Aktualności

2024-09-11

 

Co warto zobaczyć w Rzeszowie? Atrakcje Rzeszów i okolice

2024-09-11
Co warto zobaczyć w Rzeszowie? Atrakcje Rzeszów i okolice

Rzeszów to dynamicznie rozwijające się miasto. Znajdziemy tutaj wiele historycznych obiektów, ale i nowoczesne atrakcje turystyczne. Stolica województwa podkarpackiego przyciąga turystów swoimi zabytkami, urokliwymi zakątkami oraz pięknymi zielonymi terenami. Jakie są najciekawsze atrakcje w Rzeszowie i w okolicach oraz jak zaplanować transport, aby sprawnie poruszać się pomiędzy kolejnymi punktami wycieczki? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

Miasto Rzeszów otrzymało prawa miejskie w 1354 roku, a jego nazwa wywodzi się od słowiańskiego imienia RZESZ lub RZECH. Jako stolica Podkarpacia, jest miejscem zdecydowanie wartym zobaczenia. Rzeszowskie piwnice, muzea, kościoły i inne ciekawe zabytki miasta co roku przyciągają tu mnóstwo osób z Polski i zagranicy. Wiele niesamowitych miejsc znajduje się też w okolicy Rzeszowa. Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać się tutaj sam, z drugą połówką, przyjaciółmi czy z dziećmi, a także czy preferujesz spędzać czas rekreacyjnie czy w sposób bardziej edukacyjny, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne Rzeszowa.

Rynek

Zwiedzanie Rzeszowa najlepiej rozpocząć od rynku, który jest sercem stolicy województwa podkarpackiego. To idealne miejsce na spacer lub chwilę odpoczynku przy filiżance kawy. Bo pełno tu klimatycznych kawiarni, restauracji i zabytkowych kamienic, które cieszą oko.

Na rzeszowskim rynku, w samym centrum miasta znajduje się też imponujący ratusz. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Rzeszowie, który powstał w 1897 roku, ale na przestrzeni wieków był wielokrotnie przebudowywany, czemu zawdzięcza swoją obecną, atrakcyjną formę. Rzeszowski ratusz ma swoją tradycję, związaną z tym, że z jego wieży regularnie odgrywany jest hejnał autorstwa Tomasza Stańka - cenionego podkarpackiego trębacza.

Na rzeszowskim rynku znajduje się także studnia. Została wybudowana najprawdopodobniej w XVI lub XVII wieku i jej zadaniem było zapewnianie mieszkańcom wody pitnej. Co ciekawe, aż do 2001 roku nikt o niej nie wiedział - została odkryta przypadkowo podczas prac modernizacyjnych. Rynek skrywa jednak jeszcze jedną niesamowitą atrakcję - podziemną trasę turystyczną.

Rynek w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2018_Rzesz%C3%B3w,_ul._Matejki_2_i_Rynek_22-25,_Kamienice.jpg)

Rzeszowskie piwnice - podziemna trasa turystyczna

Pod płytą rynku w Rzeszowie przebiega podziemna trasa turystyczna. Choć liczy niecałe 400 metrów, na jej przejście trzeba zarezerwować około 1,5 godziny, bo obejmuje aż 25 dawnych kupieckich piwnic i 15 korytarzy, a do tego po gruntownej renowacji oferuje zwiedzającym mnóstwo angażujących atrakcji. Mowa o multisensorycznej ścieżce zwiedzania "Interaktywna Legenda", na której zmierzysz się z tematycznymi quizami i grami zręcznościowymi nawiązującymi do bogatej historii miasta.

Rzeszowskie piwnice są wewnątrz dość dobrze oświetlone, dlatego nie musisz obawiać się ciemności, ale panuje tam dość niska temperatura, zwłaszcza że miejscami schodzimy aż 10 metrów poniżej powierzchni ziemi. Jeżeli więc planujesz zejście do rzeszowskich piwnic latem, warto zabrać ze sobą cieplejsze ubranie.

To właśnie z uwagi na niską temperaturę dawniej w rzeszowskich piwnicach magazynowano towary, którymi następnie handlowano na rynku. Dzięki temu dłużej były przydatne do spożycia, a także były chronione przed kradzieżami czy pożarem. Mieszkańcy miasta traktowali też piwnice jako schron, gdy miały miejsce najazdy Tatarów.

Podziemna trasa turystyczna (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Underground_tourist_route_in_Rzesz%C3%B3w,_entry.jpg)

Plac Cichociemnych

Jeżeli zastawiasz się, co warto zobaczyć w Rzeszowie, wybierz się na Plac Cichociemnych. Znajduje się on w centrum Rzeszowa i jest miejscem upamiętniającym bohaterów II wojny światowej - Cichociemnych, czyli elitarne jednostki polskich żołnierzy szkolonych w Wielkiej Brytanii i kierowanych do okupowanej Polski w celu realizacji zadań specjalnych. Miejsce to przypomina o ich odwadze, poświęceniu i kluczowej roli w działaniach armii.

Plac Cichociemnych jest także miejscem hołdu dla 40 więźniów, którzy w czasie II wojny światowej 14 czerwca 1940 roku zostali przewiezieni z Rzeszowa do Oświęcimia. To właśnie ich nazwiska widnieją na kamieniach, które znajdują się na Placu Cichociemnych.

Plac Cichociemnych w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Underground_tourist_route_in_Rzesz%C3%B3w,_entry.jpg)

Dzielnica Żydowska Rzeszów

W niedalekiej odległości od rynku, praktycznie obok Muzeum Dobranocek, znajduje się ważny element historii miasta - Dzielnica Żydowska, którą przed wojną zamieszkiwała dość liczna społeczność żydowska. Szacuje się, że mogła ona stanowić wtedy nawet 40% ogółu mieszkańców Rzeszowa. Wiek XVIII i XIX to rozkwit dzielnicy, ale później - podczas Holokaustu - została niemal całkowicie zniszczona.

Synagogi

Rozpoznawalnymi obiektami w tych okolicach Rzeszowa są dwie synagogi - stara i nowa. Pierwsza, zwana też Staromiejską, stanowi najstarszy budynek w Polsce, który jest związany z historią polskich Żydów, natomiast budynek nowej Synagogi nie jest już obiektem sakralnym - mieści się tam Biuro Wystaw Artystycznych.

Synagoga Staromiejska w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rzesz%C3%B3w,_Synagoga_Staromiejska_w_Rzeszowie_DZolopa_2019-08-17_152252_1333.jpg)

Ośrodek Garncarski Medynia

Chcesz spróbować swoich sił w sztuce garncarskiej? Możesz to zrobić, przemieszczając się nieco dalej w okolice Rzeszowa - do niewielkiej wsi o nazwie Medynia Głogowska. To miejsce znane z tradycji garncarskich i bogate w złoża gliny. Już w XIX wieku miejscowi rzemieślnicy wytwarzali tam ceramikę, która była eksportowana na teren całej Galicji. Wizyta w Ośrodku Garncarskim Medynia to niesamowita okazja, aby pod okiem mistrzów wziąć udział w warsztatach toczenia na kole garncarskim i stworzyć unikatową pamiątkę w postaci glinianego naczynia. Obejrzysz tutaj także ciekawe ekspozycje ceramiki i poznasz działanie pieców garncarskich.

Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:O%C5%9Brodek_Garncarski_w_Medyni_G%C5%82ogowskiej_1.jpg)

Fontanna multimedialna

Jedną z rzeszowskich atrakcji, którą warto odwiedzić zwłaszcza w sezonie letnim, jest fontanna multimedialna zlokalizowana na placu Farnym. To wspaniałe miejsce na romantyczny spacer lub wieczorne wyjście z rodziną. Fontanna posiada prawie 1600 dysz, które generują różnorodne efekty wodne, od delikatnych mgiełek po spektakularne kolumny wody sięgające nawet kilkunastu metrów. W połączeniu z punktami świetlnymi, laserami i dymem dekoracyjnym zapewniają niesamowite widowisko już w dzień, a jeszcze atrakcyjniej prezentuje się oczywiście po zmroku. Całość dopełnia piękne otoczenie w postaci ozdobnych krzewów i drzew. Aby wygodnie podziwiać spektakle wodne, możesz skorzystać z dostępnych tam wolnych miejsc siedzących.

Fontanna Multimedialna w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rzeszow_fontanna_multimedialna_2.jpg)

Park Kultury i Wypoczynku

Jeżeli interesują Cię rekreacyjne atrakcje Rzeszowa, oto kolejna. Park Kultury i Wypoczynku jest położony wzdłuż rzeki Wisłok, dlatego często określa się ten teren jako Rzeszowskie Bulwary. Trasa spacerowa prowadzi od centrum Rzeszowa aż po Zalew pod Lisią Górą, a po drodze miniesz wiele ciekawych punktów, takich jak murale i pomniki znanych rzeszowiaków, place zabaw i strefy sportowe z siłownią plenerową, skateparkiem czy miejscem do gry w mini-golfa. Na terenie parku są też dostępne miejsca, gdzie można wypożyczyć rowery, hulajnogi i sprzęt wodny. Z kolei latem spacerowiczów przyciąga scena plenerowa, na której często odbywają się koncerty.

Rzeszowskie Bulwary (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rzesz%C3%B3w_(Bulwary).jpg)

Okrągła kładka dla pieszych

Dość osobliwą atrakcją Rzeszowa jest kładka dla pieszych w kształcie pierścienia o średnicy 39 metrów. Została wybudowana w 2012 roku jako pierwszy tego typu obiekt w Polsce i za sprawą swojej nietypowej budowy stała się symbolem miasta. Kładka znajduje się nad jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w tym mieście, gdzie przecina się ulica Grunwaldzka i Aleja Piłsudskiego. Takie umiejscowienie nie tylko sprawia, że piesi mogą szybko i bezpiecznie pokonać jezdnię, ale i zapewnia panoramiczny widok na centrum miasta. Kładka unowocześnia i uatrakcyjnia miejską przestrzeń zwłaszcza po zmroku, kiedy to zostaje podświetlona wielobarwnymi światłami.

Okrągła kładka dla pieszych w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Okr%C4%85g%C5%82a_k%C5%82adka_w_rzeszowie.jpg)

Rzeszowskie Muzeum Okręgowe

Jeżeli poszukujesz ciekawych, edukacyjnych atrakcji Rzeszowa, doskonałą propozycją są rzeszowskie muzea. Wybór jest całkiem duży, ale najciekawszych wystaw można spodziewać się zwłaszcza w Muzeum Okręgowym przy ulicy 3 maja. Są tam dostępne różnorodne zbiory - z dziedziny archeologii, numizmatyki, sztuki czy militariów. Ważną rolę odgrywa także księgozbiór liczący ponad 51 tysięcy woluminów, wśród których znajdziemy wiele pozycji związanych tematycznie z Rzeszowem. Trzeba jednak wiedzieć, że ulokowane w Rzeszowie Muzeum Okręgowe ma kilka oddziałów, a dużą popularnością cieszy się zwłaszcza jeden z nich - Muzeum Etnograficzne.

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rzeszow_Muzeum_Okregowe.jpg)

Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne do idealny wybór dla tych, którzy chcą zgłębić historię i kulturę regionu Podkarpacia. Zgromadzone tutaj zbiory sprawiają, że obiekt ten stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy na temat obrzędów i tradycji regionalnych. Znajdziesz tutaj zarówno rękodzieła artystyczne, jak i użytkową sztukę ludową z zakresu garncarstwa, tkactwa czy kowalstwa. To muzeum ma szansę zainteresować także najmłodszych, bowiem znajduje się tutaj kolekcja ponad 150 zabawek z drewna zaprojektowanych i wykonanych przez Stanisława Naroga z Żołyni.

Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:6_Rynek_Street_in_Rzesz%C3%B3w,_Muzeum_Etnograficzne.jpg)

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowie

Wybierając się w nieco dalsze okolice Rzeszowa, a konkretnie do miejscowości Kolbuszowa oddalonej o około 30 km od Rzeszowa, możesz zwiedzić kolejną instytucję promującą dziedzictwo kulturowe Podkarpacia - Muzeum Kultury Ludowej. A zdecydowanie warto to zrobić, jeśli chcesz przeżyć nie tylko edukacyjne, ale i relaksujące doświadczenie, bo oprócz tradycyjnego oglądania wystaw znajduje się tutaj skansen z różnymi obiektami prezentującymi rozwój drewnianej architektury wiejskiej. Czeka Cię więc przyjemny spacer połączony z oglądaniem tradycyjnych stodół, spichlerzy, kuźń, wiatraków, karczm, młynu wodnego, studni, piwnic czy kapliczek. To wprost idealne miejsce dla tych, którzy pragną odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowie, Młyn Wodny (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Skansen_Kolbuszowa_m%C5%82yn_wodny_z_%C5%BBo%C5%82yni_Dolnej_03.09.2010_p2.jpg)

Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek to wyjątkowe miejsce na mapie Rzeszowa, które zabierze Cię w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa. Zobaczysz tu kultowe postacie z bajek takich jak "Reksio", "Miś Uszatek", "Koziołek Matołek" czy "Bolek i Lolek". Ekspozycje obejmują także rekwizyty związane z produkcjami zagranicznymi takimi jak Krecik, Smerfy, Pszczółka Maja czy Muminki. To oryginalne przedmioty i dekoracje, które były wykorzystywane na planach filmowych.

Do Muzeum Dobranocek warto wybrać się z dziećmi, aby miały okazję poznać ulubionych bohaterów bajek oglądanych przez ich rodziców i dziadków. Zwiedzanie jest o tyle ciekawe, że oprócz wystaw są tutaj także pokazy filmowe i interaktywne stanowiska. Rzeszowskie Muzeum Dobranocek to jedyny tego typu obiekt w Polsce, a inicjatorem jego powstania jest kolekcjoner i miłośnik animacji - Wojciech Jama.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Teatr_Maska_i_Muzeum_Dobranocek_w_Rzeszowie.jpg)

Letni Pałac Lubomirskich

Kolejną z atrakcji Rzeszowa jest Letni Pałac Lubomirskich. To urokliwa rezydencja położona praktycznie w samym centrum Rzeszowa. Został wybudowany najprawdopodobniej pod koniec XVII wieku jako letnia siedziba magnackiej rodziny Lubomirskich, wykorzystywana zarówno do odpoczynku, jak i do organizowania zabaw. Obecnie swoją siedzibę w Pałacu Lubomirskich ma Okręgowa Izba Lekarska, dlatego wnętrza nie są dostępne dla zwiedzających, ale z zewnątrz budowla wciąż zachwyca swoją majestatycznością. Została wzniesiona w stylu klasycystycznym i wyróżnia się harmonijną bryłą oraz symetrią.

Mijając Letni Pałac Lubomirskich i udając się w stronę Alei pod Kasztanami, warto zwrócić uwagę na trzy secesyjne wille. To urokliwe budynki, stworzone w duchu secesyjnym i neobarokowym. Atrakcyjnie prezentuje się też kamienica zlokalizowana na skrzyżowaniu alei Lubomirskich z ulicą 3 Maja i Zamkową.

Letni Pałac Lubomirskich (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rzesz%C3%B3w_-_Letni_Pa%C5%82ac_Lubomirskich_(cropped)2.jpg)

Zamek Lubomirskich

Gdy zakończysz spacer po głównym placu miasta, możesz skierować się w stronę ulicy 3 maja, która zaprowadzi się do kolejnej atrakcji - Zamku Lubomirskich. To ważny punkt zwiedzania Rzeszowa, o bogatej historii. Początkowo rzeszowski Zamek Lubomirskich funkcjonował bowiem jako więzienie, później - w czasie II wojny światowej - jako siedziba władz okupacyjnych, a następnie ponownie jako miejsce dla skazanych - aż do 1981 roku. W czasach II wojny światowej i w czasach PRL dokonywano tu tortur i egzekucji, głównie na działaczach antykomunistycznych, członkach ruchu oporu i żołnierzach Armii Krajowej.

Wnętrze obiektu nie jest dostępne dla zwiedzających, bo obecnie mieści się tam Sąd Okręgowy, ale można oglądać dziedziniec i ogrody zamkowe. Latem organizowane są tutaj liczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty czy wystawy. Są jednak plany na to, aby w przyszłości zamek został przekształcony w muzeum, co umożliwiłoby oglądanie jego wnętrz i zgromadzonych w nim eksponatów.

Historyczną ciekawostką jest również to, że początkowo Zamek Lubomirskich w Rzeszowie był zamieszkiwany przez rodzinę Ligęzów, a dopiero w XVII wieku dostał się w ręce rodu Lubomirskich. Warto też wiedzieć, że obecna forma zamku to efekt praktycznie całkowitej odbudowy, bo konstrukcja z XVI wieku nie przetrwała próby czasu. W oryginalnym stanie zachowana jest jedynie brama wejściowa, mury oraz baszta.

Zamek Lubomirskich w Rzeszowie jest dość ciekawą budowlą. Ma kształt czworoboku z narożnymi bastionami i otoczony jest fosą, co nadaje mu wyjątkowego uroku. W jego wyglądzie uwidaczniają się cechy architektury obronnej i rezydencjalnej, typowe dla XVII-wiecznych założeń magnackich.

Zamek Lubomirskich w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zamek_Lubomirskich_w_Rzeszowie.jpg)

Kościół Farny

Kościół pw. św. Stanisława i św. Wojciecha, określany w skrócie jako "Farny", jest położony przy ulicy 3 maja. Został wzniesiony w XIV wieku i obecnie jest najstarszą zachowaną budowlą w Rzeszowie. Atrakcja przyciąga nie tylko osoby, które poszukują modlitewnego skupienia, ale i tych, których fascynuje jego architektura. Fasada świątyni utrzymana jest bowiem w stylu gotyckim, a obok uzupełnia ją charakterystyczna wieża z hełmem barokowym. Również wnętrze kościoła zachwyca barokowymi ołtarzami i obrazami sakralnymi, choć niestety niektóre oryginalne elementy, np. organy, nie przetrwały II wojny światowej i musiały zostać zastąpione nowymi.

Kościół Farny w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rzesz%C3%B3w,_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_farny_p.w._%C5%9B%C5%9B._Stanis%C5%82awa_i_Wojciecha,_1434,_1623,_1754_danz_004.jpg)Wnętrze Kościoła Farny w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rzesz%C3%B3w,_fara_2.JPG)

Stary Cmentarz

Co warto jeszcze zobaczyć w Rzeszowie? W mieście znajduje się też Stary Cmentarz, który z pewnością zaciekawi miłośników historii i sztuki, zafascynowanych melancholijnym urokiem dawnych nekropolii. Obiekt rozciąga się od ulicy Targowej aż do rzeki Wisłok. Spoczywa tu wielu zasłużonych mieszkańców Rzeszowa, między innymi ostatni właściciel z rodu Lubomirskich - Franciszek Ksawery Lubomirski, wybitny pedagog Leopold Szersznik, a także żołnierze i inni bohaterowie walk o wolność Polski.

Stary Cmentarz to nie tylko miejsce hołdu i refleksji nad ludzkim życiem, ale także okazja do zobaczenia prawdziwych dzieł sztuki sepulkralnej. Zachowane tutaj nagrobki prezentują różnorodne style, od klasycyzmu po neogotyk, a wiele z nich jest ozdobionych inskrypcjami i rzeźbami.

Stary Cmentarz w Rzeszowie (źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stary_Cmentarz_w_Rzeszowie,_groby.jpg)

Atrakcje w okolicy Rzeszowa w promieniu 100 km

Rzeszów to nie tylko zabytki i atrakcje miejskie. W okolicy znajduje się wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w regionie. Około 100 km na południe od Rzeszowa znajduje się Jezioro Solińskie, nazywane „Bieszczadzkim Morzem”. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek, gdzie można uprawiać sporty wodne, wędkować lub po prostu relaksować się na plaży. W okolicy jeziora znajdują się również liczne szlaki turystyczne, prowadzące przez malownicze Bieszczady.

Bieszczady to raj dla miłośników przyrody i górskich wędrówek. Oferują szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności oraz piękne widoki na pasma górskie i doliny. Warto wybrać się na trekking na Połoninę Wetlińską lub Caryńską, aby podziwiać niesamowite krajobrazy. 

Perłą renesansowej architektury jest położony około 80 km od Rzeszowa Zamek w Krasiczynie. Słynie on z pięknych attyk i wież oraz malowniczych ogrodów. To doskonałe miejsce na jednodniową wycieczkę z Rzeszowa. 

Jak dotrzeć do Rzeszowa?

Jak widać, stolica Podkarpacia oferuje multum możliwości ciekawego spędzenia czasu, dlatego chyba nikt nie ma już wątpliwości, że warto odwiedzić Rzeszów. Pozostaje jedynie kwestia tego, jak logistycznie zaplanować taką wycieczkę.

Rzeszów to ważny węzeł komunikacyjny na mapie Polski, co sprawia, że dotarcie do miasta jest łatwe i wygodne bez względu na środek transportu. Dzięki autostradom i drogom ekspresowym Rzeszów jest dobrze skomunikowany z innymi dużymi miastami w Polsce. Autostrada A4 łączy miasto z Krakowem, Wrocławiem i resztą kraju, co pozwala na szybki dojazd do stolicy Podkarpacia.

Rzeszów posiada też rozbudowaną sieć połączeń kolejowych, które łączą miasto z Warszawą, Krakowem, Lublinem i Wrocławiem. Taka podróż w dzisiejszych czasach zajmuje kilka godzin. Do Rzeszowa można również przylecieć samolotem. Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znajduje się około 10 km od centrum miasta. Obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe.

Faktem jest jednak, że najwygodniejszą opcją przemieszczania się jest samochód, zwłaszcza jeśli zamierzasz zwiedzać też atrakcje w okolicy Rzeszowa i swobodnie poruszać się po całym województwie podkarpackim albo wyruszyć w jeszcze dalsze rejony. To rozwiązanie jest też najbardziej rozsądne, gdy chcesz podróżować z rodziną albo z grupą znajomych. Jeżeli nie masz własnego samochodu, skorzystaj z usług wypożyczalni samochodów Rzeszów. Wypożyczonym samochodem będziesz mógł bezpiecznie i swobodnie poruszać się po mieście oraz odkrywać liczne atrakcje bez zamartwiania się o rozkłady jazdy komunikacji miejskiej czy dodatkowe przesiadki.

W zależności od tego, gdzie znajduje się punkt startowy Twojej podróży, możesz odebrać auto z oddziału CarFree zlokalizowanego w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi lub Katowicach. Na Twoje życzenie możemy też podstawić samochód w inną, dowolnie wybraną przez Ciebie lokalizację w Polsce, np. w rejon lotniska w Rzeszowie. Sprawdź wypożyczalnię samochodów Rzeszów lotnisko.

Wypożyczalnia samochodów Rzeszów – gdzie wynająć auto w Rzeszowie?

W Rzeszowie znajdziesz wiele wypożyczalni samochodów, które oferują różnorodne modele – od kompaktowych aut miejskich po większe SUV-y. Wypożyczalnia samochodów CarFree to jedna z wiodących wypożyczalni w Polsce. Oferuje szeroki wybór nowoczesnych samochodów, w tym również ekologicznych modeli elektrycznych. Wynajem auta w Rzeszowie jest prosty – wystarczy wypełnić formularz online. Wcześniej warto dokładnie zapoznać się z ofertą wypożyczalni, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie. 

Wynajem aut Rzeszów – jaki samochód wybrać?

Jeśli chcesz, żeby zwiedzanie Rzeszowa i okolic było jeszcze bardziej komfortowe, warto wynająć nowoczesne auto z wypożyczalni samochodów Rzeszów. W naszej ofercie znajdziesz samochody z różnych segmentów – SUV, crossover, premium, samochody dostawcze, samochody elektryczne. Każdy, nawet ten najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dla siebie. W trosce o Twoje bezpieczeństwo, wszystkie samochody są regularnie sprawdzane pod kątem technicznym i objęte pakietem niezbędnych ubezpieczeń.

Idealnym rozwiązaniem na podróże zarówno miejskie, jak i te długodystansowe są samochody typu SUV lub modele elektryczne. Świetnym wyborem dla osób, które cenią sobie ekologię i luksus, jest Tesla model 3. Ten elektryczny sedan pozwala na pokonywanie długich dystansów bez konieczności częstego ładowania. Co więcej, sprawdzi się zarówno na miejskich drogach, jak i na autostradach.

Wartym uwagi SUV-em klasy premium jest też Audi Q8. To auto na wynajem zapewni komfort i przestronność podczas podróży z rodziną lub przyjaciółmi. Poradzi sobie zarówno na miejskich drogach, jak i na bardziej wymagających trasach. Sprawdź, jak wynająć samochód osobowy.

Wypożyczalnia samochodów Rzeszów

Rzeszów i jego okolice to miejsce pełne atrakcji dla każdego turysty, niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, przyrody czy nowoczesnych atrakcji. Wynajem samochodu w Rzeszowie to świetny sposób na wygodne i swobodne zwiedzanie miasta oraz pobliskich miejsc. Dzięki nowoczesnym i komfortowym autom Twoja podróż będzie jeszcze bardziej przyjemna. 

Oferujemy wynajem bez kaucji i bez limitu kilometrów. Wszystkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego. Chcesz wypożyczyć samochód w Rzeszowie? Zadzwoń do nas: +48 794 500 550!

1.    Jakie dokumenty są potrzebne, żeby wypożyczyć samochód?

Do wypożyczania auta potrzebne będą prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport.

2.    Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby wypożyczyć samochód?

Jeśli chcesz wypożyczyć auto, musisz mieć skończone 21 lat i mieć prawo jazdy ważne od co najmniej roku.

3.    Czy wypożyczalnia samochodów CarFree zapewnia ubezpieczenie auta?

Tak, do każdego wypożyczonego samochodu dostajesz pakiet podstawowych ubezpieczeń – AC, OC i Assistance.

Czy są miejsca do parkowania w Rzeszowie?

Rzeszów oferuje płatne strefy parkowania, ale można znaleźć też darmowe parkingi, m.in. przy Hali Podpromie i przy moście Zamkowym.

Data aktualizacji artykułu: 02.12.2024

Kazimierz Dolny - atrakcje, co warto zwiedzić w Kazimierzu i okolicach?
2025-01-16

Kazimierz Dolny - atrakcje, co warto zwiedzić w Kazimierzu i okolicach?

Kazimierz Dolny przyciąga turystów licznymi zabytkami, ale i malowniczym położeniem nad rzeką Wisłą. Jeżeli więc szukasz pomysłu na weekendowy wyjazd z najbliższymi, warto tutaj zajrzeć. Zapraszamy do przejrzenia naszego przewodnika, z którego dowiesz się więcej na temat największych atrakcji Kazimierza Dolnego i okolic oraz poznasz prosty sposób na wygodne zorganizowanie takiej wycieczki. 


Za co można stracić prawo jazdy w Polsce?
2025-01-15

Za co można stracić prawo jazdy w Polsce?

Jesteś świadomym i uważnym kierowcom, który zawsze przestrzega przepisów? A może czasami zdarza Ci się je złamać, bo przecież nic i tak się nie stanie? Prowadzenie pojazdów to ogromna odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za innych. Utrata prawo jazdy może być jedną z najlżejszych kar, jakie możemy otrzymać za złamanie przepisów. Sprawdź, za co można stracić prawo jazdy i zadbaj o bezpieczeństwo na drodze!


Szlak orlich gniazd samochodem - co warto zobaczyć i co zwiedzić?
2025-01-14

Szlak orlich gniazd samochodem - co warto zobaczyć i co zwiedzić?

Szlak Orlich Gniazd to jedna z najciekawszych tras turystycznych w Polsce, rozciągająca się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Szlak prowadzi przez malownicze okolice, pełne ruin średniowiecznych zamków i warowni, wzniesionych na wapiennych wzgórzach. Sprawdź, na co jeszcze natrafisz podróżując Szlakiem Orlich Gniazd.


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Zaakceptuj wszystkie', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli nie wyrażasz zgody na korzystanie przez nas z plików cookie innych niż niezbędne pliki cookie, prosimy kliknij 'Odrzuć wszystkie'. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zarządzaj cookies'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat