Aktualności

2018-02-28

 

Korzystasz z usług lotniska Modlin? Poznaj najważniejsze procedury!

2018-02-28
Korzystasz z usług lotniska Modlin? Poznaj najważniejsze procedury!

Lotnisko Warszawa – Modlin funkcjonuje od 2012 roku i cieszy się rosnącym zainteresowaniem podróżnych, obsługując każdego roku kilka milionów klientów. Wśród nich znajduje się wiele osób, które pierwszy raz korzystają z usług tego lotniska albo w ogóle decydują się na pierwszy w swoim życiu lot, co obok ekscytacji, niesie też sporo stresu. Dlatego też nasza wypożyczalnia samochodów Carfree, funkcjonująca przy lotnisku Warszawa Modlin, przygotowała dla Państwa najważniejsze informacje – o przygotowaniach do lotu, wizycie na lotnisku oraz tym, co najbardziej istotne dla podróżujących. Zaczynamy!

Przed podróżą
Pierwszą rzeczą o jaką trzeba zadbać to oczywiście odnalezienie odpowiedniego lotu i zarezerwowanie go – w dzisiejszych czasach nie jest to problemem, ponieważ porty lotnicze mają swoje strony z wykazami lotów i formularzami rezerwacji miejsca. Nie inaczej jest w przypadku lotniska Modlin – przejrzysta oraz intuicyjna witryna pozwoli zakupić bilet w odpowiednim terminie.

UWAGA!
Po rezerwacji biletu koniecznie wydrukuj go!

Co więcej - otrzymasz kartę pokładową, którą również należy wydrukować i mieć przy sobie na lotnisku – koniecznie trzeba o tym pamiętać! Kolejną kwestią jest spakowanie się – o tym obowiązku wie każdy, jednak nie każdy wie, że obowiązuje go określony typ i wielkość bagażu podręcznego. W przypadku lotniska Modlin i przewoźnika Ryanair mowa tutaj o trzech sztukach bagażu, do których przewożenia uprawniony jest każdy pasażer:
- dużym bagażu podręcznym o wadze do 10 kg,
- małym bagażu podręcznym,
- bagażu rejestrowany, do 30 kg.
Zanim wyruszysz w drogą na lotnisko Modlin, sprawdź czy z Twoim lotem nie ma problemów – np. czy ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne nie został odwołany lub opóźniony. Pamiętaj też o tym, by dowiedzieć się nieco więcej o kwestiach związanych z parkingami – w Modlinie są dwa: krótko- i długoterminowy. Jeżeli przylatujesz do portu lotniczego w Modlinie, zadbaj o wynajem samochodu, dzięki któremu podróżowanie po Warszawie będzie łatwiejsze. Nasza warszawska wypożyczalnia aut chętnie pomoże Ci o to zadbać.

Odprawa na lotnisku Modlin
Odprawa przebiega bardzo podobnie, jak na innych portach lotniczych, ponieważ przepisy jasno ją określają. Najważniejsze elementy odprawy to:

 • Przybycie na lotnisko i sprawdzenie tablicy odlotów, dzięki czemu dowiesz się do jakiego stanowiska podejść;
 • Nadanie bagażu przy odpowiednim stanowisku, przedstawienie dowodu osobistego/paszportu/karty pokładowej i innych niezbędnych dokumentów;
 • Zameldowanie się do kontroli bezpieczeństwa, sprawdzenie pasażerów i bagażu przez pracowników lotniska – za pomocą specjalnej bramki bezpieczeństwa;
 • Skierowanie się do odpowiedniej bramki i zameldowanie w hali odlotów – tutaj następuje oczekiwanie na lot, możliwe jest zaopatrzenie się w napoje czy przekąski;
 • Ponowne okazanie karty pokładowej i skierowanie się do autobusu lub bezpośrednio do samolotu;
 • W samolocie wystarczy odnaleźć swoje miejsce, umieścić bagaż, zapiąć pasy i… cieszyć się lotem!

Nasza wypożyczalnia samochodów przy lotnisku Modlin działa już od jakiegoś czasu i chętnie wspieramy Państwa na każdym etapie współpracy. Możemy zapewnić, że sama odprawa nie jest problematyczna, wszelkie informacje są przekazywane pasażerom w bardzo przystępny sposób, a dodatkowo do dyspozycji klientów lotniska są pracownicy, zawsze chętnie udzielający odpowiedzi na wszelkie pytania. Aby dowiedzieć się wszystkiego jak najbardziej szczegółowo, warto również odwiedzić stronę portu lotniczego Warszawa – Modlin, gdzie informacje przekazane są bardzo skrupulatnie.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Oczywiście podane wyżej informacje to absolutne podstawy, dzięki którym możliwe jest bezstresowe przygotowanie się do lotu i przejście odprawy bez najmniejszych problemów. Jednakże jest jeszcze kilka innych rzeczy, o których warto wiedzieć – nasza wypożyczalnia samochodów postara się przedstawić je jak najdokładniej!

 • Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną lub z ograniczoną sprawnością ruchową,  udaj się do pierwszego punktu odprawy Check-In – oznaczenia są zauważalne dla każdego. Jeżeli chodzi o kontrolę bezpieczeństwa – ta przeprowadzana jest dla osób niepełnosprawnych poza kolejnością.
 • Jeżeli masz jakikolwiek problem, pytanie lub chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o odprawie będąc już na lotnisku – możesz skorzystać ze specjalnego przycisku SOS. Słupki z takim przyciskiem umieszczone zostały na porcie lotniczym Modlin przed halą odlotów.
 • Wynajem samochodów w Modlinie jest możliwy zarówno przed przyjazdem/przylotem, jak również na miejscu – wystarczy udać się do odpowiedniego punktu i zapytań o wynajem auta.
 • Podobnie jak w przypadku osób niepełnosprawnych, poza kolejnością obsługiwane są również kobiety w ciąży. Warto posiadać przy sobie zaświadczenie wystawione przez lekarza, potwierdzające możliwość lotu – być może obsługa lotniska zażąda takiego dokumentu. Na lotnisku Modlin rodzice mogą korzystać z trzech specjalnych pomieszczeń do przewijania dzieci.
 • Warto przed skorzystaniem z usług linii lotniczych sprawdzić, jakie prawa i obowiązki posiada pasażer – ich pełen wykaz znajduje się tutaj.
 

Na stronie internetowej lotniska Warszawa Modlin, zamieszczone zostały wszelkie niezbędne informacje – nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również biznesowych, dlatego warto ją odwiedzić.

Wynajem samochodów – jak wyglądają procedury?
Nasza wypożyczalnia samochodów pragnie przedstawić również najważniejsze informacje z zakresu usługi, jaką jest wynajem aut na lotnisku Modlin. To usługa skierowane nie tylko do przybywających do Warszawy, ale również mieszkańców oraz klientów biznesowych.

Rezerwacja samochodu możliwa jest za pośrednictwem strony internetowej – znajduje się tam specjalny formularz, w którym zamieszczone zostały niezbędne opcje. Państwo, jako wynajmujący samochodu, określacie datę wynajmu, wybieracie określony model i wszelkie dodatkowe opcje jakie Was interesują. W ten sposób możecie być pewni, że po przylocie na lotnisko Modlin, czekać będzie na Was wybrany pojazd.

Formalności jest bardzo niewiele – aby skorzystać z pojazdu, wystarczy przedstawić dokument tożsamości i mieć przy sobie prawo jazdy. Nie pobieramy jakiejkolwiek kaucji za wynajem samochodów, a nasza wypożyczalnia aut udziela pozwolenia na wyjazdy zagraniczne. Co więcej – nie musicie Państwo obawiać się limitu kilometrów i możecie skorzystać z akcesoriów, takich jak nawigacja GPS czy fotelik dla dziecka.
Warto widzieć, że nasza wypożyczalnia samochodów przygotowała ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak również biznesowych, polecając:
- wynajem krótkoterminowy na maksymalnie kilka dni,
- wynajem średnioterminowy, np. na kilka tygodni czy miesięcy,
- wynajem długoterminowy, na wiele miesięcy.
Dbając o zadowolenie wszystkich klientów, stworzyliśmy ofertę na wynajem samochodów sprawnych technicznie, czystych i reprezentujących różne segmenty, dzięki czemu każdy z Państwa będzie miał możliwość wybrania modelu, spełniającego Wasze oczekiwania – zarówno pod kątem standardu, jak również ceny.

Zapraszamy!
Zarówno do skorzystania z bogatej oferty lotów, jaka znajduje się na lotnisku Warszawa Modlin, jak również do korzystania z usług naszej wypożyczalni samochodów – dzięki niej będziecie mieli możliwość bezproblemowego podróżowania do Warszawy i nie tylko. Jesteśmy w stanie spełniać wszelkie oczekiwania klientów, ponieważ to Państwo jesteście dla nas najważniejsi!

 
Skontaktuj się z CarFree

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat