniem. Jednak dla firm budzących wątpliwości, niewiarygodnych może być furtką do dodatkowych zarobków wskutek pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej niewinnego klienta. W takim razie jak znaleźć dobre wypożyczalnie samochodów?

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię samochodów?

Nie ulega wątpliwości, że dobra wypożyczalnia aut powinna spełniać wszystkie powyższe kryteria, czyli posiadać: elastyczną ofertę, oddziały w największych miastach w Polsce, duży wybór samochodów, minimum formalności, przejrzyste warunki wynajmu, właściwie wypełniony protokół zdawczo-odbiorczy oraz różne pakiety ubezpieczenia. Jednak jak znaleźć taką ofertę wśród tak wielu propozycji? W tym celu możemy skorzystać z dwóch sposobów. Pierwszy z nich to tradycyjna droga pantoflowa. Wystarczy zapytać swoich znajomych o to, jakie mają doświadczenia w tej kwestii. Jeżeli opinie na temat danej firmy będą negatywne, wówczas warto skłonić się ku innej ofercie, aby uniknąć błędu. Jednak zanim wykluczymy jedną z firm, powinniśmy zweryfikować, czy kwestie budzące zastrzeżenia naszych znajomych zostały zmienione. Natomiast w przypadku pozytywnych recenzji zaleca się dodatkowe sprawdzenie tych informacji. Możemy to zrobić za pomocą drugiego sposobu na znalezienie właściwego usługodawcy. Jest to po prostu zweryfikowanie opinii na temat danej firmy w internecie. Internauci bardzo chętnie dzielą się ocenami usług, z jakich przyszło im korzystać. Bez wahania wyrażają swoje rozczarowanie, mówią o wadach, ale także podkreślają zalety danej oferty i polecają wypożyczalnie.

Dzięki temu możemy upewnić się, czy dana firma jest naprawdę warta uwagi. Nie zapominajmy, że wszystkie informacje zaczerpnięte od znajomych oraz internautów wymagają dodatkowej weryfikacji z ofertą udostępnioną na stronie usługodawcy. To na niej znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytania. Opinie innych klientów mają nam pomóc w zawężeniu wyboru. Nie zapominajmy o tym, że nasze preferencje mogą się różnić od tego, czym kierowali się podczas poszukiwań nasi znajomi lub nieznajomi.

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?
2024-02-23

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?

Ładowanie samochodu elektrycznego staje się coraz bardziej powszechnym tematem. Postęp technologiczny i rosnące zainteresowanie ekologią sprawiły, że na ulicach widzimy coraz więcej samochodów elektrycznych. Z coraz większą popularnością takich samochodów łączy się również coraz więcej wątpliwości, a te najczęściej dotyczą kwestii ładowania.


Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?
2024-02-16

Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?

Najbardziej niepozornie wyglądająca stłuczka może być źródłem wielu problemów, dlatego warto wiedzieć już wcześniej, jak się zachować, kiedy już dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Mandat za kolizję przewiduje wiele sytuacji i dla każdej z nich przypisana jest odpowiednia cena oraz liczba punktów karnych. 


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)

CarFree 2024 © Wszystkie prawa zastrzeżone

European Union

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat