Aktualności

2024-02-01

 

Darmowy parking Wrocław – sprawdź, gdzie za darmo zaparkować auto we Wrocławiu

2024-02-01
Darmowy parking Wrocław – sprawdź, gdzie za darmo zaparkować auto we Wrocławiu

Marzy Ci się wycieczka do Wrocławia i odnalezienie wszystkich krasnali? Chciałbyś wybrać się tam samochodem, ale martwisz się o znalezienie miejsca? Darmowy parking Wrocław nie jest łatwo znaleźć, ale jest to wykonalne nawet w centrum miasta. Dzisiaj znalezienie miejsca parkingowego w centrum miasta bez stojącego obok parkometru jest wielkim wyczynem. Gdzie zaparkować samochód za darmo we Wrocławiu? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czy wiedziałeś o wszystkich miejscach.

Gdzie zaparkować w centrum miasta?

Ostatnimi czasy możemy obserwować znaczny wzrost rejestrowanych samochodów w dużych miastach, a co za tym idzie, również zwiększone natężenie ruchu. Rodzi to kolejny problem. Coraz trudniej znaleźć miejsce parkingowe, szczególnie w Śródmieściu. Taka sytuacja skłoniła Wrocław, jak również i inne Polskie miasta, do wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania (SPP). 

Czy jesteśmy skazani na parking w SPP? Nie, jest kilka możliwości bezpłatnego zostawienia samochodu. Gdzie znaleźć darmowy parking w centrum Wrocławia? Możesz to zrobić np. przy Moście Uniwersyteckim, pod Urzędem Wojewódzkim lub przy dworcu Świebodzkim. Dobrym pomysłem mogą okazać się parkingi przy dużych centrach handlowych jak np. CH Magnolia Park. Ciekawym i wciąż rozwijającym się systemem są parkingi Kiss&Ride i Park&Ride. 

poland-3096512_1280.jpg

Jak zaparkować w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania?

Strefa płatnego parkowania we Wrocławiu to trochę ponad 7 tysięcy miejsc postojowych, co sprawia, że jest to jedna z najmniejszych stref. Nadzór nad nią sprawuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Takie rozwiązanie bardzo skutecznie zmniejsza korki na ulicach.

Chociaż na pierwszy rzut oka możemy tego nie zauważać, strefy płatnego parkowania niosą za sobą dużo korzyści. Oprócz tego, że zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni, mają zapewnioną większą liczbę miejsc parkingowych, mamy również pewność, że zostawiamy nasz samochód w bezpiecznym miejscu. Co więcej, robimy to legalnie, więc nie zastaniemy niepotrzebnego mandatu za wycieraczką.

We Wrocławiu strefa płatnego parkowania podzielona jest na trzy podstrefy – A, B i C. Obowiązujące w nich stawki różnią się od siebie, dzięki czemu możemy wybrać opcję dogodną dla siebie.

Śródmiejska Strefa płatnego parkowania w obszarze A obowiązuje przez 7 dni w tygodniu od godziny 9:00 do 20:00, a cennik przedstawia się następująco:
•    pierwsza godzina postoju 7,00 zł
•    druga godzina postoju – 7,30 zł
•    trzecia godzina postoju – 7,70 zł
•    czwarta i każda kolejna godzina postoju – 7,00 zł

Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania w obszarze B również obowiązuje przez 7 dni w tygodniu w godzinach 9:00 do 20:00, a jej cennik wygląda następująco:
•    pierwsza godzina postoju – 5,00 zł
•    druga godzina postoju – 5,20 zł
•    trzecia godzina postoju – 5,50 zł
•    czwarta i każda kolejna godzina postoju – 5,00 zł

Strefa Płatnego Parkowania w obszarze C działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00, a opłaty za nią są następujące:
•    pierwsza godzina postoju – 3,00 zł
•    druga godzina postoju – 3,10 zł
•    trzecia godzina postoju – 3,30 zł
•    czwarta i każda kolejna godzina postoju – 3,00 zł

Jeśli jesteś zameldowany w obrębie strefy płatnego parkowania, możesz korzystać z abonamentów. Wtedy za parking możesz płacić 10 zł za miesiąc, 50 zł za pół roku i 100 zł za rok.

Opłata za parking w centrum Wrocławia

Przy korzystaniu ze strefy płatnego parkowania należy pamiętać o wcześniejszym uiszczeniu należności. Jak zapłacić za parking w centrum Wrocławia? Zrobimy to w najbliższym parkometrze. Dostępna jest płatność kartą płatniczą, za pomocą systemu BLIK lub gotówką, przy czym należy pamiętać, że parkomat nie wydaje reszty i przyjmuje monety od 10gr do 5zł. Możesz też dokonać płatności przez aplikację mobilną – mobiParking lub Skycash. Wtedy za szybą powinniśmy umieścić identyfiketor konkretnego operatora, a nie, jak w przypadku parkometru – bilet parkingowy. Taki identyfikator możemy pobrać w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta. Kara za brak biletu parkingowego mieści się w granicach 100-340 zł, dlatego warto zapoznać się z wymienionymi opcjami płatności.
Czy jest ktoś zwolniony z obowiązku opłat w strefie płatnego parkowania? Tak, za darmo do strefy płatnego parkowania we Wrocławiu mogą wjechać samochody elektryczne, pojazdy jednośladowe i auta napędzane wodorem.

Darmowy parking w strefie płatnego parkowania? To możliwe!

Dobrą alternatywą dla miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowaniaparkingi w galeriach handlowych. Bardzo często są one darmowe za pierwsze chwile tam spędzone, a cena, którą trzeba zapłacić po jakimś czasie postoju, jest bardzo konkurencyjna. Co więcej, galerie wiążą się z wieloma atrakcjami – zakupy, kino, jedzenie.

W Galerii Dominikańskiej za parking zapłacimy 4 zł za godzinę, 60 zł za dobę. Galeria Renoma oferuje bezpłatną pierwszą godzinę, za drugą godzinę postoju zapłacimy 4 zł, a za każdą kolejną 5 zł. Doba parkingowa natomiast kosztuje 50 zł. Również bezpłatna pierwsza godzina obowiązuje w galerii Wroclavia, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę postoju w tym miejscu zapłacimy 5 zł. W Sky Tower mamy dostępny darmowy praking przez pierwsze 20 minut postoju. Za zatrzymanie się do godziny zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną godzinę postoju – 4 zł. W Arkadach Wrocławskich pierwszą godzinę postoju mamy bezpłatnie, postój do 2 godzin wiąże się z opłatą 2zł, a każda kolejna godzina będzie nas kosztować 4 zł. Za pierwszą godzinę postoju w Pasażu Grunwaldzkim również nic nie zapłacimy, a każda kolejna godzina to koszt 3 zł (trzecia godzina postoju jest darmowa przy zakupach min. 50 zł). Natomiast parking w galerii Magnolia Park jest całkowicie bezpłatny. 

Bezpłatny parking znajdziemy również przy Narodowym Forum Muzyki na pl. Wolności, przy kinie Helios na ul. Kazimierza Wielkiego oraz przy Operze na ul. Heleny Modrzejewskiej 2. W centrum miasta we Wrocławiu istnieje kilka możliwości tanich lub nawet darmowych miejsc parkingowych. Wystarczy wybrać lokalizację i cenę, która najbardziej będzie odpowiadała naszym potrzebom. Sprawdź też darmowy parking na lotnisku we Wrocławiu.

Gdzie znajdziemy darmowe parkingi w centrum Wrocławia?

We Wrocławiu w pobliżu centrum znajdziemy również dużo naziemnych parkingów, na których możesz zaparkować za darmo. Są to m.in. parking pod Urzędem Wojewódzkim, parking wzdłuż ul. Dobrej, parking przy ul. Podwale 20, parking przy ul. Jana Styki i Wojciecha Kossaka, parking przy al. Słowackiego, parking przy Dworcu Świebodzkim, parking przy ul. Nabycińskiej, parking przy ul. Dobrzyńskiej, parking przy ul. Mazowieckiej, parking przy ul. Rydygiera, Pl. Wróblewskiego, ul. Śrutowa, ul. Henryka Brodatego, ul. Dawida. Warto również zwrócić uwagę na takie miejsca parkingowe jak podwórko przy ul. Psie Budy 3 oraz podwórko przy ul. Sądowej 10 za przychodnią.

wroclaw-3504314_1280.webp

Park&Ride – parkingi w centrum Wrocławia!

Czy system Park&Ride (Parkuj i Jedź) ma swoje parkingi w centrum Wrocławia? Jest to bardzo popularne rozwiązanie w tych większych miastach i nie ominęło ono Wrocławia. Może nie są to parkingi w samym centrum poznania, jednak jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Tego typu parkingi znajdują się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, dzięki czemu z łatwością możemy zostawić auto na obrzeżach miasta, a do centrum dostać się np. tramwajem lub autobusem. Przed pozostawieniem samochodu na parkingu P&R warto zapoznać się z zasadami tam panującymi, gdyż w każdym mieście mogą się one różnić od siebie.

We Wrocławiu wszystkie parkingi Parkuj i Jedź są bezpłatne. Na większości parkingów wjazd jest dostępny dla każdego kierowcy, a przy skorzystaniu z niektórych trzeba okazać aktywny bilet uprawniający do przejazdów komunikacją miejską. Wszystkie parkingi udostępniają miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, a większość z nich dysponuje również zadaszonymi miejscami dla rowerów. Oprócz bezpieczeństwa dziecka, kierowcy i innych pasażerów, dobrej lokalizacji i zmniejszenia korków, parkingi P&R zachęcają również bardzo dobrym oświetleniem, oszczędnością czasu i pieniędzy oraz wpływem na czystsze powietrze. 

We Wrocławiu znajduje się ponad 2500 tysiąca miejsc, a samych parkingów Park&Ride jest 27. Zwykle są one umieszczone na obrzeżach miast, lecz dojazd komunikacją miejską z miejsca postoju jest zdecydowanie ułatwiony. Jeśli zaliczasz się do wspaniałego grona podróżników, może zainteresuje Cię również oferta darmowych parkingów w Gdańsku.

Parkingi Park&Ride Wrocław:
•    parking na pętli tramwajowej Osobowice
•    parking przy dworcu PKP Osobowice
•    parking na ul. Fieldorfa
•    2 parkingi na Psim Polu
•    parking przy pętli tramwajowej Klecinie
•    parking przy ul. Kosmonautów/Kamiennogórskiej
•    Wrocław Kuźniki
•    Wrocław Grabiszyn
•    Wrocław Leśnica
•    Wrocław Żerniki
•    Wrocław Brochów
•    Wrocław Pracze
•    Wrocław Zakrzów
•    Wrocław Pawłowice
•    Wrocław Różanka
•    Wrocław Wojnów
•    Stadion Wrocław – 2 parkingi – ul. Lotnicza i ul. Królewiecka
•    pętla Krzyki
•    pętla Kamieńskiego
•    pętla Oporów – 2 parkingi – przy pętli i przy parku grabiszyńskim
•    pętla Leśnica
•    Opolska-Karwińska
•    Opolska-Głubczycka
•    Kosmonautów – ul. Fieldorfa

Wypożyczalnia samochodów CarFree – nie martw się o postój!

Wybierasz się do jednego z większych miast i obawiasz się, czy znajdziesz bezpieczne miejsce parkingowe dla Twojego samochodu? Wynajem aut przychodzi z pomocą! Z CarFree możesz wypożyczyć samochód w jednej lokalizacji, a oddać w zupełnie innej, wygodniejszej dla Ciebie. Sprzyja to podróżowaniu, ponieważ wypożyczone auto możesz zostawić w oddziale w mieście, do którego zmierzasz. Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu to gwarancja najmu samochodu z ważnym przeglądem i z niezbędnymi ubezpieczeniami – AC, OC, ASSISTANCE. Dbamy również o elegancki i schludny wygląd naszych pojazdów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Na naszej stronie dostępne są samochody z różnych segmentów (samochody elektryczne, B, B+, C, C+, CROSSOVER, SUV, E PREMIUM itd.), dzięki czemu każdy, nawet ten najbardziej wymagający klient jest w stanie znaleźć samochód, który będzie odpowiadał jego wymaganiom. CarFree to również brak kaucji i brak limitu kilometrów. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty najmu krótkoterminowego, długoterminowego i średniotrerminowego.W dzisiejszych czasach korzystanie z wypożyczalni samochodów jest również bardzo wygodne. Wszystkie formalności załatwisz online, a samochód zostanie podstawiony w wybrane przez Ciebie miejsce o wyznaczonej godzinie. Potem już tylko wsiadasz za kierownicę i cieszysz się podróżą.

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?
2024-05-17

Ubezpieczenie samochodu – jak sprawdzić do kiedy mam ubezpieczenie auta?

Chcesz sprawdzić, czy Twoja polisa ubezpieczeniowa nie straciła ważności? A może planujesz zakup używanego auta i nie potrzebujesz zweryfikować, czy i do kiedy ważne jest ubezpieczenie OC zbywcy samochodu. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób za pomocą stronach internetowych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, CEPiK lub mObywatel.


 
Logo
  • Instagram
  • Facebook
CarFree Sp. z o.o.

NIP: 521 369 56 26

REGON: 361388616

Infolinia 24/7
Obsługa rezerwacji
Dział marketingu
Biuro obsługi klienta
Dział księgowości
Wynajem średnioterminowy (od 30 dni)
Klauzula informacyjna

Szanujemy Twoją prywatność i dbamy o ochronę Twoich danych osobowych. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu stosujemy pliki cookie. Możemy również wykorzystywać pliki cookie własne oraz pliki cookie naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, w szczególności w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Korzystanie z plików cookie analitycznych, marketingowych i funkcjonalnych wymaga Twojej zgody. Klikając 'Akceptuj wszystko powyższe', wyrażasz zgodę na ich używanie. Jeśli chcesz dostosować swoje zgody dla nas i naszych partnerów, kliknij 'Zmień swoje preferencje'. Pamiętaj, że masz prawo w dowolnym momencie wycofać udzieloną zgodę, zmieniając ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce internetowej lub w ustawieniach serwisu

Przetwarzanie Twoich danych osobowych związane z korzystaniem z plików cookie w celach wyżej wymienionych jest prowadzone przez CarFree sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Cybernetyki 5, będącego administratorem danych. W niektórych przypadkach administratorami danych mogą być również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje na temat korzystania przez nas i naszych partnerów z plików cookie oraz przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym dotyczące Twoich uprawnień, zawarte są w naszej Polityce prywatności.

Czytaj treść polityki prywatności

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


Ustawienia ciasteczek

Poniżej możesz ustawić swoje preferncje dotyczące polityki plików cookies.


 
(+48) 794 500 550
rozpocznij chat