Aktualności

2023-12-19

 

Jak Wynająć Samochód na Wyjazd Narciarski?

2023-12-19

Z zimowym czasem najlepiej kojarzą się święta Bożego Narodzenia i ferie. Oba te wydarzenia wiążą się z częstymi wyjazdami – w rodzinne strony bądź po prostu na narty. To również moment, w którym częściej bierzemy pod uwagę opcję wypożyczenia auta. Jest to wygodny sposób na przemieszczanie się po mieście, w szczególności, gdy na zewnątrz warunki nie są sprzyjające. Jeśli zastanawiasz się, jak wynająć samochód na wyjazd narciarski, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w nim kilka cennych wskazówek, jak dobrze współpracować z wypożyczalnią samochodów.

Wynajem auta na wyjazd narciarski – dlaczego warto?

Komfort, bezpieczeństwo oraz krótki czas oczekiwania na usługę sprawiają, że wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych. Mamy pewność, że auto jest bardzo dobrze sprawdzone pod względem bezpieczeństwa, co jest wyjątkowo istotne podczas wszelkich wyjazdów narciarskich. Po otrzymaniu kluczyków możemy wsiadać do auta i cieszyć się bezpieczną podróżą. Jest to w szczególności ważne podczas wyjazdów w góry, ponieważ musimy mieć przeświadczenie, że samochód będzie się dobrze sprawował w trudnych warunkach. Wystarczy zasięgnąć informacji, jak wynająć samochód na wyjazd narciarski i możesz cieszyć się spokojną głową.

Dlaczego warto wynająć samochód na wyjazd narciarski? Oprócz tego, że jest to bardzo komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, wynajęte auto może nam pomóc w różnych problematycznych sytuacjach. Jeśli myślimy o wyjeździe narciarskim większą grupą, która nie zmieściłaby się do samochodu osobowego, możemy pomyśleć o wypożyczeniu busa. Natomiast w przypadku, w którym nasze prywatne auto nie sprawdziłoby się w zimowych warunkach panujących w górach, dobrym pomysłem może być wypożyczenie samochodu z napędem na cztery koła.

Wynajem auta na wyjazd narciarski – co warto wiedzieć?

Kiedy już zdecydujemy się na skorzystanie z wypożyczalni samochodów na wyjazd narciarski, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii przy wyborze samochodu. Najpierw należy dowiedzieć się, czy dana wypożyczalnia samochodów oferuje auta wyposażone w opony zimowe lub całoroczne. To jedna z podstawowych kwestii, jeśli chcemy zachować bezpieczeństwo na drodze o tej porze roku. Co więcej, w ten sposób unikniemy zapłaty wysokiego mandatu za brak odpowiedniego ogumienia. Tym samym zyskamy nie tylko spokój, lecz także oszczędności. Przygotowania do świąt oraz pozostałe koszty wyjazdu narciarskiego już wystarczająco zajęły się nadszarpywaniem budżetu.

Należy również pamiętać o tym, że świąteczny czas wiąże się ze wzmożonym ruchem, co dotyczy także wypożyczalni samochodów. Różnego rodzaju zakupy, wyjazdy do rodziny w celu odwiedzenia dawno niewidzianych krewnych, wyjazdy narciarskie – to wszystko sprzyja opcji wynajmu auta. Jeśli myślimy o wypożyczeniu samochodu w tym czasie, warto zrobić to jak najwcześniej. W przeciwnym razie może okazać się, że upatrzony przez nas model nie jest dostępny w danym terminie.

Jak wynająć samochód na wyjazd narciarski? – Poznaj przepisy obowiązujące w danym państwie!

Warto także być świadomym przepisów obowiązujących w danym kraju. W niektórych rejonach Alp obowiązkowa jest jazda z dodatkowymi łańcuchami. Należy pamiętać, że auta z wypożyczalni mogą nie być w nie wyposażone. W takim wypadku trzeba wyposażyć się w łańcuchy w swoim własnym zakresie, szczególnie jeśli wybieramy się w wyższe partie gór.

Oprócz opon zimowych i ewentualnie dodatkowych łańcuchów warto też mieć ze sobą skrobaczkę, zmiotkę i płyn rozmrażający. Wtedy mamy pewność, że auto będzie zdatne do jazdy, a nie oblodzone i zaśnieżone. W przypadku auta z wypożyczalni może być to szczególnie ważne, gdyż samochód trzeba oddać czysty.

Przepisy, o których trzeba pamiętać

Niektóre miejsca, popularne do odwiedzania na wyjazdy narciarskie, wyróżniają się swoimi przepisami. Tak na przykład na zagranicznych stokach narciarskich każde państwo ma swoje własne wymagania, które mogą dotyczyć m.in. obowiązkowego wyposażenia samochodu. W Austrii za to panuje obowiązek jazdy na oponach zimowych od 1 listopada do 15 kwietnia, a w Czechach od 1 listopada do 31 marca. Przepisy te obowiązują niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury. Dodatkowo w Czechach, Austrii, Słowacji i Szwajcarii obowiązkowe są winiety na samochodach.

Nie wszystkie kraje mają specjalne przepisy dotyczące sposobu przewożenia sprzętu narciarskiego. Natomiast warto zwrócić uwagę na to, aby ów sprzęt nie stwarzał zagrożenia zarówno dla nas samych, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Tym samym dbamy też o wypożyczony samochód.

Jaki samochód wynająć na wyjazd na narty?

Wiele osób, które planują wyjazd narciarski, decyduje się na wynajem auta. To rozwiązanie może pozbawić nas wielu problemów związanych z przygotowaniem auta do podróży. Problem może pojawić się w momencie, w którym stajemy przed wyborem samochodu. Pojawia się podstawowe pytanie: które auto sprawdzi się najlepiej? Zimową porą, przy czterech osobach, ważne jest auto z napędem na cztery koła. Przy zaśnieżonych drogach będzie to znaczne ułatwienie. Dodatkowo najlepiej, żeby było przestronne w środku i miało duży bagażnik. W takim wypadku na wyjazd narciarski wyśmienicie sprawdzą się wszelkie modele SUV, kombi czy crossover. W nich nawet kilkugodzinna podróż nie będzie męcząca, a wszystkie bagaże będą leżeć spokojnie. Warto również pamiętać o tym, że w pobliżu jezior i stawów mogą panować trudniejsze warunki. Na takich terenach dłużej utrzymuje się oblodzenie i zwilgotnienie.

Jeśli natomiast planujemy dłuższy wyjazd na ferie większą grupą, warto wziąć pod uwagę wynajem busa. Samochód tego typu może bardzo zmienić komfort jazdy, a jego pakowność będzie wręcz nieporównywalna. Do takiego auta zmieścisz nie tylko to, co niezbędne na nawet dwutygodniowy wyjazd narciarski, lecz także zabierzesz ze sobą sprzęt sportowy.

Jak powinien być przygotowany samochód na wyjazd narciarski?

Szykując się na wyjazd narciarski, najważniejszą kwestią jest zadbanie o stan techniczny auta. Z wypożyczalnią samochodów CarFree masz gwarancję, że dostarczony przez nas samochód jest po przeglądzie technicznym. Nie musisz martwić się o wszelkie techniczne kwestie. Co więcej, wszystkie samochody w naszej firmie posiadają niezbędne ubezpieczenia – OC, AC i ASSISTANCE. Warto jednak wiedzieć, jak powinien być przygotowany samochód na wyjazd narciarski, żeby móc skontrolować auto z wypożyczalni samochodów.

Co jednak należy zrobić, kiedy chcemy sprawdzić, czy samochód jest dobrze przygotowany na dłuższy wyjazd narciarski? Należy zacząć od sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych. Płyn chłodzący z czasem traci swoje właściwości i może zamarznąć. Dobrze też jest zadbać o zimowy płyn do spryskiwaczy i dobre wycieraczki. Stan opon jest równie ważny. Warto wiedzieć, że ciśnienie w oponach spada wraz ze spadkiem temperatury i dopompować je przed jakąś nadwyżką, żeby nie wjeżdżać nigdzie na tzw. kapciach. Przed wypożyczeniem samochodu należy zwrócić uwagę, czy wybrane przez nas auto jest wyposażone w opony zimowe bądź uniwersalne.

Istotną kwestią jest także paliwo. Olej napędowy również jest wrażliwy na zmiany temperatury. Jeśli na zewnątrz panuje duży mróz, dobrze jest dolać do paliwa depresator. Pomoże on zapobiec powstawaniu się „korków parafinowych”.

Kolejną ważną kwestią jest sprawdzenie świateł. Warto zapalić wszystkie światła w samochodzie i przejść się dookoła. Można się zdziwić, jeśli w tym momencie okaże się, że nie wszystkie żarówki są sprawne. Żeby w podróży mieć względny spokój warto też mieć ze sobą zapasowe żarówki mijania i podstawowe bezpieczniki.

Wyposażenie auta na wyjazd narciarski – co warto wiedzieć?

Jak jest zapisane w polskim prawie, w wyposażeniu należy mieć prawidłowo zamontowaną tablicę rejestracyjną, która nie jest zasłonięta, jest czytelna i oświetlona. Oprócz tego powinniśmy mieć przy sobie trójkąt do ustawienia na drodze w przypadku jakiejś kolizji lub awarii oraz gaśnicę umieszczoną w łatwo dostępnym miejscu. Podczas wyjazdu narciarskiego dodatkowo warto mieć ze sobą skrobaczkę do szyb, łańcuchy śniegowe i apteczkę pierwszej pomocy.

Wynajem samochodu na wyjazd narciarski z CarFree – szybko, bezpiecznie i wygodnie

Wypożyczalnia samochodów CarFree dysponuje szeroką gamą modeli aut do wyboru. W zależności od naszych potrzeb możesz u nas wynająć SUV-a, crossovera lub busa. Na wyjeździe narciarskim sprawdzi się każdy z wymienionych modeli. Wystarczy przeanalizować, dla ilu osób będzie potrzebny transport i jaki bagaż będą ze sobą mieć. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, gdyż staramy się zaspokoić oczekiwania i pragnienia wszystkich klientów. Oferujemy wynajem krótkoterminowy, wynajem średnioterminowy i wynajem długoterminowy. Te warianty sprawiają, że z łatwością wypożyczymy auto zarówno na krótszy, jak i ten dłuższy wyjazd. Więcej szczegółów znajduje się na naszej stronie internetowej.

Wypożyczalnia CarFree to również wygoda. Nie musisz wychodzić z domu, żeby wypożyczyć samochód. Na naszej stronie internetowej dostępny jest formularz, dzięki któremu szybko i sprawnie zamówisz auto z odbiorem w wybranym przez Ciebie miejscu. Jesteśmy rozsiani po całej Polsce, z czego dużo lokalizacji znajduje się przy lotniskach, dzięki czemu podróżowanie w zimowym czasie staje się jeszcze łatwiejsze. A to wszystko bez limitu kilometrów i bez kaucji. Co więcej, działamy 24/7 przez wszystkie dni w roku, więc w kontakcie z nami nie musisz zwracać uwagi na późną porę oraz możesz liczyć na szybką odpowiedź.

Wynajmując samochód na wyjazd narciarski w wypożyczalni samochodów CarFree, możesz mieć pewność, że dostaniesz w pełni sprawne auto. Dbamy o to, aby każde auto w naszej ofercie wyróżniało się bardzo dobrym stanem technicznym i wizualnym. Dzięki temu bezpiecznie dojedziesz na miejsce i będziesz mógł w pełni oddać się różnym przyjemnościom, bez zamartwiania się o to, jak wrócisz do domu. 

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?
2024-05-17

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?

Chcesz sprawdzić, czy Twoja polisa ubezpieczeniowa nie straciła ważności? A może planujesz zakup używanego auta i nie potrzebujesz zweryfikować, czy i do kiedy ważne jest ubezpieczenie OC zbywcy samochodu. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób za pomocą stronach internetowych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, CEPiK lub mObywatel.


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat