Aktualności

2020-01-03

 

Średnioterminowy wynajem samochodów poznaj zalety i wady tego rozwiązania

2020-01-03
Średnioterminowy wynajem samochodów poznaj zalety i wady tego rozwiązania

Średnioterminowy wynajem samochodów to jedna z ofert wypożyczalni, która stanowi alternatywne rozwiązanie dla kilkuletnich zobowiązań. Jeżeli zależy nam na prostej i szybkiej procedurze rezerwacji z zachowaniem atrakcyjnych cen, może okazać się idealną propozycją. Na czym polega wynajem średnioterminowy? Ile kosztuje i jakie są jego zalety?

Czym jest wynajem średnioterminowy?

Wynajem średnioterminowy, czyli Medium Term Rental, to połączenie oferty “rent a car” oraz wypożyczenia samochodu na długi okres sięgający nawet kilku lat. Z tej propozycji korzystają przede wszystkim firmy, ale jest również dostępna dla osób prywatnych. To, dla kogo będzie odpowiednią propozycją, zależy od potrzeb oraz oczekiwań danego klienta. Na czym polega wynajem średnioterminowy samochodów? Charakteryzuje się podpisaniem umowy na czas dłuższy niż miesiąc z zachowaniem górnej granicy roku. Bez wątpienia wiąże się to z pewnymi wadami z punktu widzenia klientów biznesowych. Według przepisów podatkowych zawartych w ustawie CIT oraz PIT nie spełnia ona kryteriów leasingu. Dlatego też, jeśli przedsiębiorstwo zdecyduje się na dopisanie tego wydatku do kosztów uzyskania przychodu, konieczne będzie prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów. W takich sytuacjach może okazać się, że odliczeniu podlega jedynie część opłat. Jednak w przypadku firm z branży transportowej lub częstych delegacji nie powinno być to przeszkodą ze względu na wysoki przebieg miesięczny. Warto również zaznaczyć, że rezerwacja samochodu pod wynajem średnioterminowy zajmuje dosłownie chwilę. Natomiast formalności zostały ograniczone do minimum tak jak w przypadku krótkiego okresu wypożyczenia. Coraz więcej firm umożliwia zarezerwowanie samochodu przez internet. Dzięki temu nie musimy nawet wychodzić z domu, aby przejść przez całą procedurę.

Średnioterminowy wynajem samochodu oferuje również firma Carfree, która gwarantuje wysoką jakość obsługi klienta oraz rzetelność z zachowaniem atrakcyjnych cen. Aby zarezerwować pojazd, wystarczy wykonać cztery proste kroki. Pierwszy z nich obejmuje określenie terminu i lokalizacji wynajmu oraz wybraniu interesującego nas modelu samochodu. Pamiętajmy przy tym, że wynajem średnioterminowy obejmuje okres od miesiąca do maksymalnie roku. Następnie należy sprawdzić koszt, zaznaczyć metodę płatności oraz pomyśleć nad wyborem dodatkowych opcji. W tym miejscu należy zaznaczyć, że Carfree oferuje możliwość zapłaty przez internet, kartą płatniczą przy odbiorze lub przelewem tradycyjnym. Jak widać, każdy ma szansę na wybranie rozwiązania dopasowanego do własnych możliwości. Wśród dodatkowych opcji znajdziemy wypożyczenie fotelika albo podkładki dla dziecka, nawigacji GPS. Możemy również zdecydować się na zakup pełnego lub podstawowego ubezpieczenia. Warto zaznaczyć, że Carfree dopuszcza możliwość wyjazdu za granicę wypożyczonym samochodem, ale wymaga to zgłoszenia oraz uiszczenia dodatkowej opłaty. To samo dotyczy dodatkowego kierowcy. W tym przypadku warto zwrócić również uwagę na warunki stawiane klientom. Każdy musi posiadać co najmniej 21 lat, ważny dowód osobisty oraz prawo jazdy od minimum roku. Jeśli nie spełnimy tych kryteriów, wówczas nie mamy szans na średnioterminowy wynajem. Jednak należy podkreślić, że są to naprawdę minimalne wymagania. Następnym krokiem będzie wypełnienie krótkiego formularza dotyczącego informacji na nasz temat. Jeżeli to zrobimy, pozostaje nam tylko opłacenie rezerwacji oraz odbiór samochodu. Łatwy i szybki proces? Na pewno.

Zalety średnioterminowego wynajmu samochodów

Wynajem średnioterminowy to nie tylko szybka rezerwacja, ale również szereg innych zalet. Jakie korzyści płyną z tej oferty? Nie ulega wątpliwości, że łączy w sobie wiele cech charakterystycznych dla wypożyczania na długi oraz krótki okres. Będzie świetnym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie chcą brać na siebie kilkuletnich zobowiązań, zachowując przy tym stały dostęp do sprawnego samochodu. Podczas wyboru oferty powinniśmy zwrócić uwagę na limit kilometrów. Jeśli takowy obowiązuje i zostanie przekroczony, wówczas zostaniemy narażeni na dodatkowe koszty. W firmie Carfree wynosi 3 000 km, jednak istnieje możliwość jego podwyższenia. Warto również pamiętać, że po zakończeniu umowy możemy wymienić pojazd na nowszy model bez żadnych konsekwencji związanych ze straceniem na wartości pojazdu oraz problemów ze znalezieniem kupca starego auta. Wynajem średnioterminowy samochodów charakteryzuje się kompleksowością obsługi. Jako klienci nie musimy martwić się pilnowaniem terminu przeglądu, serwisowaniem samochodu czy naprawami. Jeżeli zdecydujemy się na pełny pakiet ubezpieczenia w Carfree, wówczas w przypadku szkody otrzymamy samochód zastępczy. Na podstawie powyższych zalet możemy stwierdzić, że jest to elastyczna oferta. Możemy wybrać dowolny okres umowy, samochód oraz lokalizację odbioru i zwrotu pojazdu. Jednak należy pamiętać, że w zależności od miejsca i długości rezerwacji cena podstawienia samochodu może się różnić. Warto zwrócić na to uwagę. W przypadku Carfree odbiór na lotniskach oraz biurach w Krakowie i Warszawie jest darmowy. Firma gwarantuje swoim klientom również całodobowe wsparcie telefoniczne. Jeżeli pojawi się jakiś problem, możemy mieć pewność, że wspólnie z pracownikami wypożyczalni uda nam się go rozwiązać.

Dla kogo wynajem średnioterminowy będzie dobrym rozwiązaniem? Jak zostało wspomniane, jest to świetne rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, która ma charakter sezonowy, wówczas podpisanie umowy na czas wzmożonej pracy będzie idealnym rozwiązaniem. Warto skorzystać z tego rozwiązania również w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej. Kiedy nie chcemy przeznaczać jednorazowo wysokiej kwoty na inwestycję we flotę samochodową, wówczas możemy wypożyczyć samochód na pierwsze miesiące działalności i poczekać aż firma zacznie przynosić zyski. Niektóre firmy oferują również wynajem z możliwością dalszego przedłużenia. Jeżeli jesteśmy klientami indywidualnymi, takie rozwiązanie może się przydać w przypadku planowania długiej podróży po różnych miejscach w Polsce i na świecie lub konieczności wyposażenia gospodarstwa domowego w dodatkowy pojazd.

Wynajem średnioterminowy samochodów – cennik

Jednak zalety średnioterminowego wynajmu samochodów to nie tylko elastyczność oferty pod względem terminu obowiązywania, ale również atrakcyjne ceny. Bez wątpienia w kwestii opłat wygląda korzystniej od wynajmu krótkoterminowego. Jeśli wspólnie z wypożyczalnią ustalimy wyższy limit kilometrów, nie powinien nieść ze sobą również żadnych dodatkowych opłat. Jednak należy zwrócić uwagę, że na koszt wynajmu wpływa nie tylko termin rezerwacji, ale również lokalizacja i model samochodu. Jak zostało wspomniane, firma Carfree gwarantuje darmowe podstawienie w Warszawie i Krakowie. Dodatkowo żaden klient nie będzie zobowiązany do płacenia kaucji. Dzięki temu pozostałe koszty maleją. Natomiast miesięczny abonament może się różnić w zależności od segmentu, z którego pochodzi wybrany przez nas samochód. Do dyspozycji mamy różnorodne modele od miejskich hatchbacków przez luksusowe auta sportowe po dostawczaki. Przeglądając wynajem średnioterminowy samochodów cennik, możemy zauważyć, że najtańsze rozwiązania znajdują się w segmencie A i B. Jeśli zarezerwujemy samochód z segmentu A na 60 dni, wówczas koszt za dobę wynosi 59 zł, co daje łącznie 3540 zł brutto. Natomiast segment B wiąże się z opłatą 65 zł na dobę, czyli 3900 zł brutto za 60 dni. Są to kwoty nawet do 40 zł niższe niż dobowy abonament w przypadku wynajmu krótkoterminowego. Ponadto firma Carfree gwarantuje zwolnienie z opłat za podstawienie i odebranie auta.

Jednak należy pamiętać, że im lepsza klasa samochodu, tym wyższe będą również ceny. Jeśli chcemy wynająć auto z automatyczną skrzynią biegów z segmentu C+, wówczas dobowy koszt wyniesie już 89 zł, czyli 5340 zł brutto za dwa miesiące. Natomiast koszt wynajmu busa dostawczego z segmentu N na 60 dni wynosi 8940 zł brutto, co w przeliczeniu na dobę daje nam 149 zł. Wśród dodatkowo płatnych opcji znajduje się: wpisanie kolejnego kierowcy, wyjazd za granicę czy też pełny pakiet ubezpieczenia. Na koniec warto zaznaczyć, że średnioterminowy wynajem samochodu premium wiąże się z kaucją w wysokości 3000 zł. Pamiętajmy również o obowiązku zwrócenia pojazdu z takim samym stanem paliwa, jaki był w dniu odbioru. W innej sytuacji możemy narazić się na dodatkowe koszty.

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?
2024-02-23

Ile ładuje się samochód elektryczny – jak długo ładuje się elektryka?

Ładowanie samochodu elektrycznego staje się coraz bardziej powszechnym tematem. Postęp technologiczny i rosnące zainteresowanie ekologią sprawiły, że na ulicach widzimy coraz więcej samochodów elektrycznych. Z coraz większą popularnością takich samochodów łączy się również coraz więcej wątpliwości, a te najczęściej dotyczą kwestii ładowania.


Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?
2024-02-16

Mandat za kolizje – jaki można dostać mandat za spowodowanie kolizji?

Najbardziej niepozornie wyglądająca stłuczka może być źródłem wielu problemów, dlatego warto wiedzieć już wcześniej, jak się zachować, kiedy już dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia i jakie niesie to za sobą konsekwencje. Mandat za kolizję przewiduje wiele sytuacji i dla każdej z nich przypisana jest odpowiednia cena oraz liczba punktów karnych. 


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)

CarFree 2024 © Wszystkie prawa zastrzeżone

European Union

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Akceptuję

(+48) 794 500 550
rozpocznij chat