wynajem aut carfree - rent a car fb
dymek Infolinia 24 H (+48) 794 500 550
wypożyczalnia samochodów Jesteśmy w całej polsce
PL
menu MENU

Zarezerwuj samochód

to samo miejsce podstawienia i zwrotu
Data i godzina odbioru auta
Data i godzina zwrotu auta

Miejsce podstawienia

Miejsce zwrotu

Godzina odbioru

Godzina zwrotu

Data podstawienia

Data zwrotu

TYLKO 4 KROKI

wynajem samochodów

Teraz łatwo, szybko i bezpiecznie dokonasz rezerwacji online wybranego samochodu

BRAK KAUCJI

wypożyczalnia samochodów

Nie pobieramy kaucji od naszych Klientów za wynajem samochodu

PODSTAWIENIE ZA DARMO

wynajem aut

Podstawienia samochodów wykonujemy za darmo na wszystkich lotniskach w Polsce dla rezerwacji od 7 dni

CAŁODOBOWA OBSŁUGA

wynajem długoterminowy samochodów

Zapewniamy całodobowe wsparcie telefoniczne - dzięki temu zawsze możesz liczyć na naszą pomoc

SPECJALNIE DLA CIEBIE BOGATA FLOTA NOWYCH AUT

WYPOŹYCZALNIA SAMOCHODÓW ŚWIĘTOCHŁOWICE

Świętochłowice to jedno z miast położonych w regionie Górnego Śląska – w województwie śląskim. Jest to region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Samo miasto położone jest nad Rawą umiejscowioną w południowej części Wyżyny Śląskiej. Ciekawostką jest to, że jest to jedno z najmniejszych miast na prawach powiatu i jednocześnie trzecie pod względem gęstości zaludnienia w Polsce. Świętochłowice otrzymały prawa miejskie w połowie XX wieku, a głównym motorem rozwojowym jest tutaj przemysł hutniczy i górniczy.

W Świętochłowicach można znaleźć wiele zabytków nawiązujących do tradycji hutniczych i górniczych oraz zabytków architektonicznych. W samym mieście, jak i w jego okolicach znajdą się również miejsca dla osób, które lubią wypoczynek wśród zieleni.

Przemieszczanie się po mieście, można znacznie sobie ułatwić decydując się na wynajem samochodów Świętochłowice. Takie usługi oferuje między innymi Carfree – najtańsza wypożyczalnia samochodów w Świętochłowicach. W swojej flocie ma nowoczesne pojazdy, które pogrupowane są w kilka segmentów, zależnie od standardu samochodu. Dodatkowo przygotowane do odbioru są samochody wielu popularnych marek, co powoduje, że praktycznie każdy znajdzie idealny dla siebie samochód niezależnie czy szuka niewielkiego pojazdu do poruszania się po mieście, czy też potrzebuje czegoś, co sprawdzi się podczas dłuższego wypadu na łono natury. Wśród przygotowanych propozycji są także samochody dostawcze i busy do przewozu większej ilości osób.

Decydując się na wynajem aut w Świętochłowicach wraz z Carfree, można liczyć między innymi na:

 • możliwość zarezerwowania samochodu przez internet;
 • podstawienie samochodu we wskazane wcześniej miejsce bez dodatkowych opłat;
 • profesjonalną obsługę i pomoc na każdym etapie korzystania z usług;
 • dostęp do nowoczesnej floty samochodów;
 • możliwość wyboru okresu wynajmu samochodu;
 • dostęp do szeregu usług dodatkowych.

Wypożyczalnia samochodów Świętochłowice bez kaucji, to także brak limitu kilometrów czy godzin. Korzystanie z proponowanych przez nią usług jest zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort podróżowania, bez konieczności martwienia się o jakiekolwiek ograniczania.

Krótki przewodnik po mieście Świętochłowice – wynajem aut bez kaucji w Świętochłowicach

Pierwsze wzmianki o Świętochłowicach można znaleźć już w dokumentach pochodzących z początku XIV wieku. Pojawiają się też wcześniejsze zapisy dotyczące jednej z dzielnic miasta. Węgiel na tych terenach zaczęto poszukiwać na początku XIX wieku, a już w 1825 roku została uruchomiona pierwsza kopalnia, która nazywała się Król Saul. W okresie II wojny światowej w regionie Świętochłowic znajdowały się filie większych obozów koncentracyjnych, w tym z KL Auschwitz. Po wojnie miasto zaczęło się powoli odradzać. Chociaż restrukturyzacja górnictwa i hutnictwa przyczyniła się do wzrostu bezrobocia w regionie.

Odwiedzając Świętochłowice, warto zwrócić szczególnie uwagę na XIX wieczną zabudowę mieszkalną i administracyjną. Ciekawie prezentują się także obiekty architektury sakralnej. Do najciekawszych miejsc zalicza się między innymi kamienice wzniesione w II połowie XIX wieku. Są to tak zwane familokami. Spacerując po centrum miasta, można zobaczyć także kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także kościół ewangelicki im. Jana Chrzciciela z początku XX wieku. Osoby zainteresowane historią regionu powinny zobaczyć również stary cmentarz założony w 1896 roku. W poznawaniu dziejów tego miasta pomocna będzie również wizyta w Muzeum Powstań Śląskich, które zostało założone w 2012 roku.

Z uwagi na historię miasta i regionu w Świętochłowicach można zobaczyć wiele pomników i tablic upamiętniających tragiczne wydarzenia m.in. ofiary II powstania śląskiego czy pomnik ofiar faszyzmu i stalinizmu.

Dla odrobiny wytchnienia, po zwiedzeniu miasta można udać się do parku miejskiego będącego częścią Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka, do którego należy także kąpielisko i lodowisko. Jest to idealne miejsce na rodzinny spacer.

Dla ułatwienia sobie poruszania się po mieście, warto zdecydować się na wynajęcie samochodu. Oferta, jaką przygotowała wypożyczalnia samochodów Świętochłowice pozwala na dobranie pojazdu idealnego do poruszania się po wszystkich zakamarkach miasta. Można zdecydować się również na wynajęcie pojazdu, który sprawdzi się w dłużnych trasach i udać się na zwiedzanie okolicznych atrakcji lub położonych niedaleko większych miast takich jak chociażby Chorzów czy Katowice.

CZEKAMY NA CIEBIE W 17. LOKALIZACJACH W POLSCE
zobacz oddziały
-->
SKONTAKTUJ SIĘ Z CARFREE
wynajem aut carfree - rent a car
 • Obsługa rezerwacji:
 • rezerwacje@carfree.pl
 • Biuro Obsługi Klienta:
 • biuro@carfree.pl
 • Dział Marketingu:
 • marketing@carfree.pl
 • Dział księgowości
 • ksiegowosc@carfree.pl
wynajem samochodów bez kaucji