Aktualności

2019-02-08

 

Wynajęcie auta z wypożyczalni jest drogie. Prawda czy fałsz?

2019-02-08
Wynajęcie auta z wypożyczalni jest drogie. Prawda czy fałsz?

W życiu każdego z nas pojawiają się takie momenty, w których nie możemy korzystać z własnego samochodu. Zazwyczaj są to sytuacje niespodziewane, dlatego wtedy staramy się jak najszybciej znaleźć jakiś pojazd zastępczy.

Zastanawiamy się, czy poruszać się taxi, komunikacja miejską czy samochodem wypożyczonym. Przeliczamy koszty i bardzo często w efekcie bierzemy pod uwagę właśnie wzięcie samochodu z wypożyczalni. Czy będzie to rzeczywiście opłacalne finansowo?

Przeczytaj ten artykuł i zorientuj się, ile kosztuje wynajem samochodu w różnych opcjach i na jakie koszty dodatkowe trzeba się przygotować.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Omawiając standardowy wynajem samochodu, cena za dobę może być różna, zależna przede wszystkim od stawek obowiązujących w konkretnej wypożyczalni. Zazwyczaj wypożyczenie samochodu wychodzi zdecydowanie taniej niż kilkukrotne skorzystanie z usług sieci taxi w ciągu jednego dnia. Dlatego taką opcją są zainteresowani zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy, którzy korzystają z pojazdów w celach służbowych i często przemieszczają się z punktu do punktu.

Konkurencyjne wypożyczalnie, oferujące dogodne oferty cenowe, najczęściej mają stawki w okolicy 80 zł za dobę przy wynajmie krótkoterminowym. Decydując się na wynajem samochodu na miesiąc lub dłużej, koszt w przeliczeniu na każdy dzień będzie oczywiście o wiele niższy. Cena za dobę użytkowania pojazdu jest też zależna od klasy samochodu.

Za jakie opcje można dopłacić?

Najlepsze wypożyczalnie oferujące wynajem samochodu osobowego, w cenie najmu udostępniają także pełne ubezpieczenie. To niezwykle korzystne dla klientów rozwiązanie, ponieważ zapewnia im pełną ochronę i duże poczucie bezpieczeństwa. A jak wiadomo, wypadek lub stłuczka drogowa zazwyczaj pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Pełne ubezpieczenie pojazdu to także ochrona w momencie jego kradzieży, dlatego warto zwrócić na tę kwestię uwagę, wybierając konkretną wypożyczalnię.

Dobrze jest też wiedzieć, że najlepsze wypożyczalnie samochodów na rynku oferują też inne promocje, które znacząco ograniczają dodatkowe koszty związane z wypożyczeniem samochodu. Na przykład w przypadku wypożyczalni carfree.pl jest to podstawienie samochodu za darmo na wszystkie lotniska w Polsce, jeśli zamawiamy wypożyczenie na okres od 7 dni.

Inne popularne opcje, za które można dopłacić, to na przykład doposażenie samochodu w foteliki dziecięce czy nawigację lub kamerkę. Natomiast kierowcy planujący wyjechać wypożyczonym samochodem poza granicę Polski powinni też liczyć się z dopłatą z tego tytułu. Wyjazd za granicę powinien też być zgłoszony do wypożyczalni. Jest to związane przede wszystkim z ustaleniem kwestii polisy na samochód.

Wynajmujesz samochód? Pamiętaj o kaucji!

Większość wypożyczalni samochodów pobiera kaucję zabezpieczającą podczas podpisywania umowy, dlatego warto być na to przygotowanym. Jednak nie wszystkie. Na rynku działają też takie firmy, które tego nie praktykują i np. w ramach organizowanych promocji oferują krótkoterminowe wypożyczenie niektórych modeli samochodów bez żadnych kaucji.

Polityka paliwowa wypożyczalni samochodów

Poza kosztem wynajmu samochodu dodatkowym wydatkiem związanym z użytkowaniem pojazdu jest zakup paliwa. Warto jednak wiedzieć, jak wygląda polityka paliwowa w wypożyczalni, którą bierzemy pod uwagę, bo w różnych firmach kształtuje się to w inny sposób. Najpopularniejszą opcją jest zwrot pojazdu z taką samą ilością paliwa, jak przy odbiorze. Niektóre firmy udostępniają też możliwość podstawienia pojazdu z pełnym bakiem, gdzie paliwo opłaca się z góry w formie przedpłaconej. Wypożyczalnie mogą też mieć oferty z pełnym bakiem w cenie wynajmu, ale zazwyczaj jest to opcja dostępna w wynajmie średnioterminowym lub dłuższym.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu na weekend?

Najem samochodu osobowego jest doskonałą opcją także wtedy, gdy planujemy wyjechać gdzieś na weekend, a akurat nie możemy używać własnego pojazdu. Koszt za samochód na weekend nie będzie wygórowany, jeśli wybierzemy wypożyczalnię, która ma specjalne oferty wynajmu weekendowego dla osób prywatnych. Z takiej możliwości warto też skorzystać głównie, gdy planujemy zorganizować wyjazd na weekend w większym gronie. Wtedy polecamy wypożyczyć samochód 7- czy nawet dziewięcioosobowy i podzielić koszty przez wszystkich uczestników wycieczki. W efekcie ceny za użytkowanie samochodu na weekend praktycznie nie odczujemy.

Wypożyczenie samochodu z profesjonalnej wypożyczalni pojazdów to nie tylko ekonomiczne ale również bardzo wygodne rozwiązanie. Pojazd można zamówić i zarezerwować online lub podczas telefonicznego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Pracownik wypożyczalni podstawia samochód w konkretne, wybrane przez klienta miejsce, od razu mając ze sobą umowę i protokół odbioru pojazdu. Dzięki temu cały proces wypożyczenia samochodu może trwać zaledwie kilkanaście minut. Dobrze jest też wiedzieć, że nawet rezerwując samochód pierwotnie na tylko kilka dni, można w każdym momencie przedłużyć okres użytkowania pojazdu. W tym celu wystarczy zgłosić to na centralę firmy.

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?
2024-02-23

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?

Ładowanie samochodu elektrycznego staje się coraz bardziej powszechnym tematem. Postęp technologiczny i rosnące zainteresowanie ekologią sprawiły, że na ulicach widzimy coraz więcej samochodów elektrycznych. Z coraz większą popularnością takich samochodów łączy się również coraz więcej wątpliwości, a te najczęściej dotyczą kwestii ładowania.


Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?
2024-02-16

Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?

Najbardziej niepozornie wyglądająca stłuczka może być źródłem wielu problemów, dlatego warto wiedzieć już wcześniej, jak się zachować, kiedy już dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Mandat za kolizję przewiduje wiele sytuacji i dla każdej z nich przypisana jest odpowiednia cena oraz liczba punktów karnych. 


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)

CarFree 2024 © Wszystkie prawa zastrzeżone

European Union

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat