Aktualności

2019-09-16

 

Kielce – odkryj największe atrakcje turystyczne

2019-09-16
Kielce – odkryj największe atrakcje turystyczne

Stolica województwa świętokrzyskiego, czyli Kielce, to nieoczywisty kierunek podróży. Wielu z nas planując urlop w Polsce, wybiera nadmorskie miejscowości lub górską sielankę. Jednak warto wziąć pod uwagę również inne regiony, które zachwycają zarówno przyrodą, jak i licznymi atrakcjami turystycznymi. Jednym z nich jest właśnie województwo świętokrzyskie i Kielce. Co warto zobaczyć?  

Z czego słyną Kielce i województwo Świętokrzyskie?

Ziemia kielecka to nie tylko atrakcje w sercu województwa Świętokrzyskiego, ale również wiele innych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Kiedy słyszymy o Kielcach, wielu z nas przychodzi na myśl majonez kielecki. Bez wątpienia to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów regionalnych. Jednak warto skupić się na atrakcjach turystycznych, które przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Co warto zobaczyć w Kielcach i okolicach? Na Ziemi Kieleckiej znajdziemy jedną z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Jaskinia Raj była zamieszkiwana przez neandertalczyków, a teraz jest dostępna dla zwiedzających. Mogą oni poruszać się 150 metrowym chodnikiem przygotowanym w podziemiach, podziwiając stalaktyty, stalagmity, draperie oraz perły jaskiniowe. To miła odmiana dla osób, który wybierają zazwyczaj góry, jednocześnie szukając czegoś nowego. Województwo Świętokrzyskie przyciąga turystów Górami Świętokrzyskimi, gdzie odnajdziemy historyczne miejsca takie jak Święty Krzyż, piękno przyrody oraz spokój. Najwyższy szczyt pasma górskiego Łysica (612 m.n.p.m.) objęta jest ochroną ścisłą na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Nie zapominajmy również o Sandomierzu, który jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Poza malowniczym krajobrazem przyciąga turystów również renesansowym Ratuszem, Bramą Opatowską, Zamkiem Królewskim czy też Katedrą. Dla fanów dinozaurów polecamy Park Jurajski w Bałtowie, gdzie można podziwiać rekonstrukcje zwierząt w naturalnych rozmiarach. Warto także odwiedzić Ciekoty, gdzie w młodości mieszkał Stefan Żeromski. Bez wątpienia w województwie Świętokrzyskim jest, co robić. Ciekawą propozycją dla zwiedzających może być również Sabat Krajno Park Rozrywki i Miniatur. Dzięki temu zwiedzimy najpiękniejsze miejsca na świecie w kilka godzin, obejrzymy film 6D, poczujemy dreszczyk adrenaliny, przechodząc park linowy i spędzimy świetnie czas w Lunaparku. Jednak co warto zobaczyć w Kielcach?

Co warto zobaczyć w Kielcach? Najciekawsze atrakcje

Atrakcje Kielc to przede wszystkim przyroda. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ jest to miasto położone w Górach Świętokrzyskich. Na jego terenie znajdziemy ponad 30 tras turystycznych oraz liczne rezerwaty przyrody. Jednym z najbardziej znanych jest Kadzielnia. To duża zasługa Amfiteatru Kadzielnia, który powstał w jednej z części wyrobiska Kadzielnia na obszarze rezerwatu. Jeśli wybierzemy odpowiedni termin, możemy wziąć udział w koncertach takich jak: słynny “Wielki Sabat Czarownic” czy też Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Na liście”ciekawe miejsca w Kielcach” można zapisać również najdłuższą ulicę Sienkiewicza, która jest najdłuższą ulicą w Polsce. Być może nie jest to najatrakcyjniejsze, co Kielce mają do zaoferowania, ale bez wątpienia taki punkt powinien znaleźć się w naszym planie wycieczki. Natomiast więcej czasu możemy spędzić bez wątpienia w Pałacu Biskupów Krakowskich. Jest to budynek wykonany w stylu barokowym. Na terenie rezydencji znajdziemy liczne ogrody, w których każdy może poczuć spokój i niemal dotknąć ciszy. Wystawa stała to przede wszystkim wnętrze pałacu. Możemy zobaczyć, jak mieszkali biskupi, prałaci, gdzie spożywali posiłki czy też skupiali się na modlitwie. Kupując bilet, warto również zapoznać się z ofertą wystaw czasowych. Aktualnie dotyczy ona stołów i bankietów pańskich.

Wkrótce odbędzie się również otwarcie Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. Bez wątpienia będzie, co robić w Kielcach. Do ciekawych miejsc można dopisać również Aleję Sław. Znajdziemy w niej popiersia osób, które przyczyniły się do rozwoju kultury XX w.. Są to między innymi pisarz Marek Hłaskopiosenkarz i kompozytor Marek Grechuta czy też malarz Salvador Dali. Nie można zapomnieć również o atrakcjach idealnych dla dzieci, takich jak Muzeum Zabawek i Zabawy. Na wystawach znajdziemy bohaterów polskich animacji, zabawki z XVIII, XIX i początku XX wieku. Jednak należy zaznaczyć, że jest to również świetne miejsce dla dorosłych, którzy mogą z sentymentem spojrzeć wstecz, podziwiając wystawy. Kielce atrakcje to również Energetyczne Centrum Nauki. To interaktywne wystawy, które przyniosą duże wrażeń i radości dzieciom oraz dorosłym. Można również wziąć udział w warsztatach odpowiadających na pytania ze świata nauki przez zajęcia doświadczalne.

Jak poruszać się po Kielcach?

Nie ulega wątpliwości, że jest, co robić w Kielcach. Wiele wymienionych wyżej atrakcji znajduje się na terenie okolicznych miejscowości lub w różnych częściach miasta. Dlatego też przed wyjazdem warto zaplanować również transport. Oczywiście do dyspozycji mamy komunikację miejską. Jednak nie zawsze dojedzie ona w konkretne miejsce, a dostosowanie się do rozkładu jazdy bywa uciążliwe. Dobrym rozwiązaniem może być wypożyczenie samochodu w Kielcach. Dzięki temu nic nas nie ogranicza, a trasy między atrakcjami nie będą problemem. W przypadku rezerwacji na 3 dni ceny rozpoczynają się już od 285 zł dla segmentu A. Z kolei odbiór jest możliwy nawet z dworca PKP, co ułatwi przejazd do zakwaterowania osobom podróżującym pociągiem. Im wyższa klasa, tym droższy wynajem. Jednak czasami warto zainwestować, aby czuć się komfortowo.

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?
2024-02-23

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?

Ładowanie samochodu elektrycznego staje się coraz bardziej powszechnym tematem. Postęp technologiczny i rosnące zainteresowanie ekologią sprawiły, że na ulicach widzimy coraz więcej samochodów elektrycznych. Z coraz większą popularnością takich samochodów łączy się również coraz więcej wątpliwości, a te najczęściej dotyczą kwestii ładowania.


Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?
2024-02-16

Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?

Najbardziej niepozornie wyglądająca stłuczka może być źródłem wielu problemów, dlatego warto wiedzieć już wcześniej, jak się zachować, kiedy już dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Mandat za kolizję przewiduje wiele sytuacji i dla każdej z nich przypisana jest odpowiednia cena oraz liczba punktów karnych. 


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)

CarFree 2024 © Wszystkie prawa zastrzeżone

European Union

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat